Yazdır

GAZİANTEP 13. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık muhtelif taşınmazlar (toplu satış)

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri
BİK İlan No : ILN00497828
Şehir : Gaziantep / Şehitkamil
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİYET 01.12.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
İkinci İhale Tarihi : 28.02.2017 14:10
İlk İhale Tarihi : 02.02.2017 14:10
Muhammen Bedeli : 0 TL
Dosya Numarası : 2016/178521 ESAS
İhale Yeri : GAZİANTEP ADLİYESİ MEZAT SALONU
HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C.

GAZİANTEP

13. İCRA DAİRESİ

2016/178521 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri:Gaziantep ili Oğuzeli ilçesi,Körkün mahallesi Ada 285 ,Parsel 1 de kayıtlı bulunan, cinsi tapu kayıtlarında 1 katlı mesken olarak belirtilen, parselin tamamı 847.02 m2 yerin tamamı borçluya ait olduğu dosya içerisindeki kayıtlardan tespit edilmiştir. Borçluya ait bu taşınmazın tapu kayıtların dada cinsi tek katlı mesken olarak belirtilmişse de, parsel üzerinde bodrum kat , zemin kat olmak üzere toplam iki katlı bir yapı olduğu görülmüştür. Bu yapının hali hazırda yazlık bağ evi şeklinde kullanıldığı tespit edilmiştir. Parsel üzerindeki yapının bodrum katma gelindiğinde, bu kat kısmi olarak yapılmış bir oda, depo ve açık mutfak çeklinde düzenlenmiştir. Bu kattaki yapı betonarme olarak yapılmış yapının duvarları ince sıva üzeri boyalıdır dış doğramaları pvc den imal edilmiştir, tabanları karo plaka ile kaplıdır, elektriği ve suyu mevcuttur ,bu katın inşaat alanı 60 m2 olarak tespit edilmiştir. Parsel Üzerindeki yapının zemin katına gelindiğinde, bu kat mesken olarak düzenlenmiştir, bu kattaki yapı betonarme olarak yapılmış olup üç oda ve müştemilatlarından oluşmaktadır, yapının duvarları ince sıva üzeri boyalıdır, tabanları seramik ile kaplıdır, iç doğramalar ahşap olup üzeri boyalıdır, dış doğramalar ise PVC den imal edilmiştir, soba ile ısıtılmaktadır, elektrik ve suyu mevcuttur, mesken olarak kullanılmaktadır, bu katın inşaat alanı 200 m2 olarak tespit edilmiştir. Bu taşınmaz şehrin güneyinde şehre yaklaşık 25, Kimsinde yazlık evlerin bulunduğu bit bölgede bulunmaktadır, çevresi genellikle yazlık ev olarak yapılaşmış olup,bu çevire yapılaşması genellikle imara uygun olarak yapılaştığı görülmüştür. Taşınmazın belediye hizmetlerinden faydalandığı görülmüştür.

Adresi : Kürkün Mimarsinan Mahallesi Asım Güzel Caddesi Doğa Park Evleri Kumbuz Sokak No. 13Oğuzeli / GAZİANTEP

Yüzölçümü : 847,02 m2

Kaydındaki Şerhler : DOSYASINDADIR.

İmar Durumu :İmar planında aynk nizam iki katlı konut yapı adasına gelmekte olduğu görülmüştür.

Kıymeti : 524.000,00 TL

KDV Oranı : %8 (08/09/2016 tarih ve 29825 sayılı resmi gazete ile yayınlanan 2016/9153 yasa ile 31/03/2017 tarihine kadar KDV oranı %8 olarak belirlendiğinden)

1. Satış Günü : 02/02/2017 günü 14:10 - 14:20 arası

2. Satış Günü : 28/02/2017 günü 14:10 - 14:20 arası

Satış Yeri : GAZİANTEP ADLİYESİ MEZAT SALONU

-------------------------------------------------------------------------------------

2 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Gaziantep İl, Oğuzeli İlçe, Körkün mahallesi 285 Ada No, 12 Parsel No da kayıtlı bulunan, cinsi tapu kayıtlarında 1 katlı mesken m2 yerin tamamı borçluya kayıtlardan tespit edilmiştir. Borçluya ait bu taşınmazın tapu kayıtların dada cinsi tek katlı mesken olarak belirti İse de, parsel üzerinde bodrum kat , zemin kat olmak üzere toplam İki katlı bir yapı olduğu görülmüştür. Bu yapının hali hazırda yazlık bağ evi şeklinde kullanıldığı tespit edilmiştir. Parsel üzerindeki yapının bodrum katına gelindiğinde, bu kat kısmi olarak yapılmış bir oda, depo ve açık mutfak çekimde düzenlenmiştir. Bu kattaki yapı betonarme olarak yapılmış yapının duvarları ince sıva üzeri boyalıdır dış doğramaları pvc den imal edilmiştir, tabanları karo plaka ile kaplıdır, elektriği ve suyu mevcuttur ,bu katın inşaat alanı 60 m2 olarak tespit edil iniştir. Parsel üzerindeki yapının zemin katma gelindiğinde, bu kat mesken olarak düzenlenmiştir, bu kattaki yapı betonarme olarak yapılmış olup üç oda ve müştemilatlarından oluşmaktadır, yapının duvarları ince sıva üzeri boyalıdır, tabanları seramik île kaplıdır, iç doğramalar ahşap olup üzeri boyalıdır, dış doğramalar ise PVC den imal edilmiştir, soba ile ısıtılmaktadır, elektrik ve suyu mevcuttur, mesken olarak kullanılmaktadır, bu katın İnşaat alanı 200 m2 olarak tespit edilmiştir. Bu taşınmaz şehrin güneyinde şehre yaklaşık 25. Kimsinde yazlık evlet in bulunduğu bir bölgede bulunmaktadır, çevresi genellikle yazlık ev olarak yapılaşmış olup,bu çevre yapılaşması genellikle imara uygun olarak yapılaştığı görülmüştür. Taşınmazın belediye hizmetlerinden faydalandığı görülmüştür.

Adresi :Körkün Mimarsinan Mahallesi Asım Güzei Caddesi Doğa Park Evleri Menekşe Sokak No,10 Oğuzeli / GAZİANTEP

Yüzölçümü :1.008,43 m2

Kaydındaki Şerhler : DOSYASINDADIR

İmar Durumu :İmar planında ayrık nizam iki katlı konut yapı adasına gelmekte olduğu görülmüştür.

Kıymeti : 589.372,00 TL

KDV Oranı : %8 (08/09/2016 tarih ve 29825 sayılı resmi gazete ile yayınlanan 2016/9153 yasa ile 31/03/2017 tarihine kadar KDV oranı %8 olarak belirlendiğinden)

1. Satış Günü : 02/02/2017 günü 14:50 - 15:00 arası

2. Satış Günü : 28/02/2017 günü 14:50 - 15:00 arası

Satış Yeri : GAZİANTEP ADLİYESİ MEZAT SALONU

---------------------------------------------------------------------------------

3 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri :Gaziantep ili Oğuzeliilçesi,Kürkün mahallesi ,Ada 285 ,Parsel 13 de kayıtlı bulunan, cinsi tapu kayıtlarında 1 katlı mesken olarak belirtilen,parselin tamamı 848.69 m2 yerin tamamı borçluya ait olduğu dosya içerisindeki kayıtlardan tespit edilmiştir. Borçluya ait bu taşınmazın tapu kayıtların dada cinsi tek katlı mesken olarak belirtilmişse de, parsel üzerinde bodrum kat , zemin kat olmak üzere toplam iki katlı bir yapı olduğu görülmüştür. Bu yapının hali hazırda yazlık bağ evi şeklinde kullanıldığı tespit edilmiştir. Parsel üzerindeki yapının bodrum katına gelindiğinde, bu kat kısmi olarak yapılmış bir oda, depo ve açık mutfak şeklinde düzenlenmiştir. Bu kattaki yapı betonarme olarak yapılmış yapının duvarları ince sıva üzeri boyalıdır dış doğramaları pvc den İmal edilmiştir, tabanları karo plaka ile kaplıdır, elektriği ve suyu mevcuttur,bu katın inşaat alanı 60 m2 olarak tespit edilmiştir. Parsel üzerindeki yapının zemin katma gelindiğinde, bu kat mesken olarak düzenlenmiştir, bu kattaki yapı betonarme olarak yapılmış olup üç oda ve müştemilatlarından oluşmaktadır, yapının duvarları ince sıva üzeri boyalıdır, tabanları seramik ile kaplıdır, iç doğramalar ahşap olup üzeri boyalıdır, dış doğramalar ise PVC den imal edilmiştir, soba ile ısıtılmaktadır, elektrik ve suyu mevcuttur, mesken olarak kullanılmaktadır, bu katın inşaat alanı 200 m2 olarak tespit edilmiştir. Bu taşınmaz şehrin güneyinde şehre yaklaşık 25. Km. sinde yazlık evlet in bulunduğu bir bölgede bulunmaktadır, çevresi genellikle yazlık ev olarak yapılaşmış olup,bu çevre yapılaşması genellikle imara uygun olarak yapılaştığı görülmüştür. Taşınmazın belediye hizmetlerinden faydalandığı görülmüştür

Adresi :Körkün Mimarsinan Mahallesi Asım Güzel Caddesi Doğa Park Evleri Menekşe Sokak No. 12 Oğuzeli / GAZİANTEP

Yüzölçümü : 848,69 m2

Kaydındaki Şerhler :DOSYASINDADIR.

İmar Durumu : İmar planında ayrık nizam iki katlı konut yapı adasına gelmekte olduğu görülmüştür.

Kıymeti : 524.476,00 TL

KDV Oranı : %8 (08/09/2016 tarih ve 29825 sayılı resmi gazete ile yayınlanan 2016/9153 yasa ile 31/03/2017 tarihine kadar KDV oranı %8 olarak belirlendiğinden)

1. Satış Günü : 02/02/2017 günü 15:10 - 15:20 arası

2. Satış Günü : 28/02/2017 günü 15:10 - 15:20 arası

Satış Yeri : GAZİANTEP ADLİYESİ MEZAT SALONU

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/178521 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.28/11/2016

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR