Yazdır

MUSTAFAKEMALPAŞA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık mesken

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri
BİK İlan No : ILN00496737
Şehir : Bursa
Yayınlandığı Gazeteler

MÜCADELE 06.12.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
İlk İhale Tarihi : 12.01.2017 10:30
Muhammen Bedeli : 100044 TL
İkinci İhale Tarihi : 09.02.2017 10:30
Dosya Numarası : 2015/5000
İhale Yeri : Mustafakemalpaşa Adliyesi İcra Müdürlüğü - -------------------------------------------------------------------------------
HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C.

MUSTAFAKEMALPAŞA

İCRA DAİRESİ

2015/5000 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Bursa İl, Mustafakemalpaşa İlçe, 139 Ada No, 2 Parsel No, PAŞALAR Mahalle/Mevkii, Satışa konu gayrimenkül üzerinde 5 adet bina bulunmaktadır. Birisi konut olarak kullanılmaktadır, Arka sokağa cephelidir. Arsanın ön kısında 99 m2 alanında içerisinde 3 oda, salon, mutfak, banyo, wc bulunan, yığma kargir yapılan mesken olarak kullanılan bina bulunmaktadır. Odalar ve mutfak zemini marley, pencereler alüminyum pendir. Bu binaya bitişik tuğladan yapılma üzeri kiremit örtülü dam bulunmaktadır. Alanı 41 m2 dir. Bu binanın arkasında alanı 117 m2 profil borcu direkli kuruluk bulunmaktadır. Yol kenarında 63 m2 alanında biriketten yapılma eski dam bulunmaktadır. Bahçe içinde 4 m2 alanında wc bulunmaktadır.

Yüzölçümü : 1.486,37 m2

İmar Durumu : Dosyada mevcut

Kıymeti : 100.044,80 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında mevcut

1. Satış Günü : 12/01/2017 günü 10:30 - 10:35 arası

2. Satış Günü : 09/02/2017 günü 10:30 - 10:35 arası

Satış Yeri : Mustafakemalpaşa Adliyesi İcra Müdürlüğü -

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/5000 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.25/11/2016

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR