GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

İcradan dairenin hissesi satılacaktır (Çoklu satış)

GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00860235
Şehir : Gaziantep / Şahinbey
Semt-Mahalle : AKKENT MAH. / ŞAHİNBEY
Oda Sayısı : 2+1
: 80
Bina Yaşı : 11-15 Arası
Bulunduğu Kat : 10
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE''DE YENİÇAĞ 08.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/36495 Esas
Muhammen Bedeli
:
59,373 TL
Birinci Satış Günü
:
08.11.2018 10:00
İkinci Satış Günü
:
03.12.2018 10:00
Satış Yeri
:
Gaziantep Adalet Sarayı Mezat Salonu Şehitkamil // GAZİANTEP

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

2018/36495 ESAS
TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri : Satışa Konu Taşınmaz Hissesi; Kayıtlara ve Bilirkişi Raporlarına Göre; Gaziantep İli, Şahinbey İlçesi, Bağlarbaşı Mah. 205 Ada, 1 Parselde Kayıtlı, Ana Taşınmaz Üzerindeki Yapıların C Blok, 10.Kat, 74 Nolu Bağımsız Bölümünde Yer Alan 7/2400 Arsa Paylı, Mesken Vasıflı, Borçlular Adına 1/2'şer Hisse Olarak Kayıtlı Taşınmazın Borçlulardan Birine Ait 1/2 Hissesidir. Taşınmazın cinsi tapu kayıtlarında mesken olarak kayıtlıdır. Parsel üzerinde betonarme karkas çok katlı bina bulunduğu tespit edilmiştir. Dava konusu taşınmaz Ali Tiryakioğlu Mesleki Anadolu Lisesinin batısında, Akkent Orta okulunun kuzey batısında, Adil Hoca sosyal tesislerinin kuzeyinde bulunmaktadır.Yakın çevresi İmar planına göre yapılaşmıştır. Tüm Belediye ve sosyal hizmetlerinden faydalanmakta olduğu, Şehrin tercih edilen semtinde bulunmaktadır. Yakın çevresinde Okul, Cami, park ve çeşitli konut siteleri bulunmaktadır. Dava konusu taşınmazın yol, su, elektik, kanalizasyon, telefon, internet, doğalgaz v.s. gibi alt yapı hizmetlerinden faydalanmakta olup, Dolmuş, otobüsduraklarınayakın olup ulaşım sorunu yoktur. Taşınmazın imar durumu özellikleri ile birlikte inşaat yapımına elverişli olması, imar parselli arsa olması, belediye altyapı ve sosyal hizmetlerden faydalanması, çevresinin ticari olması olumlu unsurlar, şehir merkezine uzak olması olumsuz unsurlarıdır. Taşınmazın yukarıda belirtilen tüm olumlu ve olumsuz yönleri dikkate alınmıştır. Yapı Betonarme karkas olarak yapılmış, C blok kat:10 B.B:74 de dedir. toplam 80,00 m²olup mesken 2 oda, salon,banyo, tuvalet ve 1 balkondan oluşmaktadır. Mutfak ile salon aynı mekandadır arası ince duvarla ayrılmıştır.Meskenin oda tabanları laminant parke, ıslak zeminler seramik ile kaplıdır. Duvarları ince sıva üzeri yağlı boyalıdır. İç kapılar ahşap doğrama olup boyalıdır. Elektrik, suyu, vardır. Binada çift asansör mevcuttur. Bireysel doğalgaz kombi kalorifer ile ısıtılmaktadır. Yapı yaklaşık 12 yıllık olup yıpranması %15 dir.
DİKKAT :TAŞINMAZIN YALNIZCA BORÇLULARDAN BİRİNE AİT OLAN 1/2 HİSSESİ SATILACAKTIR VE SATIŞ BEDELİ 1/2 HİSSE BEDELİDİR, YANİ TAŞINMAZIN TAMAMI DEĞİLDİR. (ALICI TAŞINMAZA BORÇLUYA AİT 1/2 HİSSE ORANINDA HİSSEDAR OLACAKTIR.) (DİĞER BORÇLUYA AİT 1/2 HİSSE'DE AYNI İLANLA 2.SIRADAKİ TAŞINMAZ HİSSESİ OLARAK AYRICA SATIŞA ÇIKARILMIŞTIR, HER İKİ BORÇLUYA AİT HİSSELERİ ALAN İHALE KATILIMCISI TAŞINMAZA TEK BAŞINA MALİK OLABİLECEKTİR.)
Adresi : Akkent Mah. 4011 Nolu Sok. Oska Gül Sitesi C Blok, K:10, D:74 Şahinbey / GAZİANTEP
Yüzölçümü : 80 m2
Arsa Payı : 7/2400
Kıymeti : 59.373,27 TL
KDV Oranı : %1
İmar Durumu : İmar Parselidir. İmar Planında; KAKS:2 Yan Çekme Mesafesi Serbest Konut Yapı Adasına Gelmekte Olduğu Belirtilmiştir.
Kaydındaki Şerhler : Şerh-Beyan-İrtifak Hanesinde: 1- 08.04.2009 tarih 9158 Yevmiyeli, 07.04.2009 tarihli Yönetim Planı, ve 2- 22.07.2011 tarih 26060 Yevmiyeli, K.M.'ne Çevrilmiştir. Şerh-Beyanları Bulunmaktadır. Taşınmazın her iki borçlusunun 1/2 şer hissesi dahil olmak üzere tamamı dosya alacaklısı Yapı ve Kredi Bankası A.Ş.'ne İpoteklidir. Kaydında başkaca dosya hacizleri de bulunmaktadır.
1. Satış Günü : 08/11/2018 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 03/12/2018 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : Gaziantep Adalet Sarayı Mezat SalonuŞehitkamil // GAZİANTEP
2 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri : Satışa Konu Taşınmaz Hissesi; Kayıtlara ve Bilirkişi Raporlarına Göre; Gaziantep İli, Şahinbey İlçesi, Bağlarbaşı Mah. 205 Ada, 1 Parselde Kayıtlı, Ana Taşınmaz Üzerindeki Yapıların C Blok, 10.Kat, 74 Nolu Bağımsız Bölümünde Yer Alan 7/2400 Arsa Paylı, Mesken Vasıflı, Borçlular Adına 1/2'şer Hisse Olarak Kayıtlı Taşınmazın Borçlulardan Birine Ait 1/2 Hissesidir. Taşınmazın cinsi tapu kayıtlarında mesken olarak kayıtlıdır. Parsel üzerinde betonarme karkas çok katlı bina bulunduğu tespit edilmiştir. Dava konusu taşınmaz Ali Tiryakioğlu Mesleki Anadolu Lisesinin batısında, Akkent Orta okulunun kuzey batısında, Adil Hoca sosyal tesislerinin kuzeyinde bulunmaktadır.Yakın çevresi İmar planına göre yapılaşmıştır. Tüm Belediye ve sosyal hizmetlerinden faydalanmakta olduğu, Şehrin tercih edilen semtinde bulunmaktadır. Yakın çevresinde Okul, Cami, park ve çeşitli konut siteleri bulunmaktadır. Dava konusu taşınmazın yol, su, elektik, kanalizasyon, telefon, internet, doğalgaz v.s. gibi alt yapı hizmetlerinden faydalanmakta olup, Dolmuş, otobüsduraklarınayakın olup ulaşım sorunu yoktur. Taşınmazın imar durumu özellikleri ile birlikte inşaat yapımına elverişli olması, imar parselli arsa olması, belediye altyapı ve sosyal hizmetlerden faydalanması, çevresinin ticari olması olumlu unsurlar, şehir merkezine uzak olması olumsuz unsurlarıdır. Taşınmazın yukarıda belirtilen tüm olumlu ve olumsuz yönleri dikkate alınmıştır. Yapı Betonarme karkas olarak yapılmış, C blok kat:10 B.B:74 de dedir. toplam 80,00 m²olup mesken 2 oda, salon,banyo, tuvalet ve 1 balkondan oluşmaktadır. Mutfak ile salon aynı mekandadır arası ince duvarla ayrılmıştır.Meskenin oda tabanları laminant parke, ıslak zeminler seramik ile kaplıdır. Duvarları ince sıva üzeri yağlı boyalıdır. İç kapılar ahşap doğrama olup boyalıdır. Elektrik, suyu, vardır. Binada çift asansör mevcuttur. Bireysel doğalgaz kombi kalorifer ile ısıtılmaktadır. Yapı yaklaşık 12 yıllık olup yıpranması %15 dir.
DİKKAT :TAŞINMAZIN YALNIZCA BORÇLULARDAN BİRİNE AİT OLAN 1/2 HİSSESİ SATILACAKTIR VE SATIŞ BEDELİ 1/2 HİSSE BEDELİDİR, YANİ TAŞINMAZIN TAMAMI DEĞİLDİR. (ALICI TAŞINMAZA BORÇLUYA AİT 1/2 HİSSE ORANINDA HİSSEDAR OLACAKTIR.) (DİĞER BORÇLUYA AİT 1/2 HİSSE'DE AYNI İLANLA 1.SIRADAKİ TAŞINMAZ HİSSESİ OLARAK AYRICA SATIŞA ÇIKARILMIŞTIR, HER İKİ BORÇLUYA AİT HİSSELERİ ALAN İHALE KATILIMCISI TAŞINMAZA TEK BAŞINA MALİK OLABİLECEKTİR.)
Adresi : Akkent Mah. 4011 Nolu Sok. Oska Gül Sitesi C Blok, K:10, D:74 Şahinbey / GAZİANTEP
Yüzölçümü : 80 m2
Arsa Payı : 7/2400
Kıymeti : 59.373,27 TL
KDV Oranı : %1
İmar Durumu : İmar Parselidir. İmar Planında; KAKS:2 Yan Çekme Mesafesi Serbest Konut Yapı Adasına Gelmekte Olduğu Belirtilmiştir.
Kaydındaki Şerhler : Şerh-Beyan-İrtifak Hanesinde: 1- 08.04.2009 tarih 9158 Yevmiyeli, 07.04.2009 tarihli Yönetim Planı, ve 2- 22.07.2011 tarih 26060 Yevmiyeli, K.M.'ne Çevrilmiştir. Şerh-Beyanları Bulunmaktadır. Taşınmazın her iki borçlusunun 1/2 şer hissesi dahil olmak üzere tamamı dosya alacaklısı Yapı ve Kredi Bankası A.Ş.'ne İpoteklidir. Kaydında başkaca dosya hacizleri de bulunmaktadır.
1. Satış Günü : 08/11/2018 günü 10:20 - 10:30 arası
2. Satış Günü : 03/12/2018 günü 10:20 - 10:30 arası
Satış Yeri : Gaziantep Adalet Sarayı Mezat SalonuŞehitkamil // GAZİANTEP
DİKKAT: İhale Katılımcıları ve Muhtemel Alıcıları tüm açıklamaları, şerh-irtifak-beyanlar hanesindeki bilgileri ve neticelerini baştan kabul etmiş sayılırlar...
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/36495 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
7- İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer. 05/09/2018
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.
*** İş bu satış gazete ilanı tebliğ yapılamayan tüm ilgililere ve taraflara tebliğ yerine kaim olmak üzere ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR