Yazdır

KAŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık müstakil ev

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri
BİK İlan No : ILN00449714
Şehir : Antalya / Kaş
: 197
Yayınlandığı Gazeteler

KAŞ AYDIN HABER 17.10.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
Muhammen Bedeli : 95927 TL
İlk İhale Tarihi : 28.11.2016 10:00
Dosya Numarası : 2014/574 TLMT.
İhale Yeri : KAŞ BELEDİYE BAŞKANLIĞI TOPLANTI SALONU KAŞ/ ANTALYA
İkinci İhale Tarihi : 23.12.2016 10:00
HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C.

KAŞ

İCRA DAİRESİ

2014/574 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Antalya İl, Kaş İlçe, 116 Ada No, 49 Parsel No, Çavdır Mahallesi Mahalle/Mevkii, Kavakyanı Mevkii Köyü, Antalya İli, Kaş ilçesi, Çavdır Mahallesi, Kavakyanı Mevkii, 116 Ada, 49 Parsel sayılı taşınmazın alanı 2.417,52 m² olup, tapu kaydında Subasman ve Tarla niteliğindedir. Fiilen ev ve tarla olarak kullanımdadır. Üzerinde 1 adet tek katlı ev ve basit yapıda kümes bulunmaktadır. Ayrıca 47 parselde bulunan plastik seranın 197,40 m²'lik kısmının satışa konu parsel içerisinde kaldığı belirlenmiştir. Tek katlı konut betonarme olarak yaklaşık 6-8 yıl kadar önce yapılmış, sıvalı, dış cephe doğramalarında plastik tercih edilmiştir. Üzeri çıplak beton olarak bırakılmış, ince işler de dahil olmak üzere tüm işlemleri tamamlanmış ve ikamet amaçlı kullanılmaktadır. Taban alanı:92,18 m² olmasına karşın güney kısmında yine betondan yapılmış ve bina ile beraber kullanılan bir önlük şeklinde alanı da bulunmaktadır. Yay Çatılı Plastik örtülü sera asıl olarak 116 ada, 47 parsel üzerinde inşa edilmiş ve 47 nolu parsel malikince kullanılmakta olan seranın 197,40 m²'lik kısmı satışa konu parsel üzerinde kalmaktadır. Seracılıkta üretim yapılamayacak kadar küçük bir alan oluşturması, 49 nolu parsel sahibinin bir gelir elde etmediği, yaptırılmasında da bir alakası bulunmaması sebebiyle değer hesabına katılmamıştır. Taşınmazda bulunan evin çevre kısmında bitki örtüsü olarak bakıldığında; 15-20 yaşlarında 1 adet palmiye, 1 adet zeytin, 3-4 ası ve 1 adet ceviz ağacı, 8-10 yaşlarında 7-8 adet yenidünya ağaçları ile 9-10 adet 2-3 yaşlı zeytin ağaçları bulunmaktadır. Taşınmazın güney kısmı yarıdan sonra bölümünde zemin düzeltilmiş olup, sera yapılabilecek durumdadır. Kuzey tarafta evin bulunduğu bölüm ise yaklaşık % 4-5 eğimde, hafif kayalık olduğu ve ağaçların bu kısmında olduğu görülmüştür. Toprak yapısı killi-tınlı, çok taşlı, ortağ sığ bir katmana ve orta verimli bir yapıya sahiptir. Zemininde yer yer kaya tabakaları bulunmaktadır. % 70-75 oranında toprak işlenebilir durumdadır. Kıraç tarım arazisidir. Ancak mahalle genelinde örtüaltı alanlarda sulu tarım yapıldığından, taşınmaza sulama suyu ulaştırılması çok zor olmayıp sulanabilir alan sayılmaktadır. Örtü altı sebze yetiştiriciliğinin yapılmasına uygundur. Yetiştirilen ürünlerin pazarlanmasında sıkıntı bulunmayıp, her daim pazar imkanı bulunmaktadır. Ulaşım için asfalt mahalle yolu bulunmaktadır. Taşınmazın çevresinde yerleşim bulunmaktadır. Elektrik, telefon, içme suyu gibi alt yapı özelliklerinden faydalanan bir konumdadır.

Yüzölçümü : 2.417,52 m2

Arsa Payı : Tam

İmar Durumu : İmar planı dışındadır

Kıymeti : 95.927,30 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler : Haciz şerhleri mevcuttur.

1. Satış Günü : 28/11/2016 günü 10:00 - 10:05 arası

2. Satış Günü : 23/12/2016 günü 10:00 - 10:05 arası

Satış Yeri : KAŞ BELEDİYE BAŞKANLIĞI TOPLANTI SALONU KAŞ/ ANTALYA

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2014/574 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

7- İş bu ilan tebliğ olunamayan ilgililere İİK 127 . Maddesi gereği tebliğ yerine kaim olunur. 11/10/2016

(İİK m.126)

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR