MENDERES SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

İcradan taşınmaz mesken satışı

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00445172
Şehir : İzmir
Yayınlandığı Gazeteler

VATAN 14.10.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
İcra Birimi
:
T.C. MENDERES (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
Dosya Numarası
:
2016/11 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
320000 TL
İlk İhale Tarihi
:
21.11.2016 14:00

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

HATA BİLDİR TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. MENDERES (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2016/11 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

TAŞINMAZIN

Özellikleri: İzmir İli, Menderes İlçesi, Özdere mahallesi, Çukuraltı mevkiinde kain, tapunun 817 Ada, 8 Parsel'inde kayıtlı, 2-Çatı, 162 giriş, 8 BAĞIMSIZ BÖLÜM NOLU DUBLEKS MESKEN'dir, taşınmaz ikinci katta bulunmaktadır, dubleks olarak kullanılan bir dairedir, dış cephe doğramaları plastik, iç merdiven mermer kaplıdır, ıslak hacimler seramik ve fayans kaplıdır, oda tavanlarında alçı çalışması yapılmıştır, tabanlar seramik kaplıdır, iç kapılar ahşap olup, mutfak hazır mutfaktır, tezgahı mermerdir, ön cepheden dağ, arka cepheden deniz manzarası hakimdir, faydalı net alanı 120 m2 dir, Seferihisar-Kuşadası kara yolunun deniz tarafında olup, Atatürk caddesine cephelidir, merkezde çarşı içindedir, denize 475 m, ptt binasına 200 m , Jandarma karakoluna 300 m uzaklıktaodır, ulaşım imkanı kolaydır, belediyenin tüm hizmetlerinden yararlanacak konumdadır,

Adresi: Çukuraltı Mah.Atatürk Bul.No:119/8 Özdere-Menderes-İzmir

Arsa Payı: 24/200

İmar Durumu:1/1000 ölçekli uygulama imar planı içerisinde ticaret+konut alınanda kalmakta

Kıymeti: 320.000,00 TL

KDV Oranı: %1

Kaydındaki Şerhler: Yoktur.

1. Satış Günü: 21/11/2016 günü 14:00 - 14:10 arası

2. Satış Günü: 21/12/2016 günü 14:00 - 14:10 arası

Satış Yeri: Hukuk Mahkemeleri Veznesi önü

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını

(İİK m.126) (*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir. * : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

İş bu ilan, mükellefiyetler listesinde yazılı ilgililerinden herhangi birisine tebliğ edilemediği taktirde, tebliğ edilemeyenlere de tebliğ edilmiş sayılacağı

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/11 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR