Yazdır

İSTANBUL ANADOLU 24. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık muhtelif taşınmazlar (toplu satış)

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri
BİK İlan No : ILN00452189
Şehir : İstanbul / Kartal
Yayınlandığı Gazeteler

POSTA 15.10.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
Muhammen Bedeli : 0 TL
İlk İhale Tarihi : 30.11.2016 15:30
İkinci İhale Tarihi : 27.12.2016 15:30
Dosya Numarası : 2016/481 TL İM T.
İhale Yeri : İSTANBUL ANADOLU ADLİYESİ. İSTANBUL ANADOLU 24. İCRA DAİRESİ KALEMİ. KARTAL / İSTANBUL
HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C.

İSTANBUL ANADOLU 24. İCRA DAİRESİ

2016/481 TALİMAT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

San İmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :
İstanbul İl, Çekmcköy İlçe, 467 Ada No, 8 Parsel No, Taşdelen / Palamuklerc
Mahalle/Mevkii, A Blok / Bodrum Kal / 2.nolu Bağımsız Bölüm Bağımsız Bölüm taşınmazın bulunduğu binayoğun konut amaçlı binaların, fabrikaların ve konut sitelerinin bulunduğu bir bölgedir, teknik altyapıları tamamlanmış ve kamu hizmetlerinden istifadesi mevcuttur, bölge sosyal açıdan ortasınıf gelir düzeyine sahip insanların ikamet etliği bir yerleşim yeridir, söz konusu parsel köşe parsel olup batı cephesinden aysu sokak ve güney cephesinden keskin sokak geçmektedir, bahçe ana girişinin yapıldığı keskin sokaktan yaklaşık I50nı batı istikametine gidildiğinde adnan kahveci caddesine bu caddeden yaklaşık 2)Om güney istikametine sultangazi caddesine, bu caddeden yaklaşık 2000m kuzey istikametine gidildiğinde şile yolu sarıgazi köprülü kavşağına varılmaktadır, taşınmazın yakın çevresinde; mert kum fabrikası, sarıoğlu mermer fabrikası, kütük mermer fabrikası, taşdelen 125. yıl ilk okulu, fehmi yılmaz kız meslek lisesi, hüseyin avni sipahi ortaokulu ve ticaret meslek lisesi, taşdelen konutları, sarıevler sitesi ve ayşe valide cami bulunmaktadır. Çekmeköy ilçesi, Taşdelen Mahallesi. 467 ada, 8 parsel sayılı ana taşınmazın üzerinde bulunan betonarme karkas binalar ile ilgili çekmeköy tapu arşivinden yapılan incelemede, A blok kal irtifakına esas mimari projesinin 02/07/2013 tarih ve 4762 sayı ile onaylandığı ve çekmeköy belediyesi imar arşivinden yapılan incelemede, A Blok yapı ruhsatının 09/07/2013 tarih ve 4762 sayı ile verildiği görülmüştür. Blokların iş bitirme belgesi 13/05/2015 tarihinde alınmıştır, bina 1 yol altı ve 5 yol üstü olmak üzere toplam 6 katlıdır, binanın yapı cinsi 3-B'dir. A blok bodrum katında; 2 daire, zemin katında; bina ana girişi ve 2 adet daire ve diğer normal katlarda ise her katta 2 adet daire vardır. A blok ana giriş kapısı çelik profilli camlı kapıdır ve yüksek giriştir, parsel sınırında beton parapet yapılmış olup bahçe girişi A ve B bloklar arasındaki boşluktan yapılmıştır, bahçe düzenlemesi henüz yapılmamıştır, blokların arka tarafında açık otopark girişi mevcuttur ve uzaktan kumandalı kol ile giriş yapılmakladır, açık oiopark zemini kiliı parke ile kaplıdır.blokta I adet asansör vardır ve görevli yoktur, bina yaklaşık I yaşındadır, kıymet takdiri tarihinde evde kimse olmadığı ve boş olduğu için gezilememiştir, onaylı mimari projesinden alınan bilgiye göre daire net alanı 31,94 m2 ve brüt alanı yaklaşık 40 ır>2 dir. projesine göre daire I oda. salon, mutfak ve banyo mekanlarından oluşmaktadır, daire giriş kapısı çelik kapıdır, penereler pvc dir ve demir parmaklık mevcutlur. daire yarı bodrum şeklindedir, daire ısınma ve sıcak su ihtiyacı doğalgazlı kombi kalorifer sistemi ile sağlanmaktadır, söz konusu A blok bodrum kat, 2 nolu 75/2400 arsa paylı daire nitelikli bağımsız bölüme düşen arsa payı miktarı 24,45 m2dir.

Adresi : Aydınlar Malı. Adnan Kahveci Cad. Keskin Sok. No: 5/A-B Çekmeköy / İstanbul

Arsa Payı : 75/2400

İmar Durumu : Dosyasından görülebilir

Kıymeti :125.000,00 TL

KDV Oranı ;%1

Kaydındaki Şerhler : Dosyadaki tapu kaydından görülebilir. Evrak Dosyasındadır

1. Satış Günü : 30/11/2016 günü 15:30-15:35 arası

2. Satış Günü : 27/12/2016 günü 15:30 - 15:35 arası

Satış Veri : İSTANBUL ANADOLU ADLİYESİ. İSTANBUL ANADOLU 24. İCRA
DAİRESİ KALEMİ. KARTAL / İSTANBUL

--------------------------------------------------------------------

2 NOLU TAŞINMAZIN
Özellikleri :
İstanbul İl, Çekmeköy İlçe, 467 Ada No, 8 Parsel No, Taşdelen / Palamuidere
Mahalle/Mevkii, B blok / Bodrum Kat / 2.nolu bağımsız bölüm Bağımsız Bölüm çekmeköy kaymakamlığı lapu müdürlüğünün 25/07/2016 tarihli tapu kaydına istinaden çekmeköy ilçesi taşdelen mahallesi palamuıdere mevkii, 467 ada, S parsel sayılı 942,31 m2 miktarlı ars avasıflı ana taşınmazın üzerindeki binanın B bolk bodrum kat 2 nolu daire nitelikli 75/2400 arsa paylı bağımsız bölümün 1/2 hissesinin Dilek Ö. ve 1/2 hissesinin Deniz Ö. adlarına kayıtlı olduğu anlaşılmıştır. B blok kat irtifakına esas mimari projesinin 02/07/2013 tarih ve 4762 sayı ile onaylandığı ve çekmcköy belediyesi imar arşivinden yapılan incelemede B bolk yapı ruhsatının 09/07/2013 tarih ve 4762 sayı ile verildiği görülmüştür, blokların iş bitirme belgesi 13/05/2015 tarihinde alınmıştır. B blok yapı ruhatına göre emsal dahili toplam inşaat alanı 12 adet daire ve ortak alan dahil 1085,54 m2 olarak verilmiştir, bina I yol allı ve 5 yol üstü olmak üzere toplam 6 katlıdır ve binanı yapı cinsi 3-B dir.onaylı mimari projesine göre B blok bodrum kalında; 2 daire, zemin katında; bina ana girişi ve 2 adet daire ve diğer normal katlarda ise her katta 2 adcı daire vardır. 13 blok ana giriş kapısı çelik profilli camlı kapıdır ve yüksek giriştir, parsen sınırında beton parapet yapılmış olup bahçe girişi A ve B bloklar arasındaki boşluktan yapılmıştır. Bahçe düzenlemesi henüz yapılmamıştır. A blok arka cephesinden ve B blok sağ yan cephesinden açık otopark girişleri mevcuttur vc uzaktan kumandalı kol ile giriş yapılmaktadır, açık otopark zemini kilit parke kaplıdır, dışeephc izolasyonu yapılmıştır. B blok' içi sahanlık ve merdiven zeminleri mermer kaplı olup korkuluklar nikclajlı alüminyumdur. Blokta I adet asansör vardır ve görevli yoktur. Bloklar yaklaşık I yaşındadır. Ana taşınmazın üzerinde inşa edilmiş olan betonarme binanın, B blok, bodrum kat. 2 nolu daire nitelikli bağımsız bölümü, keşif tarihinde evde kimse olmadığı ve boş olduğu için gezilememiştir. onaylı mimari projesinden alınan bilgiye göre, dairenin net alanı 34,03 m2 ve brüt alanı yaklaşık 40,00 m2 dir. projesine göre daire I oda, salon, mutfak ve banyo mekanlarından oluşmaktadır, keşif tarihinde yerinde yapılan incelemede daire giriş kapısı çelik kapıdır, pencerelerpvc dir. daire yarı bodrum şeklindedir, dairenin ısınma vc sıcak su ihtiyacı doğalgazlı kombi kalorifersislemi ile sağlanmakladır, söz konusu B blok bodrum kat 2 nolu 75/2400 arsa paylı daire nitelikli bağımsız bölüme düşen arsa payı miktarı 29,45 m2 dir. taşınmaz 2 kişiye hisseli olup, her iki kişide dosyamızda borçlu olmasından dolayı ve bilirkişinin kıymet takdirini bir bütün olarak yapmış olması nedeniyle, tek satış ilanı ile bir kişiye satılacaktır, ayrı ayrı hisse satışı şeklinde satış olmayacaktır.

Adresi : Aydınlar M ah. Adnan Kahveci Cad. Keskin Sok. No: 5/A-B (fiili durumda no: 7)
Çekmeköy / İstanbul Arsa Payı : 75/2400

imar Durumu : Dosyasından görülebilir

Kıymeti :130.000,00 TL

KDV Oranı :%1

Kavdındaki Şerhler : Dosyadaki tapu kaydından görülebilir. Evrak Dosyasındadır

1. Satış Günü : 30/11/2016 günü 16:00 - 16:05 arası

2. Satış Günü : 27/12/2016 günü 16:00 - 16:05 arası

Satış Yeri : İSTANBUL ANADOLU ADLİYESİ. İSTANBUL ANADOLU 24. İCRA
DAİRESİ KALEMİ. KARTAL / İSTANBUL

-------------------------------------------------------------------

Satış şartları:

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün Öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda leklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklı ku­varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu mikiar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır: aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isleyenlerin 2016/481 Timi. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/10/2016

(İİK m.126)_
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR