İZMİR 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan taşınmaz mesken satışı

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00447670
Şehir : İzmir
Yayınlandığı Gazeteler

SÖZCÜ 13.10.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
İcra Birimi
:
T.C. İZMİR 1. İCRA DAİRESİ
Dosya Numarası
:
2009/14952
Muhammen Bedeli
:
154800 TL
İlk İhale Tarihi
:
13.12.2016 11:00

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

HATA BİLDİR TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. İZMİR 1. İCRA DAİRESİ
2009/14952 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İzmir İl, Konak İlçe, 172 Ada No, 7 Parsel No, 2.Süleymaniye Mah. 6 Kat, 7 Bağımsız Bölüm mesken niteliğindeki taşınmaz. Bina karkas yapı tarzında, yığma tuğla duvarlı inşa edilmiş olup zemin + 6 normal kat ilavesi ile toplam 7 katlıdır. Taşınmazın Z. Katında 1 dükkan ve 1 adet mesken normal katların her birinde birer adet mesken olmak üzere 7 katta toplam 7 bağımsız bölüm bulunur. Daire Zemin üstü 6. katta (son kat) yer alan 7 bağımsız bölümdür. Mesken 86,00 m2 alanlıdır. yaklaşık 25 yaşındaki bina b.a payılar için % 25 yıpranma paylıdır. Mesken 3 oda, salon, mutfak, banyo, hol ve 2 balkondan ibarettir. 1 balkon odurma odasına, diğer balkon mutfağa bağlantılıdır. Döşeme kaplamaları salon, odalar, ho ve mutfakta laminat parke, diğer mahallerde seramik, duvar kaplamalarının ıslak hacimlerde fayans, diğer hacimlerde ve tamanlarda sıvalı ve badanaladır. Mutfağında granit banko ile ahşap mutfak dolapları, banyosunda kabinsiz küvet, alafranga hela taşı ve lavabo bulunur. Daire giriş kapısı çeliktir. İç kapıları ahşap, pencereleri PVC doğramalıdır. Doğalgaz bağlantısı yoktur. Elektirik ve suyu mevcut olup belediye hizmetlerinden yararlanır.
Adresi : Atilla Mah. 464 Sok. No:100 Konak / İZMİR
Yüzölçümü : 113,00 m2
Arsa Payı : 30/210
İmar Durumu : İnşaat tarzı İmar planında konut bölgesinde kalmakta olup bitişik nizamda 6 kattır. İmar hattının tahakkuku gerekir.
Kıymeti : 154.800,00 TL
KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 13/12/2016 günü 11:00 - 11:10 arası
2. Satış Günü : 13/01/2017 günü 11:00 - 11:10 arası
Satış Yeri : İzmir Adliyesi Mezat Salonu, Z. Kat, G Blok, 9 Nolu oda
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2009/14952 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/10/2016


(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR