MUDANYA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık mesken

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00448761
Şehir : Bursa
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ AKİT 13.10.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya Numarası
:
2015/834
Muhammen Bedeli
:
300000 TL
İlk İhale Tarihi
:
22.12.2016 10:00
İkinci İhale Tarihi
:
18.01.2017 10:00
İhale Yeri
:
Mudanya adliyesi 1. kat No: 8 icra müdürü odası

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

HATA BİLDİR TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

MUDANYA

İCRA DAİRESİ

2015/834 TLMT.


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Bursa ili Mudanya İlçesi Güzel Yalı Mah Araba yolu mevkii 5. Blok 1 nolu bağımsız bölüm villa tarzı dubleks dairedir. Villa bodrum, zemin, 1. kat ve 2. kat normal kattan ibarettir. Binanın dış cephesi siding kaplıdır. Binanın elektrik suyu mevcut kombi kalorifer ile ısıtılmaktadır. Çatı kismen teras kismen kiremit ile örtülüdür. villanın ve içerisinde bulunduğu sitenin Çevre düzenlemesi yapılmıştır. Villanın terası açık deniz manzarasına sahiptir. Yaklaşık 25-30 yıllık bir villadır. Bina bakımsızdır. Bodrum zemini seramik kaplı ve sığınak ve kazan dairesi vardır. Zemin katta çelik giriş kapısı antre salon mutfak ve 2 adet balkon vardır. Pencereler ahşap doğramadır.1. ve 2. katlar aynı olup bu katlarda antre 3 oda banyo tuvalet ve 2 adet balkon vardır duvarlar sıavalı ve badanalı odaların zeminleri ahşap ıslak zeminler seramik,

Adresi : Bursa ili Mudanya İlçesi Güzel Yalı Mah Araba yolu mevkii 5. Blok 1 nolu bağımsız bölüm

Yüzölçümü : Tapu kaydındaki gibidir

Arsa Payı : Tapu kaydındaki gibidir

İmar Durumu : Tapu kaydındaki gibidir

Kıymeti : 300.000,00 TL

KDV Oranı : %1

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir

1. Satış Günü : 22/12/2016 günü 10:00 - 10:10 arası

2. Satış Günü : 18/01/2017 günü 10:00 - 10:10 arası

Satış Yeri : Mudanya adliyesi 1. kat No: 8 icra müdürü odası

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/834 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/10/2016

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR