İNEGÖL 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık mesken

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri
BİK İlan No : ILN00522648
Şehir : Bursa
Yayınlandığı Gazeteler

İNEGÖL YILDIRIM 04.01.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya Numarası
:
2016/754
Muhammen Bedeli
:
240000 TL
İlk İhale Tarihi
:
01.03.2017 10:00
İkinci İhale Tarihi
:
27.03.2017 10:00
İhale Yeri
:
İNEGÖL ADLİYESİ 1. KAT İCRA MEZAT SALONU
HATA BİLDİR TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
İNEGÖL
2. İCRA DAİRESİ
2016/754 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bursa İl, İnegöl İlçe, 214 Ada No, 1 Parsel No, Hamzabey Mah. Mahalle/Mevkii, L Blok/3 Bağımsız Bölüm Bilirkişi raporuna göre; Satışa konu mesken içinde yer aldığı L nolu blok binanın zemin kat ve normal 3 kattan ibaret olmak üzere toplam 4 katının bulunduğu,her katında 2 adet olmak üzere bünyesinde 8 adet mesken bulunan blokta Kıymet takdirine konu olan meskenin normal 1. katta yer alan 3 bağımsız bölüm nolu 202 m2 alanlı mesken olduğu,binanın ortak alanları olan merdivenlerin emparador cinsi kaliteli mermer kaplama,küpeştelerinin dekoratif aleminyum korkuluk,duvarların mineralit sıva ile sıvalı olduğu binanın genel hali ile temiz nezih ve kullanılan malzemelerin güncel ,özenli ve kaliteli olduğu,bina içinde faal vaziyette bir asansörünün bulunduğu ,dış cephesinde ısı izalasyonu için mantolama işlemi yapıldığı tespit edilmiştir.
Kıymeti : 240.000,00 TL KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : -
1. Satış Günü : 01/03/2017 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 27/03/2017 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : İNEGÖL ADLİYESİ 1. KAT İCRA MEZAT SALONU
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.Mezat salonunda pey sürecek ihale katılımcıları minimum 500,00 TL ve katları şeklinde teklif verebileceklerdir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin %20 olan pey akçesini müdürlüğümüze ait TR05 0001 5001 5800 7290 5031 68 nolu hesaba açıklama kısmına iştirak edecek kişinin T.C.kimlik nosu ve dosya numarası ile birlikte yatırarak ihale esnasında dekontu elinde bulundurması, Vakıfbank bankomat kartı bulunanlar müdürlüğümüzde bulunan Vakıfbank POS cihazından teminatı yatırabileceği veya milli bir bankanın (kesin ve süresiz) teminat mektubunu tevdi etmeleri, lazımdır. NAKİT PARA İLE TEMİNAT KABUL EDİLMEYECEKTİR. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6-İİK'nun 127.md uyarınca iş bu ilan tapudaki ilgililerden adresi tespit edilemeyen ilgililere tebligat yerine geçer.
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/754 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.03/01/2017

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR