Yazdır

GAZİANTEP 13. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık muhtelif taşınmazlar (toplu satış)

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri
BİK İlan No : ILN00498262
Şehir : Gaziantep / Şehitkamil
Yayınlandığı Gazeteler

VATAN 01.12.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
İlk İhale Tarihi : 26.01.2017 10:00
İkinci İhale Tarihi : 27.02.2017 10:00
Muhammen Bedeli : 0 TL
Dosya Numarası : 2015/485 TLMT.
İhale Yeri : GAZİANTEP ADLİYESİ MEZAT SALONU - Gaziantep Adliyes
HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C.

GAZİANTEP

13. İCRA DAİRESİ

2015/485 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Gaziantep İl, Şehitkamil İlçe, 312 Ada No, 505 Parsel No, SARIGÜLLÜK Mahalle/Mevkii, 25 Bağımsız Bölüm TAŞINMAZIN GENEL DURUMU

Borçluya ait bu taşınmazın tapu kayıtlarında cinsi 7 katlı kargir apartman olarak belirtildiği borçlunun bu yapı üzerinde kat irtifakında belirtildiği gibi 5.normal kattaki 25 nolu( kapı no :10) mesken olan bağımsız bölüme girildiğinde buranın mesken olarak düzenlenmiş olduğu kendi içinde 3 oda,misafir odası ve müştelimatlarını olduğu görülmüştür.Daire güney-doğu-kuzey cephelidir.Mesken olarak düzenlenmiş bu yapı betonarme olarak yapılmış duvarlar ince sıva üzeri macunlu yağlı boyalıdır,ıslak zemin tabanları mermer ile kaplıdır,oda tabanları ve misafir salonu tabanı ise ahşap parke ile kaplıdır,iç doğramalar ahşap olup üzeri yağlı boyalıdır,dış doğramalar ise PVC den imal edilmiştir,mutfak,lavabo,wc banyo duvarlarıfayansla kaplıdır,inşaat alanı 220 m2 kullanım alanı 190 m2 olarak tespit edilmiştir.

Konu edilen taşınmaz kaloriferle ısıtılmaktadır,bina asansörlüdür,bu taşınmaz şehrin batısında bir bölgede bulunmaktadır.Taşınmazın çevresi genellikle yapılaşmış olup,bu çevre yapılaşması genellikle imara uygun olarak yapılaştığı görülmüştür.Taşınmazın her türlü belediye hizmetlerinden faydalandığı görülmüştür.yakın çevresinde eski SSK hastanesi bulunmaktadır,adres olarak Sarıgüllük Mh.Nakıp Ali cd.no:10 Penbe Saray Apt.kat :5 daire 10 olarak tespit edilmiştir.

Adresi : Sarıgüllük Mah. Nakıp Ali Cad. No:10 Penbe Saray Apt. Kat:5 Daire:10 Şehitkamil / GAZİANTEP

Yüzölçümü : 1.195,00 m²

Arsa Payı :

İmar Durumu : İnşaat tarzı taşınmazın imarda olup, imar planında ayrık nizam dört katlı konut yapı adasına gelmektedir.

Kıymeti : 326.000,00 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler : Kaydı gibidir.

1. Satış Günü : 26/01/2017 günü 10:00 - 10:10 arası

2. Satış Günü : 27/02/2017 günü 10:00 - 10:10 arası

Satış Yeri : GAZİANTEP ADLİYESİ MEZAT SALONU - Gaziantep Adliyesi

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Gaziantep İl, Şehitkamil İlçe, 227 Ada No, 414 Parsel No, PANCARLI Mahalle/Mevkii, 21 Bağımsız Bölüm Borçluya ait bu taşınmazın tapu kayıtlarında cinsi her ne kadar arsa olarak belirtilse de kat irtifakında belirtildiği gibi 3.normal katta 21 nolu(kapı no10) bağımsız bölüm 3 oda,misafir salonu,banyo,mutfak,lavabo,wc ve bazı oda önlerinde balkonların olduğu görülmüştür.Yapı betonarme olarak yapılmıştır duvarlar ince sıva üzeri macunlu yağlı boyalıdır,ıslak zemin tabanları seramik ile kaplıdır,oda tabanları ve misafir salonu tabanı ise ahşap parke ile kaplanmış üzeri cilalıdır.daire içi doğramalar ahşap olup üzeri yağlı boyalıdır,dış doğramalar ise PVC den imal edilmiş çift kat camlıdır,mutfak,lavabo,wc banyo duvarları tavana kadar fayansla kaplıdır,inşaat alanı 140 m2 kullanım alanı 120 m2 olarak tespit edilmiştir.

Konu edilen taşınmaz kaloriferle ısıtılmaktadır,bina asansörlüdür,bu taşınmaz şehrin batısında bir bölgede bulunmaktadır.Taşınmazın çevresi genellikle yapılaşmış olup,bu çevre yapılaşması genellikle imara uygun olarak yapılaştığı görülmüştür.Taşınmazın her türlü belediye hizmetlerinden faydalandığı görülmüştür.yakın çevresinde Karmen Peyzaj Çiçekcilik bulunmaktadır.

Adresi : Pancarlı Mah. Kültür Cd. No:2 Durucu Apt. Kat:3 Daire No:10 Şehitkamil / GAZİANTEP

Yüzölçümü : 1.041,00 m²

Arsa Payı :

İmar Durumu : Yok , İnşaat tarzı taşınmazın imarda olup, imar planında ayrık nizam beş katlı konut yapı adasına geldiği belirtilmiştir.

Kıymeti : 271.000,00 TL

KDV Oranı : %1

Kaydındaki Şerhler : Kaydı gibidir.

1. Satış Günü : 26/01/2017 günü 10:20 - 10:30 arası

2. Satış Günü : 27/02/2017 günü 10:20 - 10:30 arası

Satış Yeri : GAZİANTEP ADLİYESİ MEZAT SALONU - Gaziantep Adliyesi -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

3 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Gaziantep İl, Şehitkamil İlçe, 227 Ada No, 414 Parsel No, PANCARLI Mahalle/Mevkii, 3 Bağımsız Bölüm Borçluya ait bu taşınmazın tapu kayıtlarında cinsi her ne kadar arsa olarak belirtilse de kat irtifakında belirtildiği gibi hali hazır yerinde garaj olduğu ve garaj olarak kullanıldığı görülmüştür. Konu edilen garajbetonarme olarak yapılmış çok katlı binanın bodrum katında bulunmaktadır. Yapının içi sıvalı üzeri kireç badanalıdır,elektriği mevcuttur,tabanları kaplanmıştır,garaj kapısı demirden imal edilmiş çift kanatlı olup üzeri yağlı boyalıdır.Konu edilen bu garaj batı cephelidir.

Bu taşınmaz şehrin batısında bir bölgede bulunmaktadır.Taşınmazın çevresi genellikle yapılaşmış olup,bu çevre yapılaşması genellikle imara uygun olarak yapılaştığı görülmüştür.Taşınmazın her türlü belediye hizmetlerinden faydalandığı görülmüştür.yakın çevresinde Karmen Peyzaj Çiçekcilik bulunmaktadır.

Adresi : Pancarlı Mah. Kültür Cd.No:2 Durucu Apt. Bodrum Kat Garaj Şehitkamil / GAZİANTEP

Yüzölçümü : 1.041,00 m²

Arsa Payı :

İmar Durumu : İnşaat tarzı İmara uygun yapılaştığı görülmüştür.

Kıymeti : 32.000,00 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler : Kaydı gibidir.

1. Satış Günü : 26/01/2017 günü 10:40 - 10:50 arası

2. Satış Günü : 27/02/2017 günü 10:40 - 10:50 arası

Satış Yeri :GAZİANTEP ADLİYESİ MEZAT SALONU - Gaziantep Adliyesi -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/485 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.29/11/2016

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR