BURSA 18. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık mesken

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00650360
Şehir : Bursa
Yayınlandığı Gazeteler

TAKVİM 12.08.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya Numarası
:
2017/3875 ESAS
Muhammen Bedeli
:
104400 TL
İlk İhale Tarihi
:
18.09.2017 11:20
İkinci İhale Tarihi
:
13.10.2017 11:20
İhale Yeri
:
BURSA ADLİYE SARAYI ZEMİN KAT A BLOK İCRA SATIŞ ODASI ULUYOL- OSMANGAZİ /BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

HATA BİLDİR TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURSA
18. İCRA DAİRESİ
2017/3875 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri: Bursa İli, Yıldırım İlçesi, Meydancık Mahallesi, 160 ada, 7 parsel sayılı ve 76,5605 m2. Miktarlı, Beş Katlı Kargir Bina vasıflı taşınmazda, Kat İrtifakı kurulmuş olan, 30/210 arsa paylı, 5. kattaki 5 no'lu Bağımsız Bölümün (Daire)
ÖZELLİKLERİ: Taşınmaz, İncirli Caddesi ile 8. Aralık Sokağı?nın kesiştiği köşebaşında yer almaktadır. Borçluya ait taşınmazın da içerisinde bulunduğu bina, bodrum+zemin+5 normal katlı olmak üzere toplam 7 katlı ve B.A. Karkas niteliğinde teşkil edilmiş olup, asansörsüz ve otoparksızdır. Bodrum katında depo, zemin katında işyerleri, normal katlarının beherinde ise 1? er adet mesken nitelikli dairesi bulunan binanın dış cephe duvar yüzeyleri sıvalı ve boyalı, eğik ahşap çatılı ve üzeri kiremitler ile örtülüdür. Edinilen bu bilgilere göre; Halihazırda, borçlu tarafından mesken amaçlı olarak kullanılan söz konusu dairenin bürüt alanı 87,00 m2. ve net kullanım alanı ise 78,00 m2. olup, 2 adet oda, salon, antre, mutfak, banyo ve wc-lavabo bölümlerinden teşkil edilmiştir. Tüm bölümlerin tabanları marley veya mineflo ile kaplı, duvarları ise sıvalı ve plastik boyalıdır. Mutfak bölümünde, üzeri mermerit kaplı tezgah ile alt ve üst MDF dolapları mevcuttur.
Banyo ve wc-lavabo bölümlerinde tabanlar tamamen, duvarlarının ise 2/3'? ü fayans olarak yapılmıştır. Dairenin giriş kapısı çelik, iç kapıları ahşap, çift camlı olan pencere çerçeveleri ise PVC profildir. Kuzey ve batı cepheli olan dairenin balkonu bulunmamaktadır. Doğalgazlı kombi kat kaloriferi ile ısıtılmakta olup, elektrik, doğalgaz ve su abonelikleri mevcuttur.
Genellikle alt katları işyeri, üst katları ise mesken amaçlı olarak kullanılan 4 veya 5 katlı bitişik nizam binaların bulunduğu, araç ve yaya trafiğinin işlek, ticari potansiyelin ise yüksek olduğu bir mahalde yer alan borçluya ait taşınmaz Bursa şehir merkezine yakın konumda olup, mahallinde elektrik, su, telefon, doğalgaz ve kanalizasyon gibi her türlü altyapı Hİzmetleri mevcuttur.
İMAR DURUMU :Bursa İli, Yıldırım İlçesi, Meydancık Mahallesi, H 22d. 07b. 4a. pafta, 160 ada, 7 parselde kayıtlı taşınmaz, 1/1000 ölçekli Yeşil-Setbaşı-Emirsultan İmar Planı dahilinde, bitişik nizam, Hmax.(Yükseklik): 15,50 mt. (5 kat) olan konut bölgesi inşaat alanında kalmakta olup, söz konusu taşınmaza ilişkin 25.08.1975 tarih ve 171/24 cilt no?lu inşaat ruhsatnamesi bulunmaktadır.
Adresi : Bursa-Yıldırım ilçesi, Meydancık mah.8 Aralık sokak no:1/1
Yüzölçümü : 78 m2
Arsa Payı : 30/210
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli Yeşil-Setbaşı-Emirsultan İmar Planı dahilinde, bitişik nizam, Hmax.(Yükseklik): 15,50 mt. (5 kat) olan konut bölgesi inşaat alanında kalmakta olup, söz konusu taşınmaza ilişkin 25.08.1975 tarih ve 171/24 cilt no?lu inşaat ruhsatnamesi bulunmaktadır.
Kıymeti : 104.400,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında olduğu gibidir
1. Satış Günü : 18/09/2017 günü 11:20 - 11:25 arası
2. Satış Günü : 13/10/2017 günü 11:20 - 11:25 arası
Satış Yeri : BURSA ADLİYE SARAYI ZEMİN KAT A BLOK İCRA SATIŞ ODASI ULUYOL- OSMANGAZİ /BURSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6-Satış ilanı tebliğ edilemeyen ilgililere gazete ve elektronik ilan, İİK 127 maddesi gereği tebliğ yerine geçecektir.
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/3875 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.09/08/2017

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR