YENİŞEHİR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık mesken

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00491802
Şehir : Bursa
Yayınlandığı Gazeteler

YÖREM 25.11.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya Numarası
:
2016/207
Muhammen Bedeli
:
145000 TL
İlk İhale Tarihi
:
16.01.2017 11:00
İkinci İhale Tarihi
:
16.02.2017 11:00
İhale Yeri
:
Yenişehir İcra Müdürlüğü

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

HATA BİLDİR TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
YENİŞEHİR
İCRA DAİRESİ

2016/207 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bursa İl, Yenişehir İlçe, 124 Ada No, 105 Parsel No, Yenigün Mah. Künkbaşı Mevkii C blok 4.kat 10 Nolu taşınmaz., Taşınmaz dördüncü katta olup, içerisinde 1 antre, 1 hol, 1 salon, 1 mutfak, 1 oturma odası, 1 yatak odası, 1 çocuk odası, 1 banyo-wc, 2 balkon vardır. Kapı doğramaları amerikan kapı, pencere doğramaları PVC 'den yapılı, ıslak mekanlar seramik kaplı,odaların, hoılün ve salonun tabanı lamimant parke kaplı, duvarları saten plastik boyalı, ısıtma sistemi kalöriferli,(doğalgaz-kombi), daire kapısı çelik, asansörlü, elektriği-suyu olan 125 m2 büyüklüğünde tam hisseli taşınmazdır.
Yüzölçümü : 125 m2 (daire büyüklüğü)
Arsa Payı : 4/176
İmar Durumu : Yenişehir Belediyesinden alınan imar dumumunda parselin konut alanında kaldığı, inşaat şeklinin ayrık nizam olduğu, ön bahçe mesafesinin en az 5 m, yan bahçe ve arka bahçe mesafesinin en az 3 M olduğu, kat adetinin en fazla 6 kat olduğu yan ve arka bahçe mesafelerinin 4 kattan fazla her kat için 0,50 M artırılacağı bildirilmiştir.
Kıymeti : 145.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyada mevcut.
1. Satış Günü : 16/01/2017 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 16/02/2017 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Yenişehir İcra Müdürlüğü
İşbu satış ilanı apuda adresi bulunmayan ve/veya tapuda kayıtlı adreslerinde bulunamayan ve adli tebligatı iade edilen ilgililere de tebligat yerine geçecektir.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/207 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.18/11/2016İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR