ORDU 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık mesken

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00706548
Şehir : Ordu / Altınordu
Semt-Mahalle : KARŞIYAKA MAH. / BAHCELİEVLER
: 71
Oda Sayısı : 2+1
Banyo Sayısı : 1
Binadaki Kat Sayısı : 6
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 24.11.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/74 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
102005 TL
Birinci Satış Günü
:
11.01.2018 14:00
İkinci Satış Günü
:
05.02.2018 14:00
Satış Yeri
:
ORDU ADLİYESİ ,KARŞIYAKA MAH. ATATÜRK BLV N:504 ZEMİN KAT, 3.İCRA MÜDÜRLÜĞÜ BZ-08 MEZAT SALONU ORDU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ORDU 3. İCRA DAİRESİ
2017/74 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Altınordu Tapu Müdürlüğünde, Ordu İli, Altınordu İlçesi, Şahincili Mah. Akyazı Mevkii, 1423 Ada, 13 Parsel, toplam 630,77 m2 yüzölçümlü arsa üzerinde 70/1180 arsa paylı, Çatı Katı, 15 Nolu Bağımsız Bölümde Mesken olarak kayıtlı taşınmaz. Taşınmaz üzerinde halihazırda bodrum kat, zemin kat, 3 adet normal kat ve çatı katından oluşan toplam 6 katlı betonarme bir bina bulunmaktadır. Betonerme bina dışı sıvalı ve boyalıdır. Binanın tek cephesi bitişik vaziyette olup diğer üç cepheside açıktır. Bina içerisinde bodrum katta kazan dairesi,sığınak, zemin katta, 1.katta,2.katta,3 katta ve çatı katında üçer daire bulunmakta olup, bina içerisinde toplam 16 adet bağımsız bölüm mesken bulunmaktadır. Bina asansörsüz olup binanın ısıtma sistemi her bağımsız bölümde ayrı ayrı olmak üzere doğalgaz kombilidir.,bina çtı örtüsü ondülin kaplamalıdır. Bina içi merdiven demir korkulukludur. Merdiven iç duvarları ile tavanı sıvalı,boyalıdır. Satılacak olan taşınmaz bu 6 katlı ruhsatlı ve kat irtifaklı betonarme binanın, çatı katında bulunan tapuda 70/1180 arsa paylı çatı katı 15 no'lu bağımsız bölüm meskendir. Meskenin dış kapısı çelik kapıdır. Mesken, giriş holü, Mutfak,Salon,2 adet yatak odası,Banyo,Wc,Teras alanı kısımlarından oluşmaktadır. Giriş holü tabanı seramik,mutfak ve odaların tabanı laminant kaplıdır.iç kapılar ahşap boyalı kapı olup,iç kapılar üzeri camlıdır. Pencereler PVC pencere olup ısı camlıdır. Salon ile mutfak birlikte kullanılmaktadır.Mesken içinde,mutfak ve salon önünde Teras bölümleri bulunmaktadır.Terasların tabanı seramik kaplı olup parapet duvar üzeri demir korkulukludur. Terasların üzeri alüminyum örtü ile kaplamalıdır. mutfak bölümünde tezgah altı ve tezgah üstü dolabı mevcuttur. Mutfak dolapları mobilya dolaptır.Tezgah mermerit kaplamalıdır.Banyo ve wc taban ile duvarları tavana kadar seramik kaplıdır. Banyoda köşe noktada duşa kabin bulunmakta olup, banyo lavabolu ve alafranga hela taşlıdır. Wc hela taşlı ve ayaklı lavaboludur.mesken içerisindeki ısıtma sistemi doğalgazlı olup panel radyatörlüdür. Bireysel kombi ile ısınmaktadır. Kombi Salonda yer almaktadır. Elektrik ve suyu mevcuttur. halehazırda içerisende ikamet edilmektedir. Mesken Brüt 71,00 m2 yüzölçümündedir. Mesken 3.sınıf B grubu yapılar içerisinde yer almakta olup 2017 yılı Mayıs ayı itibari ile %10 yıpranmaya maruz kaldığı değerlendirilmiştir. Taşınmaz belediye sınırları ve imar planı icinde yer almaktadır.Taşınmaz köşe başı bir konumdadır. Belediye hizmetlerinden tam olarak faydalanmaktadır.İmar planına göre taşınmaz ön cephesinde asfalt kaplamalı Can akbulut Cad. yan cephesinde ise 975.Sok.bulunmaktadır. Taşınmaz etrafı meskun mahal olup taşınmaz etrafında toplu yapılaşma bulunmaktadır. Taşınmaz Kamu kurum ve kuruluşlarına kuş uçumu yaklaşık 550 metre mesafededir.Taşınmaz dolmuş güzargahına yakın olup ulaşımı kolaydır. İlçe merkezine yaklaşık 2-3 km mesafededir.Taşınmaz konum ve mevkii olarak iyi bir yerdedir.
Adresi :Karşıyaka Mah. Can Akbulut Cad. Kardelen Apt.,Çatı Katı, Daire No:13 Dış kapı no:24 Altınordu-Ordu
Yüzölçümü :Mesken Brüt 71,00 m2
Arsa Payı : 70/1180
İmar Durumu :Altınordu ilçe belediye sınırları ve 1/1000 ölçekli uygulama imar planı dahilinde kalmaktadır. İmar planında, ayrık ikiz nizam 4 kat konut yapımına müsait bir yerdedir.Çatı kata yapı ruhsatı verilmiştir.
Kıymeti : 102.005,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında mevcuttur. Ayrıca 07/07/2004 tarihli yönetim planı beyanı mevcuttur.
1. Satış Günü : 11/01/2018 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 05/02/2018 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : ORDU ADLİYESİ ,KARŞIYAKA MAH. ATATÜRK BLV N:504 ZEMİN KAT, 3.İCRA MÜDÜRLÜĞÜ BZ-08 MEZAT SALONU ORDU -
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/74 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.20/11/2017

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR