GEBZE 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan darıca da satılık dubleks daire

GEBZE 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00890845
Şehir : Kocaeli / Darıca
Oda Sayısı : 3+1
: 129
Banyo Sayısı : 2
Bina Yaşı : 26-30 Arası
Bulunduğu Kat : 2
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

POSTA 08.11.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/35440 ESAS
Muhammen Bedeli
:
346,541 TL
Birinci Satış Günü
:
24.12.2018 10:45
İkinci Satış Günü
:
18.01.2019 10:45
Satış Yeri
:
Mevlana Mahallesi Soma Maden Şehitleri Caddesi Gebze Adliye Sarayı B.Blok 1.Kat B-116 Müzayede Salonu, Gebze/Kocaeli

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. GEBZE 4. İCRA DAİRESİ
2018/35440 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu olan taşınmaz Kocaeli İli Darıca İlçesi Darıca Mahallesi 134 ada 5 parselde bulunan 626,00 m2 alanlı arsa vasıflı ana taşınmaz üzerindeki binanın 2.katındaki "Mesken-Çatı Aralıklı" nitelikli (10) numaralı bağımsız bölümdür. Tam hisselidir. Bağımsız bölümün arsa payı 13/110'dur. Darıca İçesi, Bağlarbaşı Mahallesi, Bayraklı Sokak ile Söğütlü Sokağa cepheli, Burak Cem Anıl Apartmanı, ‘10 dış kapı nolu binada, 2. kat merdiven çıkışının solunda ve karşısında, çelik kapılı, (10) nolu çatı piyesli meskendir. Taşınmazın bulunduğu binada her katta üç daire bulunmaktadır. Bu daireye girişte, üç oda, salon, mutfak, banyo tuvaleti beraber, ebe beyin odasında ayrı banyolu, antre ve hol mevcuttur. İçeriden üst kata çıkıldığında, iki oda, antre ve terasın büyük bir kısmını içeri alarak mutfak yapılmıştır. Dış doğramalar plastik ısı cam, iç doğramalar amerikan panel doğramalıdır. Salon ve odaların zemini lamine parke, ıslak hacimlerinki seramik, banyo ve tuvalet duvarları tavana kadar fayans kaplıdır. Kartonpiyerli, plastik badanalı, doğal gaz kombi ısıtmalıdır. Daire net 129,00 m² olup, brüt inşaat alanı 171,90 m² ‘dir. Daire, binanın yol cephesinde kalmaktadır. Dairenin bulunduğu binaya güçlendirme yapılmıştır. Bu bina yaklaşık 21-30 yıllık olup değerlendirmede yıpranma bedeli düşülecektir. Taşınmazın yer aldığı binanın yapısal özellikleri dikkate alınarak, Çevre Şehircilik Bakanlığı 2018 Yılı Yapı Yaklaşık Maliyetlerine göre 3. Sınıf (B) Grubu yapı türündendir. Darıca şehir merkezinde, resmi kurumlar ve bankalara, okullara yakın konumdadır. Çevresinde konut türü yalpılar ile çevrilidir. Ulaşım imkanları çok iyidir. Tüm belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır.
İmar Durumu : Dosyada bulunan, imar durumu paftasında taşınmazın bulunduğu parselin, 1/1000 Ölçekli İmar Planında Konut Alanında kaldığı, Ayrık Nizam 3 kat, TAKS : 0,40, KAKS : 1,20, Ön bahçe çekme mesafesi 3,00 m, yan bahçe çekme mesafesi 3,00 m olduğunu görülmüştür.
Kıymeti : 346.541,55 TL
KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 24/12/2018 günü 10:45 - 10:50 arası
2. Satış Günü : 18/01/2019 günü 10:45 - 10:50 arası
Satış Yeri : Mevlana Mahallesi Soma Maden Şehitleri Caddesi Gebze Adliye Sarayı B.Blok 1.Kat B-116 Müzayede Salonu, Gebze/Kocaeli
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/35440 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR