MANİSA 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan toplu taşınmaz satışı

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00492078
Şehir : Manisa
Yayınlandığı Gazeteler

STAR 26.11.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya Numarası
:
2016/3126 ESAS
Muhammen Bedeli
:
0 TL
İlk İhale Tarihi
:
13.01.2017 14:00

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

HATA BİLDİR TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MANİSA
3. İCRA DAİRESİ
2016/3126 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Manisa İl, Yunusemre İlçe, 232 Ada No, 11 Parsel No, MURADİYE MAH. Mahalle/Mevkii, 9 Bağımsız Bölüm Daire çatı aralı mesken vasfında olup tam hisselidir.Dairenin giriş kapısı çelik kapıdır.Dairenin alt katında 3 oda Salon açık mutfak banyo ,hol ile müştemilattan ibaret ve bir balkonu bulunmaktadır. Üst katında ise 2 oda,banyo,hol ve balkonu vardır.Salon,odalar,mutfak ,hol ,zemin şapı yapılıdır.Banyolar ile balkonda yer seramik döşeme olarak yapılmıştır.Duvar ile tavanlar alçı sıvalı ve boyasızdır. Mutfakta temiz ve pis su tesisatı yapılı olup mutfak dolapları ve tezgah yapılmamıştır.Banyoların duvarları tavana kadar fayans kaplıdır.Banyo viktifiyesi takılı değildir.Dairenin iç kapıları yapılmamıştır. Pencelere pvc doğrama ve ısı camlıdır.Daire soba ile ısıtılmaktadır.Elektirk ve suyu mevcut olup bağlı değildir.Dairenin net kullanım alanı 130 m2dir. Kullanım süresi 1 yıldır.Muradiye Lisesine ,çarşı merkeze ,semt pazarına,sosyal tesislere yürüme mesafesindedir.
Adresi : Muradiye Mah. Çullu Cad. No:68/1 4.Kat No:9 Yunusemre / MANİSA
Yüzölçümü : 223,11 m2
Arsa Payı : 146/1030
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı ZeminTicaret+Üst katlar konut alanı kullanımında olup bitişik nizam 5 kat imarlıdır .Belediye Meclisinin 05/08/2014 tarih ve 63 say. kararı gereğince Muradiye Mah.Revizyon İmar Planı çalışmaları yapılmaktadır. Bu sebeple güncel imar durumu bilgisi verilememektedir.
Kıymeti : 120.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu takyidatındaki gibidir.
1. Satış Günü : 13/01/2017 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 09/02/2017 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri : MANİSA 3.İCRA MÜDÜRLÜĞÜ ZEMİN -168 NOLU SATIŞ ODASI -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Manisa İl, Şehzadeler İlçe, 1006 Ada No, 2 Parsel No, UMUMİ MAH. Mahalle/Mevkii, 9 Bağımsız Bölüm tam hisseli Dairenin dış giriş kapısı çelik kapıdır. Daire 2 oda ,salon,mutfak ,banyo- WC ve giriş holü ile ön ve yan cepheye bakan iki balkonu bulunmaktadır. Salon odalar ,laminat parke ,mutfak ve hol granit seramik ,banyo -wc ile balkonlar ise seramik döşelidir. Duvar ile tavanlar alçı sıvalı ve üzeri plastik boyalıdır. Duvar kenarlarında kartonpiyer süsü yapılmıştır. Mutfak hazır mutfak olarak yapılmış olup,tezgahı granitiir. Banyo ve wc tavana kadar fayans kaplıdır.Dairenin iç kapıları mobilya kapı olarak yapılmıştır. Pencereler pvc doğarama ve ısı camlıdır. .Daire doğalgaz ile ısıtılmaktadır. Bağlantısı yapılmamıştır. Elektrik ve suyu mevcuttur.Dairenin net kullanım alanı 84 m2 dir.Bina kullanım süresi 2 yıldır. Daire çarşı merkeze ,semt pazarına , Devlet Hastanesine ,Mesleki Eğitim Lisesine ve Manisa Anadolu Lisesine yürüme mesafesindedir.
Adresi : Peker Mah. 1507 Sok.No:28 K:3 D:9 Şehzadeler / MANİSA
Yüzölçümü : 418,00 m2
Arsa Payı : 84/984
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı Ayrık nizam (B-5) 5 kata müsadeli mesken alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 185.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu takyidatındaki gibidir. Beyan ( AT 6306 sayılı Kanun
Gereğince riskli yapıdır.)
1. Satış Günü : 13/01/2017 günü 14:20 - 14:30 arası
2. Satış Günü : 09/02/2017 günü 14:20 - 14:30 arası
Satış Yeri : MANİSA 3.İCRA MÜDÜRLÜĞÜ ZEMİN 168 NOLU SATIŞ ODASI - null null / null
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/3126 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.22/11/2016


(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR