ORDU 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık mesken

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00678000
Şehir : Ordu / Altınordu
Semt-Mahalle : CUMHURİYET MAH. / BAHCELİEVLER
: 90
Oda Sayısı : 3+1
Yayınlandığı Gazeteler

HÜRRİYET 14.10.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/7831 ESAS
Muhammen Bedeli
:
126279 TL
Birinci Satış Günü
:
17.11.2017 14:30
İkinci Satış Günü
:
12.12.2017 14:30
Satış Yeri
:
ORDU ADLİYESİ ,KARŞIYAKA MAH. ATATÜRK BLV N:504 ZEMİN KAT, 3.İCRA MÜDÜRLÜĞÜ BZ-08 MEZATSALONU ORDU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

HATA BİLDİR TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ORDU 3. İCRA DAİRESİ
2017/7831 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : TapudaOrdu İli, Altınordu Tapu Müd.Cumhuriyet mah. 1545 ada,15 parselde kayıtlı 2.428,00m2 yüz ölçümlü arsada kurulan kat irtifakına göre, 108/5052 arsa paylı, B blok Bodrum kat1 nolu bağımsız bölüm meskendir. Taşınmaz parsel üzerinde A.B,C ve D blokları olup, meskenin buluduğuB blok da toplam bodrum + 5 kat bulunmaktadır. Her katta çift daire olup B blokta toplam 48 adet mesken bulunmaktadır. meskenin dış kapısı çelik kapı olup mesken içinde giriş antre, mutfak, 3 adet yatak odası ,salon,hol,banyo ve WC bulunmaktadır, dış pencere doğramaları PVC olup ısı camlıdır. Salon ile mutfak arası acık olup birlikte kullanılmaktadır, giriş antre ve mutfak taban döşemeleri seramik, salon odası ile üç yatak odasının taban döşemesi laminant parkedir, iç kapı doğramaları Amerikan panel kapı olup duvar yüzeyleri boyalı tavan yüzeyleri ise dekoratifkartonpiyer köpük ile kaplıdır. Wc ve banyo kısmının taban ve duvarları seramik kaplı olupduşa kabin bulunmaktadır,ısınma bireysel doğalgaz ile yapılmakta radyatörleri ise panel radyatördür. Mutfak tezgahı mermerit olup tezgah ve dolap arasında kalan duvar yüzeyi seramik ile kaplıdır. Mutfak dolabı sunta lam olup kapaklıdır, meskenmerdiven dahil brüt 90,00 m2 dir, belediye hizmetlerin tam faydalanmakta olup alt yapısı tam olarak ikmal edilmiştir, dolmuşlarla ulaşımı sağlanmaktadır, denize 160m , Ordu-Giresun Karayoluna kuş uçumu 350m mesafededir. Taşınmaz parsel bankalar, kamu kurum ve kuruluşlarauzaktır.Bilirkişilerin tesbit ettiği muammen bedel ile satılacaktır.
Adresi : Cumhuriyet Mahallesi Kazım TÜRKMEN BulvarıAkkent Sitesi B blokbodrum kat no : 1dış kapı no : 2 Altınordu- Ordu adresindedir.
İmar Durumu : Altınordu İlçesi Belediye sınırları içinde olup 1/1000 ölçekli uygulama imar planı dahilin de ,ayrıknizam, bodrum+ 5 kat konut yapımına müsait bir yerdedir.
Kıymeti : 126.279,00 TL
KDV Oranı :5582 sayılı konut finasmanı sözleşmesi nedeniyle KDV den muaftır
Kaydındaki Şerhler : Beyan-yönetim planı
1. Satış Günü : 17/11/2017 günü 14:30 - 14:40 arası
2. Satış Günü : 12/12/2017 günü 14:30 - 14:40 arası
Satış Yeri : ORDU ADLİYESİ ,KARŞIYAKA MAH. ATATÜRK BLV N:504 ZEMİN KAT, 3.İCRA MÜDÜRLÜĞÜ BZ-08 MEZATSALONU ORDU
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. KDV den MUAFTIR, Damga vergisi, 1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- İş bu satış ilanının gazete ilanı tapuda adresi bulunmayan veya kendisine adli tebligat yapılamayan tüm ilgililere İ.İ.K nun 127 maddesi kapsamında tebligat yerine kaim olacaktır. Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/7831 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/10/2017

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR