DİDİM İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan Satılık Mesken

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00673343
Şehir : Aydın / Didim
: 489
Oda Sayısı : 2+1
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 11-15 Arası
Bulunduğu Kat : Bodrum Katı
Yayınlandığı Gazeteler

MAVİ DİDİM 05.10.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/52 TLMT
Muhammen Bedeli
:
100000 TL
Birinci Satış Günü
:
30.11.2017 10:00
İkinci Satış Günü
:
25.12.2017 10:00
Satış Yeri
:
İtfaiye toplantı salonu, Otogar karşısı DİDİM

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

HATA BİLDİR TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
DİDİM(YENİHİSAR)
İCRA DAİRESİ
2017/52 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Bir borçtan dolayı satışına karar verilen gayrimenkullerin satış ilanı ilgililerin adreslerine gönderilmiş olup, adreslerde tebliğ yapılamaması veya adresleri bilinmeyenler içinde iş bu satış ilanı İlanen Tebligat yerine kaim olacağı ilan olunur.
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Özellikleri: Aydın İl, Didim İlçe, 210 Ada, 25 Parsel, DİDİM Mahalle, Köycivarı Mevkii, Bodrum kat, 2 nolu mesken, Betonarme karkas yapı olup, takriben 15 yıllıktır. Bodrum katta bulunuyor olsa da arsanın eğimli olmasından ve bahçe toprağının bir kısmının boşaltılmış olmasından dolayı toprağa gömülü durumda değildir. Takriben 55 m2 kapalı kullanım alanına sahip olup, bir adet 22 m2 bir adet 11 m2 olmak üzere iki adet terası vardır. Meskende 1 salon, 1 mutfak, 2 oda, 1 hol ve 1 banyo WC bulunmaktadır.Yer kaplamaları seramik kaplamadır. Pencere ve balkon kapıları PVC doğramadan imal edilmiştir. iç kapıları panel kapı olup, dış kapısı çelik kapıdır. Mutfak dolapları hazır profil suntalem malzemeden yapılmış olup, tezgahı mermerit malzemedendir. Yapı kullanma izin belgesi bulunmaktadır.
Çevresel Özellikler: İnönü Bulvarına takriben 400 m, Uğur Mumcu Caddesine takriben 100 m, Pınar Caddesine takriben 200 m mesafede bulunmaktadır. Cumhuriyet caddesine takriben 1000 m Didim Şehir merkezine ise takriben 1500 m mesafededir. Belediye ve ulaşım hizmetlerinden İnönü Bulvarı sayesinde yararlanmaktadır. Bölgede genelde yerli vatandaşlar kalmaktadır. Taşınmazın etrafında eski yapılar, boş imarlı arsalar ve yeni yapılmış konutlar bulunmaktadır. Yakın konumda yaz kış genel ihtiyaçları karşılayacak işletmeler bulunmaktadır.
Adresi : Cumhuriyet Mh. Kocakuyu Cd. No:98 Bodrum Kat, D:2DİDİM
Yüzölçümü : 489,58 m2 Arsa Payı : 4/46 KDV Oranı : %1
İmar Durumu : Uygulama imar planında A-3 katlı konut alanıdır.
Kıymeti : 100.000,00 TL
Kaydındaki Şerhler : Tapudan alınır
1. Satış Günü : 30/11/2017 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 25/12/2017 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : İtfaiye toplantı salonu, Otogar karşısı DİDİM
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları : 1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/52 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.03/10/2017

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR