Yazdır

BURSA 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık mesken

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri
BİK İlan No : ILN00498481
Şehir : Bursa
Yayınlandığı Gazeteler

STAR 01.12.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
Muhammen Bedeli : 200000 TL
Dosya Numarası : 2016/5759
İlk İhale Tarihi : 10.01.2017 10:30
İhale Yeri : BURSA ADLİYE SARAYI ZEMİN KAT A BLOK İCRA SATIŞ ODASI ULUYOL OSMANGAZİ BURSA - ULUYOL OSMANGAZİ BURSA OSMANGAZİ / BURSA
İkinci İhale Tarihi : 10.02.2017 10:30
HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C.BURSA 8. İCRA DAİRESİ

2016/5759 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Bursa İl, Nilüfer İlçe, 1394 Ada No, 1 Parsel No, Ataevler Mahalle/Mevkii, E Blok 25 Nolu Bağımsız Bölüm Bağımsız Bölüm Taşınmaz Ataevler Mh. Ali Rıza bey caddesinde "Bakgör Residance" E Blok Daire 25 adresindedir. Parsel üzerinde altı adet blok bulunmakta olup parsel sınırları ihata duvarı ile çevrilidir. Bahçe düzenlemesi yapılmıştır. Site girişinde güvenlik personeli bulunmaktadır. ORtak alanlar güvenlik kamerası ile izlenilmektedir. Bina kaloriferli ve çift asansörlüdür. Her katta sekiz daire bulunmakta ve daire giriş kapası çeliktir. Daire salon, salona açık mutfak nişi, iki yatak odası, banyo ve tuvalet ile bir balkondan oluşmaktad, salon ve odaların zemini laminant parke, ıslak satıhlar seramik ile kaplıdır. Mutfak tezgahı mermerit olup tezgah altında ve üstünde dolap vardır. iç kapılar amerikan panel, pencereler pvc'den yapılmış salon tuvanında kartonpiyer ve asmatavan vardır. Banyoda duşakabin ve klozet vardır. Daire net 65m² brüt 80m² alanındadır. Taşınmaz şehir merkezine ortalama 10 km batıdadır. Yakın çevredeki yapılaşma imar planına uygun olarak gerçekleşmiştir, bölgede her türlü kamu hizmetleri bulunmaktadır, bölgedeki yapılar genelllikle son 20 yıl içerisinde yapılmıştır.

Adresi :

Yüzölçümü : 9.913,49 m2

Arsa Payı :

İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı 1/1000 ölçekli Ataevler mevzii imar planı kapsamında ticari konut alanında kalmaktadır.

Kıymeti : 200.000,00 TL

KDV Oranı : %1

Kaydındaki Şerhler : Diğer : Tapu Kaydı Gibidir

1. Satış Günü : 10/01/2017 günü 10:30 - 10:40 arası

2. Satış Günü : 10/02/2017 günü 10:30 - 10:40 arası

Satış Yeri : BURSA ADLİYE SARAYI ZEMİN KAT A BLOK İCRA SATIŞ ODASI ULUYOL OSMANGAZİ BURSA - ULUYOL OSMANGAZİ BURSA OSMANGAZİ / BURSA

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/5759 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.29/11/2016

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR