Yazdır

HATAY İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan Satılık Villa

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri
BİK İlan No : ILN00448109
Şehir : Hatay
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ AKİT 18.10.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
Muhammen Bedeli : 850000 TL
İkinci İhale Tarihi : 26.12.2016 14:40
Dosya Numarası : 2014/27301 Esas
İhale Yeri : ADALET SARAYI İCRA MEZAT SALONU - Akasya mah. çevreyolu cad. no: 32 Mevki: Çevreyolu otogar civarı ANTAKYA / HATAY
İlk İhale Tarihi : 29.11.2016 14:40
HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C.

HATAY

İCRA DAİRESİ

Dosya No: 2014/27301 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

TAŞINMAZIN

Tapu Kaydı : Hatay İli Antakya İlçesi Kuzeytepe Mah. 15 Cilt 1404 Sayfa 999 Ada 1349 Parselde Kayıtlı 430m2 Yüzölçümlü Betonarme Dubleks Konut Niteklikli Tam Hisseli Taşınmazdır.

Özellikleri : Taşınmaz Antakya Belediyesi sınırlarında Kuzeytepe Mahallesi Bahçelievler Sitesi, Orkide Sokak No: 37 adresinde. Bahçelievler sitesine giriş yolunda yolun güneyinde yer almaktadır. ikiz nizam, betonarme Dubleks villa niteliğinde inşa edilmiş olup bodrum-Zemin-1 normal kattan ibarettir. Bodrum katı tek bölmeden ibaret olup yerler şap betondur. Zemin katta 2 oda, mutfak ve tuvalet, 1. katta 3 yatak odası ve banyo mevcuttur. Dubleks dairenin içi kısmen parke, kısmen seramik döşeli, duvarlar sıvalı boyalı ve pvc doğramalıdır. Bina ahşap oturtma üstü Marsilya kiremit çatılıdır. İç kapılar Amerikan panel kapı, penceleri otomatik kepenklidir. Daire 130m2 mesahalıdır. Kat kalorifer ısıtmalı, güneş enerjilidir. Taşınmazın elektriği, suyu mevcut olup, etrafı iskan halde yapılarla çevrilidir. Konut alanı içerisinde yer almakta olup bahçeli villa tarzında evlerle Antakya'nın en çok rağbet gören sitelerindendir. Tapu Kaydına Göre: Ortak Yerler, Hatay İli Antakya İlçesi Kuzeytepe Mah. 1160 ve 1794 Parseller ve Hatay İli Antakya İlçesi Güzelburç Mah. 2339 Parseldir.

İmar Durumu : Antakya Belediye Başkanlığının 05/10/2015 tarih 5718 sayılı yazılarına göre; 1349 nolu parsel 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planında, İkiz yapı nizamında, iki katlı, mesken bölgesine rastlamaktadır.

Kıymeti : 850.000,00 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydında Olduğu Gibidir.

1. Satış Günü : 29/11/2016 günü 14:40 - 14:50 arası

2. Satış Günü : 26/12/2016 günü 14:40 - 14:50 arası

Satış Yeri : ADALET SARAYI İCRA MEZAT SALONU - Akasya mah. çevreyolu cad. no: 32 Mevki: Çevreyolu otogar civarı ANTAKYA / HATAY

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2014/27301 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR