KÜÇÜKÇEKMECE 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık tripleks villa

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00635573
Şehir : İstanbul / Başakşehir
: 900
Yayınlandığı Gazeteler

HARBİ GAZETE 14.07.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya Numarası
:
2017/28 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
3500000 TL
İlk İhale Tarihi
:
11.09.2017 14:00
İkinci İhale Tarihi
:
06.09.2017 14:00
İhale Yeri
:
Belediye Mezat Salonu - Gültepe Mahallesi Bağlar Caddesi No:71 Fatih Camii Bahçesi- Muhtarlık Binasının 1.Katı KÜÇÜKÇEKMECE / İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

HATA BİLDİR TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KÜÇÜKÇEKMECE 3. İCRA DAİRESİ

2017/28 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri :
İstanbul İli ,Başakşehir ilçesi Hoşdere mahallesi 225ada 1parsel sayılı6.585,68 m2 alanlı Dört Blok Villanın¼ arsa paylıV1 -10 Blok 3 nolu tripleks villanın tam hissesidir.Bilirkişi raporuna göre; Satışa konu taşınmaz ;İstanbul İli , Başakşehir İlçesi Bahçeşehir 2. Kısım mahallesi Posta cad Delta sok Yamaç Villaları no:22 adresinde mevcutTapunun225 ada,1 parsel sayılı 6.585,68 m2alanlı arsaüzerinde dörtAdet Tripleks B.A.K Villaların mevcut olduğu tespit edilmiştir.Satışa konuolan villa V1 -10 blokta olup3 nolu Tripleks villadır. Villatripleks villaolup 3 adetşevli bahçesi olan yamaç villaları adı altındaki villa mahallinde yapılmış olan incelemelerde villanın bodrum kat ( kotlu olduğu için tamamen önü açık önünde havuzu ve teras bahçesi olan bir mahal olduğu) bu mahalde mutfak ,oyun alanları ve kalorifer odası gibi mahallerin mevcut olduğu bu kattan merdiven ile bir üstkat olan zemin katta çıkılarak zemin katta 4 adet odanın sınıf olarak kullanıldığı ,hol ,antre , ,wc den müteşekkil olduğu bu kattan delta sokağa bakan giriş katına çıkılarak 1.normal katta 4 adet odası bu mahalde de müdür osdası,muhasebe odası ve sınıflar.hol,antre , wc ,balkon ve bitişiğinde de kapalı bir otoparkı olan tripleks villanın mevcut olduğu tespit edilmiştir.Keşif günü yapılan incelemelerde Tripleks Villanın Çocuk kreşi olarak dizayn edilmiş olduğu tespit edilmiştir.
Tripleks Villanın teknik özellikleri ise ; Bodrum katında yapılan incelemelerde bu katta kalorifer odası ,mutfak ,oyun salonu , wc ,dışarıda havuzlu terasın ,ve bahçenin mevcut olduğu görülmüş olup tümodaların taban alanlarının tamamı 1.sınıf leminant parke, wc si klozetli lavabolu ,duvarları renkli fayans ıslak alanlarıantre ,hol,balkon ,banyo bahçe ve havuz kenarlarının taban alanlarının tamamı1.sınıf seramik ,mutfak dolaplarının tamamı 1.sınıf mobilya tezgahı granit taban alanlarının tamamı1.sınıf seramik, zemin katın tüm odalarının taban alanlarınıntamamı 1.sınıf leminant parke, wc si klozetli lavabolu duşakabinli, duvarları renkli fayansantre ,hol,balkon, wc , gibi yerlerin tüm ıslak alanlarının tamamı1.sınıf renkli seramik villanın mutfağının alt ve üst dolaplarının tamamı 1.sınıf mobilya tezgahı granit , duvarları renkli fayans , villa saten boyalı karton piyerli , gizli ışıklı asma tavanlı, elektriği , suyu mevcut doğalgaz ısıtma sistemli ,tripleks villanın iç doğramaları kapı kanat ve kasaları mobilya kapı, dış doğramaları pencere kanat vekasaları çift cam ısı camlırenkli pimapen,içeriden merdiven ile 1. kata çıkılarak mevcut odaların taban alanlarının tamamı 1.sınıf leminat parke,,wc si ,holu,antre gibi yerlerin taban alanlarının tamamı 1.sınıf seramik olduğu tarafımızdan tespit edilmiştir. Tripleks Villanın toplam katlarının 900,00 m2 alanlı olduğubir tripleks villa olduğu tespit edilmiştir. Villa kameralı ,bahçe peyzajlı ,kapalı otoparklı ,lüks bir tripleks villa olduğu tespit edilmiştir. Ayrıcasöz konusu arsa üzerine çapı uygulandığından arsanın çapına ve yerine uygun olduğu görülmüştür.

Adresi : Bahçeşehir 2. KısımMahallesi Posta Cad Delta Sok Yamaç VillalarıNo:223 No'Lu Villa Başakşehir / İSTANBUL
İmar Durumu : Başakşehir ilçesi Bahçeşehir 2.kısım mahallesi 225 ada 1 parsel sayılı söz konusu parsel bugün itibariyle ;1/1000 ölçekli 07.02.2003 t.t li Bahçeşehir Sıvat –Yeşiltepe mevkii Dereköy Çiftliği Mevkii Revizyon Uygulama İmar Planı Kapsamında Konut Alanında kalmakta olup Blok Nizam E;0,50 olmak üzere plan notu ve yönetmelik şartlarında yapılaşmaya haizdir.
Kıymeti : 3.500.000,00 TL -
KDV Oranı : %8(08/09/2016 tarihli Resmi Gazete’de yayınlanan 2016/9153 Karar sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile net kullanım alanı 150 m2.üzerinde olan konutların 31/03/2017tarihine kadar (bu tarih dahil) teslimlerinde %18 olan Katma Değer Vergisi Oranının %8 olarak uygulanacağına karar verilmiş, bilahare 31/01/2017 tarih ve 2017/9759 sayılı Bakanlar Kurulu Kararnamesinin ek kararı ile bu süre 30/09/2017 tarihine kadar uzatılmış olmakla, satışa konu taşınmazın ihalesinin 30/09/2017 tarihine kadar (bu tarih dahil) kesinleşmesi halinde Katma Değer Vergisi oranı %8 olarak uygulanacaktır. İhalenin bu tarihten sonra kesinleşmesi halinde kesinleşme tarihindeki Katma Değer Vergisi, Katma Değer Vergisi Kanununda belirtilen oran üzerinden veya yetkili makamlarca başka bir oranda alınmasına karar verilmesi halinde belirlenecek oran üzerinden, ihale alıcısından tahsil olunacaktır. )
1. Satış Günü : 11/09/2017 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 06/10/2017 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Belediye Mezat Salonu - Gültepe Mahallesi Bağlar Caddesi No:71 Fatih Camii Bahçesi- Muhtarlık Binasının 1.Katı KÜÇÜKÇEKMECE / İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/28 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/07/2017

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR