Yazdır

MUDANYA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık mesken

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri
BİK İlan No : ILN00491694
Şehir : Bursa
Yayınlandığı Gazeteler

STAR 25.11.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
İlk İhale Tarihi : 02.02.2017 10:00
Muhammen Bedeli : 160000 TL
İkinci İhale Tarihi : 28.02.2017 10:00
Dosya Numarası : 2016/1081
İhale Yeri : Mudanya Adliyesi 1. Kat No:8 icra müdürü odası ---------------------------------------------------------------------------------------------------
HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C.
MUDANYA
İCRA DAİRESİ

2016/1081 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bursa İli, Mudanya İlçesi, güzelyalı siteler Mahalle 1936 Ada, 2 Parsel, 31 nolu bağımsız bölüm tapuda bodrum kat olarak kayıtlı olsada fiilen zemin katta yer almaktadır. Daire antre salon üç oda banyo, ebeveyn banyosu mutfak tuvalet ve 1 balkondan ibaret, yaklaşık 120m2dir. Zeminler laminat, ıslak zeminler seramik, pencereler renkli pvc, duvarlar saten boya tavan kartonpiyer, iç kapılar amerikan panel, mutfak granit tezgah ve lake mutfak dolabı ve doğalgaz kombi ile ısınmaktadır.
Adresi : Güzel yalı siteler Mah. Orhangazi cad. panorama sitesi A blok no:12/A daire:31 Mudanya / Bursa
Yüzölçümü : Tapu kaydındaki gibidir
Arsa Payı : Tapu kaydındaki gibidir
İmar Durumu : Tapu kaydındaki gibidir
Kıymeti : 160.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 02/02/2017 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 28/02/2017 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Mudanya Adliyesi 1. Kat No:8 icra müdürü odası
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
Borçlu dışında ilgilerden herhangi birine satış ilanı tebliğ edilemeyen durumda İİK 127. Mad gereğince gazete ilanı satış ilanı tebliği yerine geçecektir.
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/1081 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.11/11/2016

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR