BURSA 11. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık mesken

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00496392
Şehir : Bursa / Osmangazi
Yayınlandığı Gazeteler

BURSA HAKİMİYET 29.11.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya Numarası
:
2016/10457 ESAS
Muhammen Bedeli
:
96000 TL
İlk İhale Tarihi
:
18.01.2017 14:00
İkinci İhale Tarihi
:
15.02.2017 14:00
İhale Yeri
:
BURSA ADLİYE SARAYI ZEMİN KAT A BLOK İCRA SATIŞ ODASI ULUYOL OSMANGAZİ BURSA - ULUYOL OSMANGAZİ BURSA OSMANGAZİ / BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

HATA BİLDİR TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURSA
11. İCRA DAİRESİ
2016/10457 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN TAPU KAYDI VE ÖZELLİKLERİ : Bursa İli, Osmangazi İlçesi, Elmasbahçeler Mahallesi, Cilt No: 10, Sayfa No: 975, Ada No : 2180, Parsel No: 2, Yüzölçüm : 205,82 m2, Ana Taş. Nitelik : Arsa, Kat : 3, Bağımsız Bölüm No: 8, Arsa Pay / Payda : 22/208, Bağ. Böl. Nitelik : Mesken, Hisse Pay / Payda : Tam.
TAPU KAYDI : Osmangazi Tapu Müdürlüğü'nce 07.09.2015 tarihinde tanzim edilmiş olan ve dosyasında da mevcut bulunan ipotek belgesi ile resmi senet örneğine göre; Bursa İli, Osmangazi İlçesi, Elmasbahçeler Mahallesi, H 22d. 07b. 1d. pafta, 2180 ada, 2 parsel sayılı ve 205,82 m2. miktarlı "Arsa" vasıflı taşınmazda, Kat İrtifakı kurulmuş olan, 22/208 arsa paylı, 3. kattaki 8 no'lu Bağımsız Bölümün (Meskenin) tamamının borçlu (muris) adına kayıtlı olduğu ve taşınmaz üzerine İpotek Şerhinin konulduğu, belirtilmektedir.
İMAR DURUMU : Söz konusu taşınmaz ile ilgili olarak imar durumu bildirilmemiş olup, Osmangazi Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğünden şifahi olarak edinilen bilgilere göre; Elmasbahçeler Mahallesi, 2180 ada, 2 parsel, 1/1000 ölçekli Elmasbahçeler-Gökdere İmar Planı kapsamında, Hmax.(Yükseklik): 15,50 m. olan ayrık nizam konut alanında kalmaktadır. MAHALLİ DURUMU : Kıymet Takdiri yapılması istenilen ve tamamı borçlu (muris) adına kayıtlı olan söz konusu taşınmaz, Bursa İli, Osmangazi İlçesi sınırları dahilinde bulunan Elmasbahçeler Mahallesi, 1. Kavuştu Sokak, no: 4 adresindeki Salihoğlu Apartmanı'nın, 3. katındaki 8 no'lu dairedir. Borçluya ait taşınmazın da içerisinde bulunduğu bina, bodrum+zemin+4 normal katlı olmak üzere toplam 6 katlı ve B.A. Karkas niteliğinde yapılmış olup, asansörsüz ve otoparksızdır. Bodrum katında depo ve üst katlarının beherinde ise 2'şer adet mesken nitelikli dairesi bulunan binanın dış cephe duvar yüzeyleri sıvalı ve boyalı, eğik ahşap çatılı ve üzeri kiremitler ile örtülüdür. Halihazırda, borçlunun damadı tarafından mesken amaçlı olarak kullanılan söz konusu dairenin bürüt alanı 80,00 m2. ve net kullanım alanı ise 72,00 m2. olup, 2 adet oda, salon, koridor, mutfak ve müşterek banyo-wc-lavabo bölümlerinden ibarettir. Salon ve odaların tabanları ahşap parke, koridor ve mutfak bölümlerinin seramik ile kaplı, duvarları sıvalı ve plastik boyalı, tavan kenarları da alçı kartonpiyerlidir. Koridora açık durumunda olan mutfak bölümünde, üzeri granit mermer kaplı ve (L) şekilli tezgah ile alt ve üst MDF dolapları mevcuttur. Banyo ve wc-lavabo bölümlerinde taban ve duvarlar tamamen seramik olarak yapılmıştır. Dairenin giriş kapısı çelik, iç kapıları ahşap, çift camlı olan balkon kapısı ve pencere çerçeveleri ise PVC profildir. Kuzeydoğu ve güneybatı cepheli olan dairenin güneybatı cephesinde 1 adet balkonu bulunmaktadır. Doğalgazlı kombi kat kalorifer sistemi ile ısıtılmakta olup, elektrik, doğalgaz ve su abonelikleri mevcuttur. Genellikle mesken amaçlı olarak kullanılan 5 veya 6 katlı bitişik nizam binaların bulunduğu bir mahalde yer alan borçluya ait taşınmaz Bursa şehir merkezine yakın konumda olup, mahallinde elektrik, su, telefon, doğalgaz ve kanalizasyon gibi her türlü altyapı hizmetleri mevcuttur. TAŞINMAZIN KIYMETİ :Borçluya ait taşınmazın bulunduğu mahal ve mahallerdeki emsalleri, konumu, ebatları, yapı şekli, yapı malzemesi, yüzölçümü, ticari akarı, çevre imar faaliyeti, yapılaşma durumu, yıpranma payı, ulaşım kolaylığı ve çevre düzenlemesi ile nitelik ve nicelikleri de dikkate alınarak bugünkü piyasa mesken alım ve satımlarına göre söz konusu taşınmazın kıymeti aşağıda belirtilmiştir. Elmasbahçeler Mahallesi, 2180 ada, 2 no'lu parsel : Borçlunun taşınmaz üzerindeki hissesi 1/1 oranındadır. 3. Kattaki, 8 no'lu Bağ. Böl. (Mesken) : 80,00m2.* 1.200,00 TL/m2.= 96.000,00-TL.
Kıymeti : 96.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Taşınmazın tapu kaydı ve tapu kütüğündeki gibidir.
1. Satış Günü : 18/01/2017 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 15/02/2017 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : BURSA ADLİYE SARAYI ZEMİN KAT A BLOK İCRA SATIŞ ODASI ULUYOL OSMANGAZİ BURSA - ULUYOL OSMANGAZİ BURSA OSMANGAZİ / BURSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/10457 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.25/11/2016

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR