MUDANYA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık mesken

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00500975
Şehir : Bursa
Yayınlandığı Gazeteler

BURSA HAKİMİYET 02.12.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya Numarası
:
2016/312
Muhammen Bedeli
:
130000 TL
İlk İhale Tarihi
:
03.01.2017 10:30
İkinci İhale Tarihi
:
30.01.2017 10:30
İhale Yeri
:
Mudanya adalet sarayı Kat 1 No:8 icra müdürü odası ----------------------------------------------------------------------------------------------------

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

HATA BİLDİR TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MUDANYA
İCRA DAİRESİ

2016/312 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bursa ili mudanya ilçesi güzelyalı siteler mah 7. cadde Can apt. No:4 Daire: 1 nolu bağımsız bölüm denize 800 m2 uzaklıkta, tapuda zemin kat olarak görünmesine karşın fiilen 1. kat konumundadır. Bina asansörlüdür. Daire antre, salon, üç oda, banyo açık mutfak tuvalet, ve bir adedi kapatılarak daireye dahil edilen iki balkondan oluşmaktadır. Islak zeminler seramik, oda döşemeleri parke, duvarler saten boy, iç kapılar amerikan panel, daire doğalgaz ile ısınmaktadır.
Adresi : Bursa ili mudanya ilçesi güzelyalı siteler mah 7. cadde Can apt. No:4 Daire: 1 nolu bağımsız bölüm
Yüzölçümü : 1.872,25 m2
Arsa Payı : 5/126
İmar Durumu : Tapu kaydındaki gibidir
Kıymeti : 130.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 03/01/2017 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 30/01/2017 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : Mudanya adalet sarayı Kat 1 No:8 icra müdürü odası
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
Borçlu dışındaki ilgililere satış ilanı tebliğ edilemeyen durumda İİK 127. Mad gereğince gazete ilanı satış ilanı tebligatı yerine geçecektir.
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/312 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.29/11/2016

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR