MUDANYA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık mesken

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00495834
Şehir : Bursa
Yayınlandığı Gazeteler

TAKVİM 01.12.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya Numarası
:
2016/1238
Muhammen Bedeli
:
250000 TL
İlk İhale Tarihi
:
18.01.2017 10:20
İkinci İhale Tarihi
:
15.02.2017 10:20
İhale Yeri
:
Mudanya Adliyesi 1. Kat. İcra Müdürü Odası(No:8) -------------------------------------------------------------------------------------------

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

HATA BİLDİR TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MUDANYA
İCRA DAİRESİ

2016/1238 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı : Mudanya İlçesi Eğitim Mah. Arabayolu Mevkii 1992 Ada, 1 Parselde kayıtlı, 3.454,88 m2 alanlı, 107/7439 arsa paylı, C Blok 2.kat 6 bağımsız bölüm nolu mesken bağımsız bölüm nitelikli konut, tam hissede, borçlu adına kayıtlıdır. mevcuttur.
Özellikleri : Güzelyalı Belde Merkezi'ne ve denize kuş uçuşu yaklaşık 1000 m, Mudanya Karayoluna kuş uçuşu yaklaşık 500 mesafede, rampa bir yolla ulaşılır konumda, yapılaşma alanı içinde, Eğitim Mah. Eser Sok. Melisa Rezidance Sitesi içinde, bodrum kat, zemin kat, 5 normal kattan müteşekkil b.a. karkas iskelet sınıflı C Blok apartmanın 2.katındaki 6 nolu dairedir. Site bahçe peyzajı çok iyi durumdadır. Sitede müşterek bir yüzme havuzu mevcuttur. Site ve binanın yeni inşa edildiği anlaşılmaktadır. Kıymet Takdirine konu dairenin yer aldığı bloğun dış kapısı alüminyum profil kapıdır. Merdiven sahanlıkları ve merdiven basamakları mermer, merdiven korkulukları alüminyum profildir. Daire; antre, salon, iki oda, banyo, salonla müşterek açık mutfak, tuvalet ve balkondan müteşekkildir. Dairede, antre, salon ve oda döşemeleri laminat parke, ıslak hacimler seramik, dış kapı çelik, iç kapılar amerikan panel, pencereler pvc doğrama, duvarlar saten boyalıdır. Islak hacim duvarları tavana kadar seramik kaplıdır. Mutfak tezgah altı ve üstü dolapları lake kaplamalı, tezgahı çimstonedur. Mutfakta ayrıca ada tezgah da mevcuttur. Daire doğalgaz kombi sistem ısıtmalıdır. Banyoda duşa kabin, hilton lavabo ve klozet bulunmaktadır. Daire alanı yaklaşık 90 m2 olup olsa deniz görmemektedir. Blok asansörlüdür.
İmar Durumu : Bilirkişi raporunda; Taşınmazın 1/1000 Ölçekli Güzelyalı Revizyon İmar Planında Ayrık Nizam 5 kat yapılaşma şartlarıyla yer aldığı yolundadır.
Kıymeti : 250.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında
1. Satış Günü : 18/01/2017 günü 10:20 - 10:25 arası
2. Satış Günü : 15/02/2017 günü 10:20 - 10:25 arası
Satış Yeri : Mudanya Adliyesi 1. Kat. İcra Müdürü Odası(No:8)
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
*** İ.İ.K. Madde 127 - (Değişik madde: 09/11/1988 - 3494/18 md.)

İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan alakadarlarının tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması halinde ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetedeki satış ilanı tebligat yerine geçer.
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Taşınmaz alıcısı adına her türlü takyidattan ari olarak tescil edilecektir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/1238 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.24/11/2016

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR