Yazdır

ORDU 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık mesken

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri
BİK İlan No : ILN00495554
Şehir : Ordu / Altınordu
Yayınlandığı Gazeteler

ORDU VİZYON 29.11.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
İlk İhale Tarihi : 16.01.2017 14:00
Dosya Numarası : 2016/286 ESAS
Muhammen Bedeli : 292562 TL
İhale Yeri : Karşıyaka mah.Atatürk bulvarı no:504 (eski adalet sarayı 1.kat)2.İcra Müdürlüğü/Altınordu/Ordu
İkinci İhale Tarihi : 13.02.2017 14:00
HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C.
ORDU 2. İCRA DAİRESİ
2016/286 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Taşınmazın Özellikleri : Ordu ili Altınordu ilçesi Şahincili Mahallesin ( yeni adıyla Şirinevler Mah.) Akyazı mevkiinde, tapunun ada:1100 ve parsel:21'de kayıtlı 430,94 m2 yüzölçümlü beş katlı kargir bina ve arsasında kurulan kat mülkiyetine göre 1.katta 86/820 arsa paylı tam hisseli,5 nolu bağımsız bölüm ve eklentisi 4 nolu kabukluktur. Taşınmaz üzerinde bodrum kat + 4 kat + çatı kat olarak yapılmış betonarme bina mevcut olup 27 kapı numaralıdır. Binanın bodrum katında kabuklular ve bir mesken, zemin katta bir işyeri ve bir mesken, 1.ve 2.katta çift daire, 3.katta çatı kat bağlantılı çift daire bulunmakta olup binada toplam 9 bağımsız bölüm vardır. Binanın bir cephesi bitişik olup üç cephesi açıktır.Çatısı ahşap üzeri membran örtüdür.Mesken yola ve yan bahçeye bakmaktadır. Bina bireysel doğalgaz kaloriferli olup asansör yoktur,fiili durumda 4 iç kapı numaralıdır. Mesken mutfak, salon, iki yatak odası, hol, banyo ve kilerden ibarettir. Mutfak köşe balkonludur. Balkon tabanı ve iç duvarları seramik kaplı olup parapet duvar üzeri alüminyum korkuludur. Mutfak, hol ve odaların tabanı laminat parke kaplıdır. Banyo ve kiler tabanı ile duvarları tavana kadar seramik kaplıdır. Banyo duş tekneli, duşa kabinli, klozetli ve hilton tipi lavaboludur. Mutfak tezgahı mermerit olup dolaplar balon kapaktır. İç kapılar mobilya kapıdır. Pencereler PVC doğrama olup ısı camlıdır. Salon tavanı havuzlu alçı pan olup boyalıdır. Salonda bir duvar küçük boyutta taş kaplamadır. Diğer duvarlar alçı sıva üzeri boyadır. Diğer tavanlar beyaz plastik badanadır. Tavanlar kartonpiyerlidir. Dış kapısı çelik kapıdır. Dışı mantolama üzeri boyadır. Elektrik ve suyu vardır.Bireysel doğal gaz kaloriferli ve panel radyatörlüdür. Kombi mutfak balkonundadır. Mesken yola ve yan bahçeye bakmakta olup iki cephesi açıktır.Meskenin içerisi 2013 yılında tamamen yenilenmiştir. Mesken çıkmalar ve merdiven dahil brüt 86 m2?dir. Kabuklukların olduğu bölüm tamamen boştur. Tuğla duvarları örülmemiştir. Tabanı beton ve tavanı beton tabliyedir. Dış duvarları beton perdedir. Dışı boyalıdır. İçi sıvasızdır. Elektrik yoktur. Zemin kattan merdivenle inilmektedir. Kabukluk eksik imalatlar nedeniyle % 55 inşaat seviyesindedir. Kabukluk 4 m2' dir.
Adresi : Şirinevler Mah. 715 sok. Kat:1 Daire:4 Dış kapı no:27 Altınordu-Ordu
İmar Durumu : Altınordu belediye sınırları ve imar planı dahilinde kalmaktadır. İmar planında ayrık nizam 4 kat + çatı kat konut yapımına müsait bir yerdedir. Tabanda arsanın % 30'na 430,94 m2 x 0,30 = 129 m2 inşaat yapılabilir. Mevcut bina bodrum + 4 kat + çatı kat olarak yapılmıştır.Bina yoldan 5-9 m.yandan 4 m.ve arkadan 10 m.çekmek suretiyle komşu 22 nolu parsele bitişik olarak yapılmıştır. 2016 yılı yapı birim maliyetlerine göre 3.sınıf (B) grubu yapı olan meskenin içi tamamen yenilendiğinden ve % 4 ve kabukluktan % 20 yıpranma düşülecektir.Binaya 1996 yılında 12/221 sayı ile yapı ruhsatı verilmiş olup bina 01.01.2013 tarihinden önce yapılmıştır.
Kıymeti : 292.562,00 TL
1. Satış Günü : 16/01/2017 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 13/02/2017 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri : Karşıyaka mah.Atatürk bulvarı no:504 (eski adalet sarayı 1.kat)2.İcra Müdürlüğü/Altınordu/Ordu
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi,% 1 KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- İş bu gazete ilanının tapu kaydında hak ve alacakları olan ve tebligat yapılamayan tüm ilgililere İİK.127.madde gereği tebliğ yerine kaim olacağı ihtar olunur.,
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/286 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.24/11/2016

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR