İZMİR 1. SULH HUKUK MAHKEMESİ

İcradan taşınmaz mesken satışı

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00443368
Şehir : İzmir
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ MESAJ 12.10.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
İcra Birimi
:
T.C. İZMİR 1. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
Dosya Numarası
:
2015/21 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
130000 TL
İlk İhale Tarihi
:
24.11.2016 13:35

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

HATA BİLDİR TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. İZMİR 1. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2015/21 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

İzmir 1.Sulh Hukuk Mahkemesince satış sureti ile satılarak ortaklığın giderilmesine karar verilen ve satışı İcra İflas Kanun Hüküm Hükümlerine göre yapılacak olan gayrimenkul tapunun İzmir İli Bornova İlçesi Eğridere Köyü Cilt:28,Sayfa No.2960,Ada 8303 Parsel 1 de kayıtlı, Blok:73,Kat.5,Bağ.Böl.No.34,Bağ.Böl.Nitelik Mesken yazılı taşınmaz Evka 4, 1027 Sokak No.19,73 Blok Daire 34 Bornova İzmir adresindeki yer olup.

İmar Durumu:Bornova Eğridere Mahallesi ,Pafta 32,K I b-32 KIc ,Ada 8303 Parsel 1 nolu söz konusu parsel 1/1000 Uygulama İmar Planında Hmax:30.80 gabarili,E:1,20 Emsalli Konut Alanında kalmaktadır denilmektedir.

Bilirkişi Raporunda; Evka 4,1027 sokak No.19,73 Blok Daire 34 Bornova İzmir adresindeki taşınmaz 2 oda,1 salon,açık mutfak,banyo,wc,kiler ve 1 adet balkondan ibarettir.Salon ve 1 odasının laminat parke,diğer alanların seramik kaplı olduğu ifade edilen daire standart özelliklere sahiptir.Blok apartman tarzı yapılmış,asansörlü binada yer almakta olup,binada doğalgaz tesisatı bulunmasına rağmen daireye abonmanlık yapılmamıştır.Standart özelliklerde,küçük olması,şehir merkezine,eğitim kurumları ve alış veriş merkezlerine uzak olması olumsuz yönleri,sakin ve kalabalıktan uzak olması,blok nizam olduğundan her yerden görüş ve manzaranın iyi olması, aydınlık olması olumlu yönleridir.Taşınmazın bütün bu özellikleri,yeri ve konumu,emsallerinin satış bedelleri de gözönüne alınarak değerlendirildiği belirtilmiştir.

Taşınmazdan % 1,KDV alınacaktır.

SATIŞ ŞARTLARI : TAŞINMAZIN İHALESİ İZMİR ADLİYESİ G BLOK ZEMİN KATTA BULUNAN 9 NOLU MÜZAYEDE SALONUNDA YAPILAÇAKTIR.

MUHAMMEN KIYMETİ : 130.000,00 TL

TAŞINMAZIN 1.İHALESİ : 24.11.2016 Günü Saat 13.35-13.45 arasında yapılacaktır.

Birinci arttırmada taşınmaz masrafları ile birlikte muhammen bedelin % 50 sını bulmaz veya alıcısı çıkmaz ise (en çok artıranın taahhüdü saklı kalmak kaydıyla) taşınmazın aynı yer ve saatte 31 gün sonra ikinci ihalesi yapılacaktır

TAŞINMAZIN 2.İHALESİ : 26.12.2016 Günü Saat 13.35-13.45 arasındadır;

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, iş bu ilan kendisine tebligat yapılamayan ilgililer içinde tebliğ yerine geçer,başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/21 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.23/09/2016

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR