Yazdır

YALOVA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık mesken

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri
BİK İlan No : ILN00496612
Şehir : Yalova / Merkez
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ AKİT 30.11.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
İlk İhale Tarihi : 20.01.2017 15:30
Muhammen Bedeli : 150000 TL
İkinci İhale Tarihi : 24.02.2017 15:30
Dosya Numarası : 2015/1130
İhale Yeri : RÜSTEMPAŞA MAH. HUZUR SOKAK NO:2, KAT:1 UĞUR MUMCU İŞ MERKEZİ YANI İCRA MÜDÜRLÜĞÜ MEZAT SALONU MERKEZ/YALOVA 
HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C.
YALOVA
İCRA DAİRESİ
2015/1130 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Özellikleri:Yalova İli, Çınarcık İlçesi, Çınarcık Mah,290 Ada, 36 Parsel sayılı, 1.339,23 m2 Yüzölçümlü, ana taşımaz niteliği Zeytinlik olan, 2. Bodrum Kat, Bağ.Böl.No:2‘ de bulunan 20/800 Arsa Paylı, Mesken nitelikli taşınmazın tüm hissesi borçlu adına kayıtlıdır.Yalova İli, Çınarcık İlçesi, Çınarcık Mah. Üçreisler Sokak Artun Apartman No:10/2 adresinde bulunan keşfe konu dairenin kapısı kapalı olduğundan gerekli gözlemler yapılamamıştır.Binanın 2. Bodrum Katında; 1 Salon, 2 Oda, 1 Kapalı Mutfak, 1 Banyo/wc ve balkondan ibaret net 90 m2 alanlı, brüt 100 m2 alanlı olduğu bilgisi alınmış olup, dışarıdan yapılan gözlemlerde ise pencere doğramalarının pvc olduğu ve dairenin yaklaşık 20 Yıllık olabileceği gözlemlenmiştir. Taşınmazın belediye hizmetlerinden faydalanmakta olduğu, Manzara açısından önü kapalı olan parselin yakınında okul, kolej v.b bulunduğu ve Çınarcık merkezine yakın olmasından dolayı sosyal ve kültürel faliyetlerden yararlandığı görülmüştür.
İmar Durumu : Taşınmazın imar planı içersinde ayrık nizam 4 kat yapılaşma şartlarında ve konut alanı olarak planlandığı sözlü olarak bildirilmiştir.
Kıymeti : 150.000,00 TL
KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 20/01/2017 günü 15:30 - 15:40 arası
2. Satış Günü : 24/02/2017 günü 15:30 - 15:40 arası
Satış Yeri : RÜSTEMPAŞA MAH. HUZUR SOKAK NO:2, KAT:1 UĞUR MUMCU İŞ MERKEZİ YANI İCRA MÜDÜRLÜĞÜ MEZAT SALONU MERKEZ/YALOVA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- İş bu ilan İ.İ.K: nun 127. maddesi gereğince , tapuda adresi bulunmayan, Tapuda ismi tam olmayan veya tapuda kayıtlı adresinde bulunamayan ve adli tebligatı iade edilen , tebligat yapılamayan ilgililere tebliğ yerine kaim olunur.
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/1130 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.25/11/2016


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR