ÇEŞME İCRA MÜDÜRLÜĞÜ

İzmir ili Çeşme ilçesinde icradan satılık arsa

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00494022
Şehir : İzmir
Yayınlandığı Gazeteler

SÖZCÜ 01.12.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
İcra Birimi
:
Çeşme İcra Dairesi
Dosya Numarası
:
2016/197 Esas
Muhammen Bedeli
:
446450 TL
İlk İhale Tarihi
:
30.11.2016 11:00
İkinci İhale Tarihi
:
02.02.2017 11:00
İhale Yeri
:
ÇEŞME ADLİYESİ İHALE ODASI ÇEŞME/İZMİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

HATA BİLDİR TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ÇEŞME
İCRA DAİRESİ
2016/197 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Taşınmaz 2. Dereceden ipotek borcundan dolayı satılmakta olup 1. Dereceden ipotek alacaklısı ipotek bedeli altında satışa muafakat vermez ise taşınmaz satış tarihi itibari ile güncel 1. Derece ipotek borç miktarı ve satış masrafları üzerinden satışa çıkarılacaktır.
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri : İzmir İli Çeşme İlçesi Alaçatı mahallesi Dikencik Mevkii 3087 ada 12 parsel 521 m2 arsa vasıflı taşınmazda 1/2 arsa paylı zemin kat+1 şeklinde 1 nolu bağımsız bölüm SATIŞA ÇIKARILMIŞTIR. Taşınmaz Alaçatı mahallesi 1092 sokaka no: 20/1 Çeşme / İzmir adresindedir. İmar Durumu '' Çeşme Belediyesinden 11/05/2016 tarihinde alınan imar durum belgesine göre söz konusu parsel alaçatı revizyon uygulama imar planında konut alanıda kalmaktadır. Parselde en fazla iki bağımsız bölüm yapılabilir. İnşaat Nizamı : Ayrık , TAKS:0.20 , KASK:0.40, Kat adeti : iki kat , Bina yüksekliği: 6,50 m , Ön bahçe mesafesi 5m, ( yollardan 5m çekilecektir.), komşu mesafeler: 3m, arka bahçe mesafesi: 3m dir. '' şeklindedir. Taşınmaz ikiz dubleks binanın yoldan bakıldığında sol tarafındaki dubleks meskendir.106 m2 kapalı kullanım alanı bulunan taşınmazın zemin katında salon açık mutfak, banyo_wc bulunmakta olup ön ce arka cephede terasları bulunmaktadır. Meskenin üst katında üç adet oda , banyo_wc , ön ev arka cephede balkonları bulunmaktadır. Dış cephe sıvalı ve boyalı , çatısı gizli çatı ahşap ve kremit kaplamalıdır. Üç tarafı bahçeli taşınmazın bahçesi bakımsızdır. Ilıca merkeze 1 km , Alaçatı merkeze 500 m , denize ve plaja 1 km, Çeşme merkeze 7 km uzaklıkta olan taşınmaz Belediye hizmetlerinden yararlanabilir konumda olup ulaşımı kolaydır.
Adresi : Özelliklerde yazılıdır.
Yüzölçümü : 106 m2
Arsa Payı : 1/2
İmar Durumu
: Özelliklerde yazılıdır.
Kıymeti : 446.450,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 30/01/2017 günü 11:00 - 11:10 arası
2. Satış Günü : 27/02/2017 günü 11:00 - 11:10 arası
Satış Yeri : ÇEŞME ADLİYESİ İHALE ODASI ÇEŞME/İZMİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/197 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.22/11/2016
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR