Yazdır

BURSA 18. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık konut ve arsa

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri
BİK İlan No : ILN00445963
Şehir : Bursa
Yayınlandığı Gazeteler

KENT 11.10.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
Muhammen Bedeli : 0 TL
İkinci İhale Tarihi : 15.12.2016 10:30
İlk İhale Tarihi : 18.11.2016 10:30
Dosya Numarası : 2016/8712 ESAS
İhale Yeri : Adliye Sarayı zemin kat A Blk İcra Satış odası Uluyol Osmangazi Bursa
HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C.

BURSA

18. İCRA DAİRESİ

2016/8712 ESAS


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Tapu Kaydı :Bursa İli, Nilüfer İlçesi, Görükle Dumlupınar Mahallesi, 5381 ada, 1 parsel sayılı ve 549,78 m2. miktarlı “Altı Katlı Betonarme Apartman” vasıflı taşınmazda, Kat Mülkiyeti kurulmuş olan, 76/2520 arsa paylı, zemin kattaki 5 no’lu Bağımsız Bölüm (Konut)

Özellikleri :Bursa İli, Nilüfer İlçesi sınırları dahilinde bulunan Görükle Dumlupınar Mahallesi, Taşlık Sokak, no: 17 adresindeki Bağlar Bozan Apartmanı’nın, 1. katındaki 5 no’lu dairedir. Taşınmaz, Taşlık Sokak ile Tophane Sokağı’nın kesiştiği köşebaşında yer almaktadır. Tapu bilgilerinde zemin kat, 5 no’lu bağımsız bölüm olarak kayıtlı olan taşınmazın, bina kat sıralamasına göre yerinde, 1. kattaki 5 no’lu daire olduğu görülmüştür. Borçluya ait taşınmazın da içerisinde bulunduğu bina, bodrum+zemin+2 normal+dubleks katlı olmak üzere toplam 6 katlı ve B.A. Karkas niteliğinde yapılmış olup, asansörlü ve bodrum katı otoparklıdır. Zemin katında 4 adet, üst katlarının beherinde ise 8’ er adet mesken nitelikli dairesi bulunan binanın dış cephe duvar yüzeyleri sıvalı ve boyalı, eğik ahşap çatılı ve üzeri kiremitler ile örtülüdür.

Mesken nitelikli söz konusu dairenin bürüt alanı 47,00 m2. ve net kullanım alanı ise 40,00 m2. olup, 1 adet oda, salon, antre, koridor ve müşterek banyo-wc-lavabo bölümlerinden ibarettir. Daire içerisine ayrıca mutfak bölümü yapılmamış olup, antrenin içerisinde mutfak nişi bulunmaktadır. Salon ve odaların tabanları laminat parke, antre ve koridor bölümlerin seramik ile kaplı, duvarları ise alçı sıvalı ve saten boyalıdır. Mutfak nişinde, üzeri mermerit kaplı tezgah ile alt ve üst MDF dolapları mevcuttur. Müşterek mahalde bulunan banyo-wc-lavabo bölümünde taban ve duvarlar tamamen seramik olarak yapılmıştır. Dairenin giriş kapısı çelik, iç kapıları Amerikan panel ahşap, çift camlı olan pencere çerçeveleri ise PVC profildir. Kuzey ve batı cepheli olan dairenin balkonu bulunmamaktadır. Doğalgazlı kombi kat kalorifer sistemi ile ısıtılmakta olup, elektrik, doğalgaz ve su abonelikleri mevcuttur.

Genellikle mesken amaçlı olarak kullanılan 4 veya 5 katlı bitişik nizam binaların bulunduğu bir mahalde yer alan borçluya ait taşınmaz Bursa şehir merkezine uzak konumda olup, mahallinde elektrik, doğalgaz, su telefon ve kanalizasyon gibi her türlü altyapı hizmetleri mevcuttur.

İmar Durumu :Nilüfer İlçesi, Görükle, 5381 ada, 1 parsel sayılı yer, 1/1000 ölçekli Görükle Revizyon Uygulama İmar Planı’nda, Hmax.(Yükseklik): 12,50 mt. (4 kat) olan bitişik nizam konut alanında kalmakta olup, onaylı imar plan örneği ekte sunulmuştur.Söz konusu parsele, Görükle eski 5786 parsel olarak 10.11.2011 tarih, 644/07 sayı ve 12.12.2012 tarih, 706/12 sayı ile inşaat ruhsatı verilmiştir,

Kıymeti : 65.800,00 TL

KDV Oranı : %1

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında olduğu gibidir.

1. Satış Günü : 18/11/2016 günü 10:30 - 10:40 arası

2. Satış Günü : 15/12/2016 günü 10:30 - 10:40 arası

Satış Yeri : Adliye Sarayı zemin kat A Blk İcra Satış odası Uluyol Osmangazi Bursa

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2 NO'LU TAŞINMAZIN

Tapı Kaydı : Bursa İli, Osmangazi İlçesi, İsmetiye Mahallesi, 4045 ada, 200 parsel sayılı ve 602.25 m2. miktarlı “Arsa” vasıflı taşınmazın tamamı

Özellikleri : Bursa İli, Osmangazi İlçesi sınırları dahilinde bulunan İsmetiye Mahallesi, 376. (TN-7) Sokak, no: bila adresindeki 602,25 m2. miktarlı ve arsa vasıflı parseldir. Taşınmaz, aynı sokaktaki 28 kapı no’lu binanın kuzey bitişik cephesinde yer almaktadır. Doğusu yola cepheli konumda olan söz konusu parselin diğer bitişik cephelerinde konut nitelikli ve bahçeli binalar bulunmaktadır.

Parselin üzerinde zirai gelir getirecek herhangi bir tarımsal ürün ve yapılı herhangi bir bina bulunmamaktadır. Parsel, topoğrafik yapısı itibarı ile doğudan batı istikametine doğru yaklaşık % 6-7 oranında azalan hafif eğimli arazi konumundadır. Osmangazi Belediyesi’nin ilgili imar planına göre, kısmen serbest nizam 2 kat konut alanında ve kısmen de yol alanında kalmakta olan söz konusu taşınmazın yakın çevresinin konut bölgesi olarak gelişmekte olduğu görülmüştür.

Genellikle mesken amaçlı olarak kullanılan 1 veya 2 katlı bitişik nizam binaların bulunduğu, kaçak ve ruhsatsız yapılaşmanın fazla olduğu mahalde yer alan borçluya ait taşınmaz Bursa şehir merkezine uzak konumda olup, mahallinde elektrik, su, telefon, doğalgaz ve kanalizasyon gibi her türlü altyapı hizmetleri mevcuttur.

İmar Durumu :İsmetiye Mahallesi, 4045 ada, 200 parsel, 1/1000 ölçekli İsmetiye Köy Mahallesi Uygulama İmar Planı Revizyonu kapsamında, kısmen serbest nizam 2 kat konut alanında, kısmen de yolda kalmaktadır.

Kıymeti : 150.562,50 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında olduğu gibidir.

1. Satış Günü : 18/11/2016 günü 10:50 - 11:00 arası

2. Satış Günü : 15/12/2016 günü 10:50 - 11:00 arası

Satış Yeri : Adliye Sarayı zemin kat A Blk İcra Satış odası Uluyol Osmangazi Bursa

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6-Satış ilanı tebliğ edilemeyen ilgililere gazete ve elektronik ilan, İİK 127 maddesi gereği tebliğ yerine geçecektir.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/8712 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.06/10/2016

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR