Yazdır

SAMSUN 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık mesken

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00635897
Şehir : Samsun / İlkadım
Yayınlandığı Gazeteler

GAZETE GERÇEK 14.07.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
İlk İhale Tarihi : 20.09.2017 11:30
Muhammen Bedeli : 190000 TL
İkinci İhale Tarihi : 16.10.2017 11:30
Dosya Numarası : 2016/111779 ESAS

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C.
SAMSUN
9. İCRA DAİRESİ
2016/111779 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Tapu kaydı : Samsun İli, Atakum İlçesi, Atakum Mah., 103 Ada, 6 Parselde kayıtlı , 50/3742 arsa paylı, A Blok 8.Kat 40 Nolu Bağımsız Bölüm numaralı tam hisseli mesken Nitelikli taşınmazdır. Taşınmaz 1/1000 ölçekli Uygulama imar planında: Konut alanına isabet etmektedir. Bina Yüksekliği:27.50 m, TASK:0,25, KASK:2,85 Yapılaşma Koşulludur. Taşınmaz: Cumhuriyet Mah. Azerbeycan Cd. No:25 Kardelen Sitesi A Blok 8.Kat Daire:40 Atakum Samsun adresinde bulunmaktadır. Taşınmazın bulunduğu bina Betonarme kargir yapı tekniği ile yapılmış olupBodrum-Zemin-Arakat ve 8 Normal Kattan oluşmaktadır. Bina dış cephesi sıvalı ve boyalı durumdadır. Bina merdiven ve sahanlıkları mermer kaplıdır. Korkuluklar demir doğramadan imal edilmiştir. Binada 2 adet asansör bulunmaktadır. Taşınmaz; Binanın 8. katında bulunan 40 Bağımsız bölüm numaralı meskendir. Mesken Salon, Oturma Odası, 2 Yatak Odası, Mutfak, Antre-hol, WC, Banyo, Kiler ve 2 Balkondan oluşmaktadır. Balkonun bir tanesi cam balkon yapılarak Yatak odasına katılmıştır. Meskene Ek 30 Nolu Odunluk mevcuttur. Mutfak dolapları ahşap lamine kaplı, tezgah yapılıdır., Oda tabanları laminat parke kaplıdır. Mutfak, antre-hol tabanları granit seramik kaplıdır. Islak hacimler tavana kadar seramik kaplıdır.Dış kapı çelik kapı iç kapılar ahşap panel kapıdır. Meskende doğalgaz bulunmaktadır.Bir kısım odada Duvar kağıdı yapılıdır. Oda duvarları sıvalı, alçı çekili olup tavanları kartonpiyer yapılıdır. Mesken Bürüt 124 m2, net yaklaşık 112 m2 Yüzölçümlüdür. Taşınmazın bulunduğu parsel Azerbaycan Caddesi üzerinde Bayındır İlkokulunun arka cephesinde yer almakta olup, mevcut yollardan Recep Tayyip Erdoğan Bulvarına 550 m, Türkiş Raylı Sisten Durağına 600m, Atatürk Bulvarına 1 km, Özel Medikalpark Hastanesine 750 m, İlkadım İlçesinde yer alan Cumhuriyet Meydanına ve Bulvar AVM'ye 9 km uzaklıktadır. Yapı Topoğrafik açıdan eğimsiz düzbir parsel üzerinde kurulmuştur. Çevresinde 4 ile 10 kat arasında değişen yapıların oluşturduğu yapılar bulunmakta olup çevresindeki yapılaşma büyük ölçüde tamamlanmış durumdadır. Ulaşım sorunu yoktur. Ulaşım belediye otobüsleri, minibüs hatları ve hafif raylı sistem ile yapılmaktadır. Elektrik, telefon,internet gibi hizmetlerin yanında her türlü belediye hizmetinden (su, kanalizasyon, temizlik) de yararlanmaktadır. Betonarme yapı tekniği ile yapılmış söz konusu yapı Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Yapı Yaklaşık Birim Maliyetleri listesinde4.Sınıf A Grubu yapı sınıfına girmektedir.Taşınmazın yaşı ve yıpranmışlığı nedeniyle genel olarak %10 oranında eksiltme takdir edilmiştir.
Kıymeti: 190.000,00 TL, KDV Oranı: %1
1. Satış Günü : 20/09/2017 günü 11:30 - 11:35 arası
2. Satış Günü : 16/10/2017 günü 11:30 - 11:35 arası
Satış Yeri : Samsun eski adliyesi 2. kat 9. icra müdürlüğü satış birimi mezat salonu
SATIŞ ŞARTLARI :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/111779 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.08/07/2017

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR