ELAZIĞ 4. İCRA MÜDÜRLÜĞÜ

İcra'dan taşınmaz satışı

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00622769
Şehir : Elazığ / Merkez
Yayınlandığı Gazeteler

SÖZCÜ 19.06.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya Numarası
:
2016/307 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
180630 TL
İlk İhale Tarihi
:
11.09.2017 14:00
İhale Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı 4. Kat No:4002 MERKEZ / ELAZIĞ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

HATA BİLDİR TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ELAZIĞ
4. İCRA DAİRESİ
2016/307 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri: Elazığ İl, Merkez İlçe, 1267 Ada No, 9 Parsel No, SÜRSÜRÜ MAH Mahalle/Mevkii, 6 Bağımsız Bölüm satışa konu taşınmaz taşınmaz üzerinde betonarme karkas tarzda bodrum+zemin+3 normal kat şeklinde doğalgazlı ve asansörlü olarak inşa edilmiş A ve B bloklu apartman binasındaki A blok 2. kat 4/67 arsa paylı 6 bağımsız bölüm numaralı dairedir. Apartman binasının cephesi, dış cephe boyalı ve kısmi olarak cam giydirmedir. Bina asansörlü olup, merdiven basamakları mermer kaplıdır. Binanın tüm cephelerinde bahçe bırakılmış olup, çevre düzenlenmesi ile bahçe duvarı yapılmıştır. daire 3 oda bir salon, antre, hol, mutfak, banyo, WC ve 1 adet balkon hacimlerinden müteşekkil olup, 164 M2 brüt inşaat alanına ortalama 140 M2 de net alana sahiptir. Dairenin; antre, mutfak ve ıslak hacimlerinin taban kaplamaları seramik, salon ve odaların laminat parke kaplamadır. Mutfakta tezgah altı ve üstü dolabı yapılı, duvarları plastik boya, tavanlar tavan boyası ve kartonpiyerlidir. İç kapı doğramaları ahşap kapı, pencere doğramaları ise ahşap desenli PVC ve ısı camlıdır. Dairenin giriş kapısı ise çelik kapıdır.Taşınmaz, tapuda A blok, yerinde ise Tapunun A olarak gösterdiği blok B olarak isimlendirildiğinden B blok 2. Katta bulunmaktadır. Elazığ Malatya Caddesine 200M, Kuveyi Milliye Caddesine 500M ve Beyzade Efendi Bulvarına 1100M mesafededir. Taşınmaz Elektrik, su, altyapı ve ulaşım hizmetlerinden faydalanmaktadır.
Adresi : Ataşehir Mahallesi Serdarlar Sokak Dağgüneş Evleri B Blok No:39 Kat:2/6Merkez / ELAZIĞ
Yüzölçümü : 1.896 m2
Arsa Payı : 4/67
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı Revizyon Uygulama İmar Planında ayrık nizam 4 kat konut alanında kalmaktadır.TAKS:0,30 ve KAKS:1,20 dir.
Kıymeti : 180.630,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 11/09/2017 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 06/10/2017 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı 4. Kat No:4002 MERKEZ / ELAZIĞ
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/307 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.14/06/2017

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR