BULANCAK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık mesken

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00700071
Şehir : Giresun / Bulancak
Semt-Mahalle : SANAYİİ MAH. / BULANCAK
: 60
Oda Sayısı : 1+1
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 11-15 Arası
Yayınlandığı Gazeteler

KARADENİZ 15.11.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/263 ESAS
Muhammen Bedeli
:
70000 TL
Birinci Satış Günü
:
20.12.2017 14:15
İkinci Satış Günü
:
17.01.2018 14:15
Satış Yeri
:
Belediye Meclis Salonu - Bulancak Belediye Başkanlığı Bulancak / Giresun

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BULANCAK İCRA DAİRESİ
2017/263 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Giresun İl, Bulancak İlçe, 774 Ada, 7 Parsel, SANAYİ Mahalle/Köy, Çömlekci Mevkii, 4 Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz 4 nolu mesken vasıflı bağımsız bölümün bulunduğu bina betonarme çift daireli olup, doğu, kuzey ve güney cephesi açıktır. Ana binanın zemin katı kaba inşaat halinde yapılmış mesken kullanımına uygun olarak yapılmıştır. Normal katları çift daireli mesken olarak yapılmıştır. Binanın üzerinde çatı bulunmamaktadır.binanın girişi doğu cepheden yapılmış olup demir doğrama dış kapısı bulunmaktadır. binanın dışı sıvasızdır. Binanın yaklaşık 15 yıllık olduğu yaşı itibariyle %15 yıpranma payı olduğu tespit edilmiştir. Yapının 1. normal katının güney tarafında bulunan 4 nolu meskenin takriben yapı alanı 60,00 m² olup, mutfak, oturma odası, yatak odası, holü, wc ve banyosu bulunmaktadır. Taşınmazın bulunduğu yer şehrin merkezine uzak olup dolmuş hattına irtibatlıdır. Her türlü şehir hizmetlerinde faydalanmaktadır. Şehrin merkezi yerine ulaşımı kolay yapılmaktadır.
Adresi : Sanayi Mah. Çömlekci Sok. No:10 Bulancak / GİRESUN
Yüzölçümü : 342,00 m2

Arsa Payı : 1/6 Kıymeti : 70.000,00 TL KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :Tapu takyidatında göründüğü gibidir.
1. Satış Günü : 20/12/2017 günü 14:15 - 14:20 arası
2. Satış Günü : 17/01/2018 günü 14:15 - 14:20 arası
Satış Yeri : Belediye Meclis Salonu - Bulancak Belediye Başkanlığı Bulancak / Giresun
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/263 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.13/11/2017

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR