Yazdır

BURSA 11. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık mesken

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri
BİK İlan No : ILN00498290
Şehir : Bursa / Osmangazi
Yayınlandığı Gazeteler

BURSA HAKİMİYET 30.11.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
İkinci İhale Tarihi : 13.02.2017 15:00
Muhammen Bedeli : 145200 TL
İlk İhale Tarihi : 18.01.2017 15:00
Dosya Numarası : 2016/8802 ESAS
İhale Yeri : BURSA ADLİYE SARAYI ZEMİN KAT A BLOK İCRA SATIŞ ODASI ULUYOL OSMANGAZİ BURSA
HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C.BURSA 11. İCRA DAİRESİ
2016/8802 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı
: Bursa İli, Osmangazi İlçesi, Hacıilyas Mahallesi, 2729 ada, 9 parsel sayılı ve 241,84 m2. miktarlı “Arsa” vasıflı taşınmazda, Kat İrtifakı kurulmuş olan, 22/324 arsa paylı, 1. kattaki 2 no’lu Bağımsız Bölümün (Meskenin) ve eklentisi 2 no’lu deponun tamamı.
Özellikleri: Bursa İli, Osmangazi İlçesi sınırları dahilinde bulunan Hacıilyas Mahallesi, Dinç Sokak, no: 4 adresindeki Murat Apartmanı’nın, 1. katındaki 2 no’lu dairedir. Borçluya ait taşınmazın da içerisinde bulunduğu bina, bodrum+zemin+4 normal katlı olmak üzere toplam 6 katlı ve B.A. Karkas niteliğinde yapılmış olup, asansörsüz ve otoparksızdır. Bodrum katında depo, zemin katında 2 adet dükkân ve 1 adet daire, normal katlarının beherinde ise 2 ‘ şer adet mesken nitelikli dairesi bulunan binanın dış cephe duvar yüzeyleri sıvalı ve boyalı, eğik ahşap çatılı ve üzeri kiremitler ile örtülüdür. Hâlihazırda, mesken amaçlı olarak kullanılmakta olan söz konusu dairenin bürüt alanı 121,00 m2. ve net kullanım alanı ise 108,00 m2. olup, 3 adet oda, salon, antre, koridor, mutfak, banyo ve wc-lavabo bölümlerinden ibarettir. Tüm bölümlerin tabanları laminat parke ile kaplı, duvarları ise alçı sıvalı ve saten boyalıdır. Mutfak bölümünde, üzeri mermerit kaplı ve ankastreli tezgah ile alt ve üst MDF dolapları mevcuttur. Banyo ve wc-lavabo bölümlerinde taban ve duvarlar tamamen seramik olarak yapılmıştır. Dairenin giriş kapısı çelik, iç kapıları Amerikan panel, balkon kapısı ve pencere çerçeveleri ise çift camlı PVC profildir. Kuzey ve güney cepheli olan dairenin 2 cephesinde de 1’ er adet balkonu mevcuttur. Doğalgazlı kombi kat kalorifer sistemi ile ısıtılmakta olup, elektrik, doğalgaz ve su abonelikleri bulunmaktadır.Genellikle alt katları işyeri ve üst katları ise mesken amaçlı olarak kullanılan 4 veya 5 katlı bitişik nizam binaların bulunduğu, araç ve yaya trafiğinin işlek, ticari Potansiyeli Yüksek bir mahalde yer alan borçluya ait taşınmaz Bursa şehir merkezine yakın konumda olup, mahallinde elektrik, su, doğalgaz, telefon ve kanalizasyon gibi her türlü alt yapı hizmetleri mevcuttur.
İmar Durumu :Hacıilyas Mahallesi, 2729 ada, 9 parsel, 1/1000 ölçekli Santralgaraj-Hacıilyas İmar Planı Değişikliği kapsamında, bitişik nizam, H: 14,00 mt., 5 kat ticaret alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 145.200,00 TL
KDV Oranı : Satışa konu ipotekli taşınmaz 5582 S.K. nun 35. md. si gereğince konut finansmanı kapsamında kullandırılan kredi borcu sebebi ile satıldığından üçüncü kişilerede devri dahil KDV' den muaftır.
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki Şekliyle.
1. Satış Günü : 18/01/2017 günü 15:00 - 15:05 arası
2. Satış Günü : 13/02/2017 günü 15:00 - 15:05 arası

Satış Yeri : BURSA ADLİYE SARAYI ZEMİN KAT A BLOK İCRA SATIŞ ODASI ULUYOL OSMANGAZİ BURSA
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Satışa konu ipotekli taşınmaz 5582 S.K. nun 35. md. si gereğince konut finansmanı kapsamında kullandırılan kredi borcu sebebi ile satıldığından üçüncü kişilerede devri dahil KDV' den muaftır. Damga vergisi, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/8802 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.29/11/2016

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR