DİDİM İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan Satılık Mesken

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00635989
Şehir : Aydın / Didim
Semt-Mahalle : AKBÜK MAH. / YENİHİSAR
: 490
Oda Sayısı : 4+1
Banyo Sayısı : 3
Yayınlandığı Gazeteler

AKŞAM 15.07.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya Numarası
:
2016/2290 ESAS
Muhammen Bedeli
:
580000 TL
İlk İhale Tarihi
:
11.09.2017 10:00
İkinci İhale Tarihi
:
06.10.2017 10:00
İhale Yeri
:
İtfaiye toplantı salonu, Otogar karşısı DİDİM

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

HATA BİLDİR TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
DİDİM(YENİHİSAR)
İCRA DAİRESİ
2016/2290 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Taşınmaz Özellikleri: Aydın İl, Didim İlçe, 3707 Parsel, Akbük Mah.taşınmaz, Betonarme karkas yapı olup, takriben 8 yıllıktır. Dubleks daire kullanımında olup, Giriş katı olan zemin katta, 1 salon, 1 mutfak ve 1 WC, 1. Katında 3 oda, 1 banyo WC ve 1 Ebeveyn Banyosu, Taşınmazın çatı katında ise, 1 oda 1 banyo WC bulunmaktadır. Belediyede yapılan inceleme sonucunda, taşınmazın yapı kullanma izin belgesinin bulunduğu, yapı kullanma izin belgesine göre 254,77 m2 kapalı kullanım alanı olan, Z+1+Ç katlı yazlık ev vasfında olduğu belirlenmiştir. Yer kaplamaları kısmen laminant parke kısmen seramik kaplamadır. Pencere ve balkon kapıları PVC doğramadan imal edilmiştir. İç kapıları panel kapı olup, dış kapısı çelik kapıdır. Mutfak dolapları hazır profil suntalem malzemeden yapılmış olup, tezgahı granit malzemedendir. Şömine bulunmaktadır. Merdivenleri mermer kaplamadır. Müstakil yüzme havuzu bulunmaktadır.
Çevresel Özellikler: Akbük Beldesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Akbük Beldesi son yıllarda yabancı uyruklu kişilerin ilgisini epey çekmiştir. Akbük Beldesinde bir çok yabancıya yönelik konut inşaatı yapılmış olup bir çok yabancı uyruklu kişiler yaz kış Akbük Beldesinde yaşamaya başlamıştır. Kıymet taktirine konu taşınmazın bulunduğu bölge belediye hizmetlerinden kısmen yararlanmaktadır. Bölge Akbük merkeze takriben 2500 m mesafededir. Kıymet taktirine konu taşınmaza 200 m mesafede Kazıklı Yolu olarakta bilinen 3004 Cd. bulunmaktadır.
Adresi : Akbük Mahallesi 1333 Sk. No:4Didim / AYDIN
Yüzölçümü : 490,02 m2 Arsa Payı : Tam Kaydındaki Şerhler : Tapudan alınır
İmar Durumu : Uygulama imar planında A-2 katlı konut alanıdır.
Kıymeti : 580.000,00 TLKDV Oranı : %18
1. Satış Günü : 11/09/2017 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 06/10/2017 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : İtfaiye toplantı salonu, Otogar karşısı DİDİM
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları : 1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/2290 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/07/2017

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR