ERDEMLİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 76 m2 daire

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00656126
Şehir : Mersin / Erdemli
Semt-Mahalle : MERKEZ MAH. / ERDEMLİ
: 76
Oda Sayısı : 2+1
Yayınlandığı Gazeteler

HABERCİ 25.08.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/772 ESAS
Muhammen Bedeli
:
68000 TL
Birinci Satış Günü
:
26.10.2017 10:30
İkinci Satış Günü
:
27.11.2017 10:30
Satış Yeri
:
ERDEMLİ İCRA MÜDÜRLÜĞÜ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.ERDEMLİ İCRA DAİRESİ

2017/772 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Mersin İl, Erdemli İlçe, 167 Ada No, 288 Parsel No, MERKEZ Mahalle/Mevkii, Daire net 76 m² dir. Bina içerisinde asansör bulunmaktadır. Kuzey-batı-doğu cepheli 2+1 olan daire 1 salon 2 oda 1 mutfak 1 banyo, 1 wc ve 2 balkondan oluşmaktadır.Tüm mahallerin döşemesi seramik ile kaplıdır.Banyo ve wc duvarları seramik,diğer mahal duvarları ise yarı mat boya ile kaplıdır.Banyo içerisinde duşakabin yoktur.Pencereler ve balkon kapıları PVC dir. Daire dış kapısı demir kapı olup iç kapı laminanttır.Mutfak içerisinnde tezgah altı - tezgah üstü dolaplar bulunmaktadır.Balkon döşemesi seramik olup korkuluklar demir doğramadır.mesken içinde ısıtma sistemine rastlanılmamıştır.20-25 yıllık binadır.
Adresi : Merkez Mah. Milli Egemenlik Cad. No:34 Akışık Apt. Bblok No:7 Erdemli / MERSİN
Yüzölçümü : 76 m2
İmar Durumu : Detaylar dosyasındadır
Kıymeti : 68.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Eklenti Bilgileri-E6 Kömürlük
1. Satış Günü : 26/10/2017 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 27/11/2017 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : ERDEMLİ İCRA MÜDÜRLÜĞÜ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/772 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.22/08/2017

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR