Yazdır

BURSA 11. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık mesken

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri
BİK İlan No : ILN00447808
Şehir : Bursa / Osmangazi
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ DÖNEM 17.10.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
İlk İhale Tarihi : 30.11.2016 15:30
İkinci İhale Tarihi : 26.12.2016 15:30
Muhammen Bedeli : 86400 TL
Dosya Numarası : 2016/1839
İhale Yeri : BURSA ADLİYE SARAYI ZEMİN KAT A BLOK İCRA SATIŞ ODASI  ULUYOL OSMANGAZİ BURSA
HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C.
BURSA
11. İCRA DAİRESİ

2016/1839 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı : Bursa İli, Nilüfer İlçesi, Görükle Mahallesi, 5685 ada, 1 parsel sayılı ve 18.231,79 m2. miktarlı “240 Daireli Kargir Apartman” vasıflı taşınmazda, Kat Mülkiyeti kurulmuş olan, 1/240 arsa paylı, C blok, 2. kattaki 12 no’lu Bağımsız Bölümün (Meskenin) tamamı.
Özellikleri : Bursa İli, Nilüfer İlçesi sınırları dahilinde bulunan Görükle Balkan Mahallesi, Yaşar Özkan Caddesi, no: 5 adresindeki Defne-93 Apartmanı’nın (C blok binasının), 3. katındaki 12 no’lu dairedir. Tapu bilgilerinde Görükle Zafer Mahallesi olarak kayıtlı olan taşınmazın bulunduğu yer, Görükle Zafer Mahallesi’nden ayrılarak, Görükle Balkan Mahallesi adını almıştır. Borçluya ait taşınmazın da içerisinde bulunduğu bina, bodrum+zemin+4 normal katlı olmak üzere toplam 6 katlı ve B.A. Karkas niteliğinde teşkil edilmiş olup, asansörsüz, bahçeli ve otoparksızdır. Bodrum katında depo, üst katlarının beherinde ise 4’ er adet mesken nitelikli dairesi bulunan binanın dış cephe duvar yüzeyleri sıvalı ve boyalı, eğik ahşap çatılı ve üzeri kiremitler ile örtülüdür. Halihazırda, borçlu tarafından mesken amaçlı olarak kullanılan söz konusu dairenin bürüt alanı 72,00 m2. ve net kullanım alanı ise 65,00 m2. olup, 2 adet oda, salon, antre, mutfak ve müşterek banyo-wc-lavabo bölümlerinden ibarettir. Salon ve odaların tabanları laminat parke, antre ve mutfak bölümlerinin seramik ile kaplı, duvarları sıvalı ve plastik boyalı, tavan kenarları da alçı kartonpiyerlidir. Mutfak bölümünde, üzeri mermerit kaplı tezgah ile alt ve üst MDF dolapları mevcuttur. Müşterek mahalde bulunan banyo-wc-lavabo bölümünde taban ve duvarlar tamamen seramik olarak yapılmıştır. Dairenin giriş ve iç kapıları ahşap, çift camlı olan balkon kapısı ve pencere çerçeveleri PVC profildir. Güney ve batı cepheli olan dairenin güney cephesinde 1 adet balkonu bulunmaktadır. Doğalgazlı kombi kat kalorifer sistemi ile ısıtılmakta olup, elektrik, doğalgaz ve su abonelikleri mevcuttur. Genellikle mesken amaçlı olarak kullanılan 4 veya 5 katlı ayrık nizam binaların bulunduğu bir mahalde yer alan borçluya ait taşınmaz Bursa şehir merkezine uzak konumda olup, mahallinde elektrik, doğalgaz, telefon, su ve kanalizasyon gibi her türlü altyapı hizmetleri mevcuttur.
Arsa Payı : 1/240
İmar Durumu : Nilüfer İlçesi, Görükle Mahallesi, 5685 ada, 1 parsel sayılı yer, 1/1000 ölçekli Görükle Göçmen Konutları Uygulama İmar Planı’nda, Hmax.(Yükseklik): 15,50 mt. (5 kat) ve E: 0.80 olan konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 86.400,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : TAPU KAYDINDAKİ ŞEKLİYLE.
1. Satış Günü : 3
0/11/2016 günü 15:30 - 15:35 arası
2. Satış Günü : 26/12/2016 günü 15:30 - 15:35 arası
Satış Yeri : BURSA ADLİYE SARAYI ZEMİN KAT A BLOK İCRA SATIŞ ODASI ULUYOL OSMANGAZİ BURSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/1839 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.08/10/2016

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR