Yazdır

DENİZLİ 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık konut alanı ve bina

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri
BİK İlan No : ILN00441340
Şehir : Denizli
Yayınlandığı Gazeteler

VATAN 17.10.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
Muhammen Bedeli : 140000 TL
İkinci İhale Tarihi : 28.12.2016 09:20
İlk İhale Tarihi : 01.12.2016 09:20
Dosya Numarası : 2016/10 Talimat
İhale Yeri : dalet Mah. Kazım Karabekir Cad.No:23/1 M.Efendi Mezat Salonu Merkezefendi/ Denizli
HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C.
DENİZLİ
8. İCRA DAİRESİ
2016/10 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Adresi ve Özellikleri : Merkezefendi belediyesi 1/1000 ölçekli imar planında konut alanında,ayrık nizam kat adedi max 5 kat, E:0.85 ön bahçe mesafesi 5 m komşu mesafeler 3 m olduğu yazılı taşınmaz üzerinde imar planına uygun yapılmış B+5 katlı , 8 blok vardır. Taşınmaz Yenişehir mahallesi 5.sokak Hanayevler sitesi No:1/D adresindedir. Batıya ve kuzeye bakan iç blokta meskendir. Şirinköy ( Yenişehir Mahallesi) 1662 ada 1 parselde 3 katta 10 BB mesken geniş antre, salon 3 oda mutfak banyo tuvaletten ibarettir. Brüt alanı 130 m2olduğu belirtilmiştir. Mesken oda tabanları rabıta kaplı, duvarları plastik badanalı, zeminleri seramik kaplı, mutfak içi yenilenmiş, odalar tavanı kartonpiyerli daire içi bakımlıdır. Daire kapısı çelik kapılıdır. Bina genelde biraz yıpranmış, asansörlü merkezi sistem kaloriferlidir. Bina ve site 18-20 yıllıktır. Site olarak bakımlı, bahçesi düzenli bahçesi çimlendirilmiş haldedir. Semt camisine çok yakın, Yenişehir semt pazaryerine yakın, Yenişehir merkezi dükkanlar ve Teraspark bölgesine biraz uzaktadır. TEK,PTT,Doğalgaz,Belediye hizmetleri mevcuttur.
Yüzölçümü : Brüt alanı 130 m2olduğu belirtilmiştir.
Arsa Payı : 1/20
İmar Durumu :Merkezefendi belediyesi 1/1000 ölçekli imar planında konut alanında,ayrık nizam kat adedi max 5 kat, E:0.85 ön bahçe mesafesi 5 m komşu mesafeler 3 m olduğu yazılı taşınmaz üzerinde imar planına uygun yapılmış B+5 katlı , 8 blok vardır.
Kıymeti : 140.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 01/12/2016 günü 09:20 - 09:25 arası
2. Satış Günü : 28/12/2016 günü 09:20 - 09:25 arası
Satış Yeri :Adalet Mah. Kazım Karabekir Cad.No:23/1 M.Efendi Mezat Salonu Merkezefendi/ Denizli
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Adresi ve Özellikleri :Bozburun Mah. , Ahmet Nazif Zorlu Sitesi , 7151 sokak , no = 13, Merkezefendi / Denizli adresindedir. Denizli Merkezefendi ilçesi , Kayaköy (Bozburun ) Mah. , Doğancı Mevkii, M22A17A3B Pafta ,188 ada, 17 parselde kayıtlı 469,00 m2 alanlı Arsa vasıflı taşınmazın tamamı Dönmezer Taşımacılık Plastik Amb.Petrol Ürünleri Gıda San. Ve Tic. Ltd. Şti. adına kayıtlıdır. Taşınmazı Dönmezer Taşımacılık Plastik Amb.Petrol Ürünleri Gıda San. Ve Tic. Ltd. Şti. İmalathane olarak kullanmış olmakla birlikte keşif günü işyeri terk edilmiş haldedir. İşyerinde maddi değer taşıyan bir eşya ve makine yoktur.
Yüzölçümü : 469,00 m2 alanlı Arsa vasıflı taşınmaz, toplamda bina 430,00 m2 alanlıdır.
İmar Durumu :188 ADA 17 PARSELİN İMAR DURUMU; Dosya içersine sunulan Merkezefendi Belediyesi e-imar durum belgesine istinaden taşınmaz ; İmar planı dahilinde küçük sanayi alanında , iki kat müsadeli , bina yüksekliği = 7,50 m. şekildedir. Taşınmaz üzerindeki bina imar planına uygun olarak yapılmıştır. Denizli Merkezefendi ilçesi , Kayaköy (Bozburun ) Mah. , Doğancı Mevkii, M22A17A3B Pafta , 188 ada , 17 parselde kayıtlı 469,00 m2 alanlı Arsa vasıflı taşınmazın içindeki betonarme prefabrik bina 230,00 m2 taban alanlıdır. Asma katı 200,00 m2 alanlıdır. Toplamda bina 430,00 m2 alanlıdır. Bina sol yan cephesindeki 18 nolu parsele bitişik olarak yapılmıştır. Sağ yan cephesindeki 16 nolu parsel aralarında yan bahçe mesafesi bırakılmıştır. Binanın zemin katının ön ve arka cephesinden iki girişi vardır. Giriş kapıları demir ferforje kapıdır. Arka bahçe mesafesinin üzeri 100,00 m2 alanlı aliminyum tente ile örtülüdür. Arka bahçe mesafesi malzeme girişi olarak kullanılmakta olup yük asansörü ile malzeme asma kata çıkarılarak işlenerek zemin kata merdiven yanındaki kanal ile indirilmektedir. Bina içinde maddi değeri olan hiçbir makine yoktur. Maddi değeri olmayan atıklar vardır. İşyerinde zemin ve asma katta zemin vakumlu betondur. Pencereler plastik doğ.lıdır. Demir korkulukludur. Duvar ve tavanı sıvalı ve badanalıdır. Zemin katta ön cephe giriş kapısının solunda wc. , lavabo ve soyunma bölümü vardır. Diğer bölüm tek bölüm halindedir. Asma katta 25,00 m2 alanlı büro vardır. Geri kalan kısmı tek bölüm halindedir. İdari büro olan kısımda zemin laminant parke kaplamalı duvarlar-tavan alçı sıvalı badanalı giriş kapısı ve penceresi plastik doğ.lıdır. Asma kata çıkış merdiveni zemin katın içinden demir doğ.dan yapılmıştır. Satışı istenen taşınmaz Bozburun Mah. De Ahmet Nazif Zorlu Sitesi içersinde 7151 sokağa cephelidir. Aytaş Gıda’yı geçince Hasan Mirzamlı Kuruyemiş Makine imalatı binasının sol yanındadır. Binanın giriş kapısının üzerinde Dönmezer Plastik Ambalaj tabelası asılıdır. Ahmet Nazif Zorlu Organize Sanayi Bölgesi Denizli-Aydın Karayolunun Denizli istikametine göre sol tarafında ve karayoluna 2,5 km. mesafede konumludur. Denizliye 7,5 km uzaklıktadır. Denizliye Aydın Karayolu ile bağlantılıdır. Yakınından Bozburun toplu taşıma araçları geçmekte olup, ulaşımı kolaydır.Etrafında, Birçok Sanayi tesisleri bulunmaktadır. Düzenli, İmarlı, gelişmiş ve çalışmakta olan Sanayi alanındadır. Altyapı hizmetleri tam olarak yapılmıştır.
Kıymeti : 288.405,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 01/12/2016 günü 09:40 - 09:45 arası
2. Satış Günü : 28/12/2016 günü 09:40 - 09:45 arası
Satış Yeri :Adalet Mah. Kazım Karabekir Cad.No:23/1 M.Efendi Mezat Salonu Merkezefendi/ Denizli
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/10 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.29/09/2016

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR