Yazdır

GAZİPAŞA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık muhtelif taşınmazlar (toplu satış)

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri
BİK İlan No : ILN00492768
Şehir : Antalya
Yayınlandığı Gazeteler

GAZİPAŞA 26.11.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
İlk İhale Tarihi : 31.01.2017 10:45
İkinci İhale Tarihi : 28.02.2017 10:45
Muhammen Bedeli : 0 TL
Dosya Numarası : 2016/209 TLMT.
İhale Yeri : Gazipaşa Adlyesi  Müzayede Mezat  Salonu  Gazipaşa Antalya
HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C.

GAZİPAŞA

İCRA DAİRESİ

2016/209 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri
: Antalya İli Gazipaşa İlçesi 487 Ada No, 10 Parsel No, Koru Mahallesi

Taşınmaz 3,3 km., denize 1 km., Uğur Mumcu Caddesine 925 m., mesafede yer almaktadır. Tespite konu taşınmaz A,B,C,D,E bloklu sitenin C blok 2. Kat 6 bağımsız bölüm numaralı mesken niteliklidir. Tespite konu taşınmazın yer aldığı bina bodrum+zemin + 3 normal kat şeklinde inşa edilmiştir. Bina sıvalı, boyalı, bina giriş kapısı demir doğrama merdivenler mermer kaplama, merdiven korkulukları demir doğrama olarak yapılmıştır. Bina çevre duvarı yapılmış olup kısmen çevre düzenlemesi ve peyzaj yapılmıştır. Tespite konu taşınmazın Gazipaşa belediyesi imar işlerinde ruhsat dosyası ve ekleri incelenmiş olup 3 oda 1 salon, 1 mutfak, banyo-wc ve 2 balkon hacimlidir. Taşınmaz brüt olarak yaklaşık 95 m2 alana sahiptir. Tespite konu 2. kat, 1/40 arsa paylı 6 bağımsız bölüm nolu daire sıvalı boyalı, giriş kapısı ve iç kapılar ahşap kapı, pencere doğramaları ve balkon kapıları pvc doğrama olarak yapılmış, tüm zeminler seramik, banyo wc duvarları tavana kadar fayans, mutfak tezgahı mermer, mutfak dolapları mdf doğramadır. Tespit konusu taşınmaz halihazırda kullanılır vaziyettedir. Taşınmazların bulunduğu bölgede kentsel alt yapı hizmetleri büyük oranda tamamlanmış olup, çevresinde yeni inşaatlar hızla artmakta ve havaalanın aktif hale gelmesi, yerli ve yabancı yatırımcıların gayrimenkul talepleri ile birlikte yeni yapılarda çok ciddi anlamda artışlar gözlenmekte ve bu yüzden ilçe genelinde mevcut eski binalar da olmak üzere yukarı yönlü gayrimenkul hareketliliği görülmektedir.

Yüzölçümü : 1.030,80 m2

Arsa Payı : TAM

İmar Durumu : Belediye imar planı İçerisinde kalmaktadır.

Kıymeti : 103.080,00 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki Gibidir.

1. Satış Günü : 31/01/2017 günü 10:45 - 10:50 arası

2. Satış Günü : 28/02/2017 günü 10:45 - 10:50 arası

Satış Yeri : Gazipaşa Adlyesi Müzayede Mezat Salonu Gazipaşa Antalya

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Antalya İli Gazipaşa İlçesi Bakılar Mah. , 310 Ada 224 Parsel Numaralı taşınmaz arazi ilçe merkezinden yaklaşık 5km, Mersin-Antalya ana asfaltından,denizden ve Hacı Musa çayından 2km, Koru mahallesi Sokak mevkiinde yer almaktadır. Taşınmazın 100 metre doğusunda mahalle içi asfalt yol, 25m. batısında mahalle içi stabilize yol vardır. Taşınmazın 500 metre kuzey doğusunda öğretmenler kooperatifi, 1km. güney batısında Gazi konut yapı kooperatifleri olup, doğudan batıya yükselen tepe eteğinde yer almaktadır. Taşınmaz zemininden deniz gözükmemektedir. Taşınmazın bulunduğu bölgede alt yapı olanakları kısmen mevcuttur. Taşınmazın yakın çevresinde henüz inşaat yapılaşma oranı düşüktür. Taşınmaz K imarlı olup, minimum ifraz parsel şartı 1000 m² olup, düşük yoğunluklu konut alanı içerisinde, çatı arası ve müştemilatlar hariç 200 m² inşaat yapma olanağı olan imar haklarına sahip daha çok müstakil villa tarzı yapılaşma ağırlıklı değerlendirilen bir imar hakkına sahiptir.

Yüzölçümü : 95 m2

Arsa Payı : TAM

İmar Durumu : Belediye İmar planı içerisinde kalmaktadır.

Kıymeti : 130.000,00 TL

KDV Oranı : %1

Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki Gibidir.

1. Satış Günü : 31/01/2017 günü 10:55 - 11:00 arası

2. Satış Günü : 28/02/2017 günü 10:55 - 11:00 arası

Satış Yeri : Gazipaşa Adliyesi Müzayede Mezat Salonu Gazipaş Antalya

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/209 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.22/11/2016

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR