Yazdır

SERİK 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık villa

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri
BİK İlan No : ILN00452426
Şehir : Antalya / Serik
Yayınlandığı Gazeteler

AYYILDIZ TOROS 18.10.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
İhale Yeri : Serik Belediyesi Zemin Kat Nikah Salonu - Orta Mah. Kızderesi Cad. No:25 SERİK / ANTALYA
Muhammen Bedeli : 100000 TL
İlk İhale Tarihi : 21.12.2016 11:40
Dosya Numarası : 2015/3564 ESAS
HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C.
SERİK 1. İCRA DAİRESİ
2015/3564 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Taşınmaz Antalya ili Serik ilçesi Kadriye Mah. 1236 ada 1 parsel de kayıtlı olup, yazlık villa tarzındadır. Taşınmaz site içerisinde olup, belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. Taşınmazın doğusu ve batısı iki çephesinde yol bulunmaktadır. İnşaat ruhsatı ve kat irtifakı tapusu, parsel imar durumu olarak E:0,30 ayrık nizam 2 katdır. Balkon korkulukları demir olarak imal edilmiştir. Güneş enerjisi mevcuttur.
Adresi : Antalya İl, Serik İlçe, 1236 Ada No, 1 Parsel No, Kadriye Mah. Alan mevki, B1 Blok Zemin+1 bağımsız bölüm 2
Yüzölçümü : 13.365 m2
Arsa Payı : 2/136
İmar Durumu : Belediye imar planı içerisindedir.
Kıymeti : 100.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında mevcuttur.
1. Satış Günü : 21/12/2016 günü 11:40 - 11:50 arası
2. Satış Günü : 16/01/2017 günü 11:40 - 11:50 arası
Satış Yeri : Serik Belediyesi Zemin Kat Nikah Salonu - Orta Mah. Kızderesi Cad. No:25 SERİK / ANTALYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/3564 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.13/10/2016

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR