Yazdır

UŞAK 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık konut

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri
BİK İlan No : ILN00492403
Şehir : Uşak
Yayınlandığı Gazeteler

GÜNEŞ 28.11.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
Muhammen Bedeli : 202968 TL
İlk İhale Tarihi : 17.01.2017 10:00
Dosya Numarası : 2016/131 TLMT.
HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C.
UŞAK
2. İCRA DAİRESİ
2016/131 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :
Uşak İl, Merkez İlçe, 1705 Ada No, 18 Parsel No, Fatih mah. Mahalle/Mevkii, 3.kat 7 no'lu bağımsız bölüm Bağımsız Bölüm Zemin+3 katlı binanın 3.kat 7 bağımsız bölüm no'lu taşınmazın açık artırma usülü ile satılarak paraya çevrilmesine karar verilmiştir. Dış kapısı demir merdivenleri mermer ve korkulukları demir doğramadan yapılmıştır. Meskenin dış kapısı çelik içerisindeki odası odaların kapısı ahşap, balkon kapıları ise pvc'dir. Daire 3+1 özellikte olup bir normal birde ebeveyn banyosu mevcuttur. Salon oturma odası çocuk odası ve yatak odasının tabanları lamine duvarları alçı sıva üzeri boyalıdır. Oturma odası ve mutfaktan çıkılan iki adet balkon mevcuttur. Balkonlar parapet üstü demir korkuluklu ve tabanı karo seramik kaplamalıdır. Banyo ve wc'nin yer ve duvarları karo seramik kaplamalıdır. Ek olarak bir adet kiler mahalli bulunmaktadır. Isınma ve ısıtma için doğalgaz kombi kullanılmaktadır. Taşınmazın bulunduğu yer Uşak'ın gelişmekte olan yakınında rezidans tarzında yapılaran market okul ve yanında çocuk oyun alanının bulunduğu yerdedir. Ulaşım iletişim su elektrik vb. kamu hizmetlerinden faydalanır durumdadır.
Adresi : Fatih mah.1.Kandemir sok.No:3 B blok kat :4 UŞAK
Yüzölçümü : 165 m2
Arsa Payı : 1/8
İmar Durumu : İnşaat tarzı Ayrık nizamda 4 kata müsadelidir.
Kıymeti : 202.968,75.- TL
KDV Oranı : %18
1. Satış Günü : 17/01/2017 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 13/02/2017 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : 2.İcra Müdürlüğü Koridoru Yeni Adliye Sarayı UŞAK
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/131 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.22/11/2016

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR