İSTANBUL ANADOLU 10. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık muhtelif taşınmazlar (toplu satış)

Kurum Hakkında

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00451235
Şehir : İstanbul / Kartal
Yayınlandığı Gazeteler

SÖZCÜ 14.10.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya Numarası
:
2015/814 ESAS
Muhammen Bedeli
:
0 TL
İlk İhale Tarihi
:
30.11.2016 11:20
İkinci İhale Tarihi
:
26.12.2016 11:20
İhale Yeri
:
İSTANBUL ANADOLU ADLİYESİ MEZAT SALONU - İstanbul Anadolu Adliyesi null / İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

HATA BİLDİR TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

İSTANBUL ANADOLU

10. İCRA DAİRESİ

2015/814 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : İstanbul İl, Ataşehir İlçe, 1928 Ada No, 10 Parsel No, Küçükbakkalköy Mahalle/Mevkii, 3464/464900 arsa paylı, 8. Kat, 43 nolu Bağımsız Bölümün tamamı. Daire net 70 m2 yüz ölçümlüdür. Cümle çelik kapıdan içeriye girilmekte, sırası ile, antre, salon, amerikan mutfak, 2 oda, banyo tertibinden oluşmuş, antre, salon, odaların zemini laminat parke ile kaplı, duvarların bir bölümü saten boyalı, bir bölümü duvar kağıdı ile kaplanmış, iç kapılar ahşap kapı, pencereler ses ve ısı geçirmez çift camlı pvc ile kaplı, tavanlarda spot ampul aydınlatmalı asma tavan bulunmakta, amerikan mutfakta, 1. Sınıf çimstone tezgah üzerine akrilik kaplamalı dolaplar mevcut olup, ocak-lavabo tezgahı arkası fayans ile kaplı, ankastre mutfak mevcut olup, banyoda, tuvalet, alt dolaplı lavabo, duş bölümünde seramik üzerine etrafı duşakabin ile çevrilmiş, spot ampul aydınlatmalı asma tavanar bulunmakta, duvarlar fayans ile kaplanmış, genel olarak konut içi kullanışlı durumdadır. Binanın inşasında standart olduğu kabul edilen malzemeler kullanılmıştır. Belediye alt yapı hizmetlerinden yararlanmakta İstanbul'un değerli bir bölgesinde olup, ulaşım imkanı ise kolay olan bir bölgededir.

Adresi : İstanbul İl, Ataşehir İlçe,Küçükbakkalköy Mahalle,Yenidoğan Cad., Şenay Sok. No:2,Buz Residance, 8. Kat, D:43

Yüzölçümü : 70 m2

Arsa Payı : 3464/464900

İmar Durumu : 10 parsel sayılı yer; 18/01/1994-19/03/2012 t.t.'li 1/1000 ölçekli Küçükbakkalköy Mahallesi uygulama revizyon imar planında, TAKS:0,25, KAKS:1,80, H:Serbest irtifalı, ayrık nizam, konut alanında kalmaktadır.

Kıymeti : 600.000,00 TL

KDV Oranı : %1

Kaydındaki Şerhler : İflas erteleme şerhi vardır. Tapu kaydındaki gibidir.

1. Satış Günü : 30/11/2016 günü 10:40 - 10:50 arası

2. Satış Günü : 26/12/2016 günü 10:40 - 10:50 arası

Satış Yeri : İSTANBUL ANADOLU ADLİYESİ MEZAT SALONU

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : İstanbul İl, Ümraniye İlçe, 787 Ada No, 55 Parsel No, Atatürk Mahalle/Mevkii, 2021656/********** arsa paylı, 318 nolu Bağımsız Bölümün tamamı. Söz konusu daire F Blokta 26. Katta yaklaşık brüt 36 m2 yüz ölçümlü daireye, cümle çelik kapıdan içeriye girilmekte, stüdyo daire olan 1+0 şeklinde olan mecur, antre, sağ tarafta banyo, sol tarafta amerikan mutfak, devamında salon bulunmakta, zemin laminat parke ile kaplanmış, duvarlar saten boyalı, tavanlar spot ampul aydınlatmalı asma tavan şeklinde, daire içinde merkezi havalandırma sistemi mevcut olup, pay ölçerli merkezi ısıtma sistemleri ile ısınma sağlanmakta, amerikan mutfak bulunmakta, mutfak dolapları laminant model şekinde, ankastre ocak fırın bulunup, banyoda, duş teknesi+duşakabin, tuvalet, laminant kaplı alt dolaplı lavabo mevcut olup, banyo zemini seramik, duvarlar fayans ile kaplı, banyo mobilya iç kapı şeklindedir. Pencereler ise ısı-ses feçirmez çift camlı alüminyum doğramalıdır. Genel anlamda bakımlı kullanışlı stüdyo tipi dairedir. Binanın inşasında standart olduğu kabul edilen malzemeler kullanılmıştır. Belediye alt yapı hizmetlerinden yararlanmakta İstanbul'un değerli bir bölgesinde olup, ulaşım imkanı ise kolay olan bir bölgededir.

Adresi : İstanbul İl, Ümraniye İlçe,Atatürk Mahalle, Egemenlik Cad., Paksoy Sk., No:24, Exen İstanbul (Suryapı), F Blok, 26. Kat, D:318

Yüzölçümü : 36 m2

Arsa Payı : 2021656/**********

İmar Durumu : 55 parsel,maxTAKS:0,30, maxKAKS:1,50, H=Serbest yapılanma şartlarında "U" lejantlı konut alanında kaldığı, emsal net parsel üzerinden hesaplanacağı, açık ve kapalı çıkmaların emsale dahil olduğu, yapılarda kot; her yapının oturduğu zemin ortalaması olup, bu lejantlı alanlarda ticari alanlar varsa maxTAKS=0,30, maxKAKS:1,25 h:serbest ve avan projesine göre uygulama yapılacağı belirtilmektedir.

Kıymeti : 450.000,00 TL

KDV Oranı : %1

Kaydındaki Şerhler : TEDAŞ lehine kira sözleşmesi vardır. İflas ertelenmiştir şerhi vardır. Tapu kaydındaki gibidir.

1. Satış Günü : 30/11/2016 günü 11:20 - 11:30 arası

2. Satış Günü : 26/12/2016 günü 11:20 - 11:30 arası

Satış Yeri : İSTANBUL ANADOLU ADLİYESİ MEZAT SALONU - İstanbul Anadolu Adliyesi null / İSTANBUL

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6-İİK 127 Md. GÖRE SATIŞ İLANI TEBLİĞİ:Adresleri tapuda kayıtlı olmayan (mübrez tapu kaydında belirtilen) alakadarlara gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlığı halinde iş bu satış ilanı tebliğ yerine kaim olmak üzere ilanen tebliğ olunur.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/814 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.11/10/2016

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR