İZMİR 15. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık konut

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00452575
Şehir : İzmir
Yayınlandığı Gazeteler

VATAN 17.10.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
İcra Birimi
:
İzmir 15. İcra Dairesi
Dosya Numarası
:
2016/9101 Esas
Muhammen Bedeli
:
315000 TL
İlk İhale Tarihi
:
09.12.2016 10:20
İkinci İhale Tarihi
:
12.01.2017 10:20
İhale Yeri
:
İZMİR ADLİYESİ MEZAT SALONU G BLOK 9 NOLU MÜZAYEDE SALONU - İZMİR ADLİYESİ BAYRAKLI / İZMİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

HATA BİLDİR TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
İZMİR
15. İCRA DAİRESİ
2016/9101 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
TAPU KAYIT BİLGİSİ ; İzmir İli, Merkez İlçe Gaziemir ilçesi, Sakarya mahallesi 2188 Ada No, 6 Parscl,2.kat, 39/1 giriş bağırışız bölüm 3 de kayıtlı Mesken tamamı satılacaktır. HALİ HAZIR DURUMU : Taşınmaz B.arnıc kolonlu tuğla duvarlı, asansörlü ve doğalgaz ısılına kaloriferli olarak inşa edilmiştir. Borcun konusu mesken daire 3 oda 1 oda ebebeyn banyolu salon iki balkon, mutfak wc banyodan ibaret, kat giriş kapısı çelik kapılı, iç kapı ve pencereleri lake doğrama , dış kapı ve pencereleri PVc doğramalı salon ve odaların tabanı kimine parke kaplı, sulu hacimleri seramik döşeli , iç duvarları saten boya ve badanalı tavanları kartonpiyerli. mutfakla banko altı ve üstü hazır mutfak dolaplı ve mermer bankolu mutfak Wc, banyo duvarları tavana kadar fayans kaplı, banyoda hilton lavabo, klozet duşakabin yer almakta olduğu, elektrik vc suyu mevcut olan meskenin 110 m2 alanlı olup yeni ve yıpranmasız vaziyette olup meskenin boş durumda olduğu , konumu itibarı ileş ulaşım ve taşıma imkanlarının çok iyi oluşu, ana taşınmazın iki taraflı cadde cepheli oluşu imar durumu , 430 mt ilerisinde Akçay caddesi, 305 m t ilerisinde önder caddesi, 310 mt ilerisinde yahya Kemal Beyllı ilk öğretim okulu, 630 mt ilerisinde Gaziemir Belediye Başkanlığı hizmet birasının yer almakta oluşu kıymetine etki ettiğinden 315,000,00 TL kıymet biçilmiştir.
Adresi : Yukarda yazıldığı gibidir.
Yüzölçümü : 110 m2
Arsa Payı : 144/1776
İmar Durumu : Bitişik nizam 5 kal imar izni verilmiştir.
Kıymeti : 315.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 09/12/2016 günü 10:20 - 10:30 arası
2. Satış Günü : 12/01/2017 günü 10:20 - 10:30 arası
Satış Yeri : İZMİR ADLİYESİ MEZAT SALONU G BLOK 9 NOLU MÜZAYEDE
SALONU - İZMİR ADLİYESİ BAYRAKLI / İZMİR
Satış şartlan :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar csatis.iiyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %5U sini vc rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20's i oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı işleğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri Lazımdır; aksi takdirde hakları lapu sicil ile sabil olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kellileri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsildi mesul olacaklardır, ihale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve miinderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/9101 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.06/10/2016
İlk m.126
İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* Bu örnek bu yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR