KALECİK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık taşınmazlar

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00491952
Şehir : Ankara / Kalecik
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE 24.11.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya Numarası
:
2003/51 TALİMAT
Muhammen Bedeli
:
0 TL
İlk İhale Tarihi
:
23.01.2017 10:00
İkinci İhale Tarihi
:
17.02.2017 10:00
İhale Yeri
:
KALECİK ADALET SARAYI İCRA MÜDÜRLÜĞÜ KAPISI ÖNÜ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

HATA BİLDİR TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

KALECİK

İCRA DAİRESİ

2003/51 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Ankara İl, Kalecik İlçe,Emenağaç Mahallesi 245 Ada No, 10 Parselde kayıtlı tarla niteliğindeki taşınmaz Yaklaşık %2-3 eğimli, killi-kumlu-tınlı bünyeli, derin, geçirgenliği ve su tutma kapasitesi orta, yörede yetişen bitkilerin yetişmesine elverişli , işlenebilir tarım arazisidir. Parselin genelinde taban suyu, taşlılık, tuzluluk, alkalilik gibi tarımsal üretimi kısıtlayıcı herhangi bir sorunun bulunmadığı, hafif derecede rüzgar erozyonuna maruz kaldığı, Ankara-Kırıkkale yoluna 2 km., ilçe merkezine 2 km.uzaklıkta kaldığı, Kızılırmak nehrine yakın mesafede olduğu, sulanabilme imkanları dikkate alındığında taşınmazın 2.sınıf sulu tarım arazisi olduğu belirlenmiştir.

Adresi : Ankara İli,Kalecik İlçesi,Emenağaç Mahallesi

Yüzölçümü : 19.567,00 m2

Arsa Payı : Tam

İmar Durumu : Dosyada mevcuttur.

Kıymeti : 401.123,50 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler : Dosyada mevcuttur.

1. Satış Günü : 23/01/2017 günü 10:00 - 10:05 arası

2. Satış Günü : 17/02/2017 günü 10:00 - 10:05 arası

Satış Yeri : KALECİK ADALET SARAYI İCRA MÜDÜRLÜĞÜ KAPISI ÖNÜ

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Ankara İl, Kalecik İlçe, Emenağaç Mahallesi 251 Ada No, 8 Parselde kayıtlı tarla niteliğindeki taşınmaz Yaklaşık %4-5 eğimli, killi-kumlu-tınlı bünyeli, derin, geçirgenliği ve su tutma kapasitesi orta, yörede yetişen bitkilerin yetişmesine elverişli , işlenebilir tarım arazisidir. Parselin genelinde taban suyu, taşlılık, tuzluluk, alkalilik gibi tarımsal üretimi kısıtlayıcı herhangi bir sorunun bulunmadığı, hafif derecede rüzgar erozyonuna maruz kaldığı, Ankara-Kırıkkale yoluna 2 km., ilçe merkezine 2 km.uzaklıkta kaldığı, Kızılırmak nehrine yakın mesafede olduğu, sulanabilme imkanları dikkate alındığında taşınmazın 2.sınıf sulu tarım arazisi olduğu belirlenmiştir.

Adresi : Ankara İli,Kalecik İlçesi ,Emenağaç Mahallesi

Yüzölçümü : 23.160,00m2

Arsa Payı : Tam

İmar Durumu : Dosyada mevcuttur.

Kıymeti : 474.780,00 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler : Dosyada mevcuttur.

1. Satış Günü : 23/01/2017 günü 10:10 - 10:15 arası

2. Satış Günü : 17/02/2017 günü 10:10 - 10:15 arası

Satış Yeri : KALECİK ADALET SARAYI İCRA MÜDÜRLÜĞÜ KAPISI ÖNÜ

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir..Taşınmazın tapu kaydında "3402 Sayılı Kanunun 22.maddesinin 2.fıkrasının (a) bendi uygulamasına tabidir"beyanı bulunmaktadır. Arttırmaya iştirak edeceklerin söz konusu beyanı göz önünde bulundurmalarına dikkat çekilir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2003/51 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.21/11/2016

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR