Yazdır

İZMİR 23. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İzmir ili Buca ilçesinde icradan satılık mesken

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri
BİK İlan No : ILN00492606
Şehir : İzmir
Yayınlandığı Gazeteler

YENİGÜN 24.11.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
İlk İhale Tarihi : 24.01.2017 10:00
Dosya Numarası : 20129541 Esas
Muhammen Bedeli : 21000 TL
İhale Yeri : İZMİR ADLİYKSİ MEZAT SALONU (i BLOK 9 NOLU MÜZAYEDE SALONU - İZMİR ADLİYESİ BAYRAKLI / İZMİR
İcra Birimi : İzmir 23. İcra Dairesi
İkinci İhale Tarihi : 24.02.2017 10:00
HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C İZMİR 23. İCRA DAİRESİ

2012/9541 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli ö/ellikleri:

1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri : İzmir İl. Buca İlçe. 65 Ada No, 20 Parsel No. Dumlupınar
Mahallesi zemin kat I nolu Bağımsız Bölüm Mesken, ana taş. Niteliği dört katlı apartman ve arsası niteliğinde, bina zemin kat+3 kat ilavesi ile 4 katlı 4 daireli olmasın karşılık sonradan ilave edilen 1 kat ilavesi ile bina 5 katlı hale getirilmiştir. I nolu mesken 60 m2 brüt alanlı olup 2 oda. salon, mutlak. banyo- c, antrc-ho! ve 2 balkondan ibaret olup. balkonların salon ve I oda bağlantılı olduğu, döşeme kaplamalarının 2 oda, salon ve holde laminant parke, diğer mahallerde seramik, duvar kaplamalarının ıslak hacimlerde fayans, diğer hacimlerde ve tavanlarda sıvalı ve badanalı olduğu, mutfagındaki granit mutfak bankosu ile ahşap mutlak dolapları, banyosunda duş, kabin, alafranga hela taşı ve lavabo olduğu binada doğalgaz tesisatı olmasına karşılık dairede bağlantının yapılmadığı, belediye hizmetlerinden yararlandığı tespit edilmiş olup taşınmaza ulaşım kolaydır TAŞINMAZIN BORÇLUYA AİT 3/20 HİSSESİ SATİLACAKTİR

Adresi : 91 Sokak No: 28/emin Kal Daire: I Dıımlupınar Mahallesi Buca / İZMİR Yüzölçümü : 139.13 m2
Arsa Payı : 7/37
İmar Durumu : İnşaat tarzı Bitişik nizam. 4 kat plan kararma sahip olup konut adası içerisinde yer almaktadır denilmiştir.
Kıymeti : 21.000.00 TL
KDV Oranı :%1
Kaydındaki Şerhler : Beyan(AT Hudut üzerindeki kuyu 21 parselle müşterektir)
1. Satış Günü : 24/01/2017 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 24/02/2017 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : İZMİR ADLİYKSİ MEZAT SALONU (i BLOK 9 NOLU MÜZAYEDE SALONU - İZMİR ADLİYESİ BAYRAKLI / İZMİR
Satış şartları : 1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır Birinci artırmanın yirmi gün (incesinden, anırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhaıılı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini. rüçhaıılı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi. KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir, lellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerini*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını ö/ellikle Caiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsildi mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark. varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isleyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderccatını kabul etmiş sayışacakları başkaca bilgi almak isteyenlerin 2012/9541 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 31/10/2016

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR