UZUNKÖPRÜ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık tek katlı müstakil ev

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00700267
Şehir : Edirne / Uzunköprü
Semt-Mahalle : MEŞELİ KÖYÜ / KIRCASALİH
: 120
Oda Sayısı : 3+1
Yayınlandığı Gazeteler

YENİGÜN 14.11.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/27 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
35340 TL
Birinci Satış Günü
:
26.12.2017 14:30
İkinci Satış Günü
:
23.01.2018 14:30
Satış Yeri
:
Uzunköprü Belediyesi Refik Martin Toplantı Salonu Uzunköprü / EDİRNE

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
UZUNKÖPRÜ İCRA DAİRESİ
2017/27 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

TAŞINMAZIN
Özellikleri : Edirne İl, Uzunköprü İlçe, 1707 Parsel, MEŞELİ Mahalle/Köy, KÖYİÇİ Mevkii, 1707 nolu parsel içerisinde yol boyundaki eski yapı yıkılmış yerine 120 m² alanlı tek katlı yığma konut yapılmıştır. 3+1 özelliğinde olup 3/A grubu yapı sınıfıdır. Çatısı beton üzeri eternit kaplıdır. Aynı parsel içerisindeki briketle yapılı 55 m²'lik tek katlı depo çok eski olup ekonomik değeri yoktur.
Yüzölçümü : 1.184 m2 Arsa Payı : 1/2
İmar Durumu : Ayrık nizam 2 katlıdır. Çıkmaz yola cephelidir.
Kıymeti : 35.340,00 TL KDV Oranı : %18
1. Satış Günü : 26/12/2017 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 23/01/2018 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : Uzunköprü Belediyesi Refik Martin Toplantı Salonu Uzunköprü / EDİRNE
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. Taşınmazın ayrıntılı özellikleri dosyada ve bilirkişi raporunda vardır.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/27 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR