SAMSUN 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık mesken

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00635879
Şehir : Samsun / İlkadım
Yayınlandığı Gazeteler

DOĞRU VE TARAFSIZ HABER 14.07.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya Numarası
:
2017/429 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
154051 TL
İlk İhale Tarihi
:
20.09.2017 10:00

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

HATA BİLDİR TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SAMSUN
9. İCRA DAİRESİ
2017/429 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Tapu kaydında: Samsun İli, Atakum ilçesi, Alanlı Mahallesi, 178 ada, 6 parsel, 9/100 arsa paylı1. kat 3 nolu bağımsız bölümde kayıtlı, tam hisseli mesken nitelikli taşınmazdır. İmar Durumu : Atakum ilçesi Belediye sınırları içerisinde olup, 1/1000 ölçekli uygulama imar planında, 21H-II-C pafta, E = 1,90 olan konut alanına isabet etmektedir. TAKS = 0,30 dur. Meskenin bulunduğu bina betonarme karkas yapı sisteminde yapılmış olan, bodrum kat, zemin kat ve beş normal kattan oluşan binanın 1. katında bulunan 3 bağımsız bölüm nolu meskendir. Taşınmaz, Yenimahalle Mahallesi, 3158. Sokak, Turgut Reis 2 Apartmanı, No: 7, Atakum / Samsun adresinde bulunmaktadır. Mesken mimari projesine göre; 123,00 m2 brüt, 108,50 m2 net alana sahip olup,salon, üç yatak odası, mutfak, banyo, wc, antre, gece holü ve iki balkon olarak projelendirilmiştir. Binanın 29.01.2010 tarihli, 18 numaralı Yapı Ruhsatı Belgesi bulunmaktadır. Meskenin özellikleri şu şekildedir: Dış duvarları boyalı, Pencereleri genel olarak plastik doğrama, Dış kapısı çelik kapıdır. Meskenin ısınma sistemi doğalgazlıdır. Binanın dış giriş kapısı alüminyum doğramadır. Binanın iç merdiven duvarları ile tavanları boyalı, bina giriş duvarları granit kaplama ve iç merdiven zeminleri mermer kaplama olup, iç merdivenlerinde alüminyum korkuluk bulunmaktadır. Binada asansör bulunmaktadır. Binada çatı projelendirilmiştir. Meskenin bulunduğu binanın yapım tarihinden itibaren geçen süre içerisindeki yıpranma durumu dikkate alındığında, taşınmazda kıymet takdir tarihi itibarıyla % 7 oranında yıpranma taktir edilmiştir. Meskenin bulunduğu Parselin, iki tarafından yollar geçmekte olup, 3158. Sokak ile 3150. Sokağın kesiştiği köşebaşı konumda bulunmaktadır. Çevresinde yapılaşma genel olarak tamamlanmış durumdadır. Etrafında genel olarak mesken kullanım amaçlı binalar bulunmaktadır. Meskun saha içerisinde yer almaktadır. Topoğrafik olarak düz bir arsa yapısına sahip bölgede bulunmaktadır. Geometrik olarak beşgene benzer bir şekle sahiptir.Elektrik, su, telefon, kanalizasyon, çöp toplama ve ulaşım hizmetlerinden faydalanmaktadır. Taşınmaz, İsmet İnönü Bulvarına, hafif raylı sistem hattına, Abdullah Gül Bulvarına (Atakent Bulvarına), Ali Gaffar Okkan Caddesine, Atakent İlkokuluna, Anafartalar Anadolu Lisesine yakın bölgede bulunmaktadır. Kıymet takdir konusu taşınmazın bulunduğu binanın Yapı Ruhsatı Belgesi dikkate alındığında; taşınmazın bulunduğu binanın 3. Sınıf B grubu yapı cinsinde olduğu tespit edilmiştir.
Kıymeti : 154.051,92 TL KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4.Ş Fıkrası Uyarınca tüm alıcılar Muaftır.
1. Satış Günü : 20/09/2017 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 16/10/2017 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Samsun eski adliyesi 2. Kat 9. İcra Müdürlüğü satış birimi mezat salonu
SATIŞ ŞARTLARI :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/429 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.08/07/2017

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR