MİLAS SULH HUKUK MAHKEMESİ

İcradan satılık kargir ev ve avlusu

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00676349
Şehir : Muğla / Milas
Semt-Mahalle : KORUCUK MAH. / MİLAS
Yayınlandığı Gazeteler

ÖNDER 09.10.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2015/15 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
28003 TL
Birinci Satış Günü
:
22.11.2017 12:20
İkinci Satış Günü
:
20.12.2017 12:20
Satış Yeri
:
Milas Adliyesi ek hizmet binası yanı mezat salonu-Milas/Muğla

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MİLAS
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2015/15 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Özellikleri : Muğla İl, Milas İlçe, 109 Ada, 147 Parsel, Korucuk Mah./Müştak Mevkii Taşınmaz niteliği ahşap ev ve avlu olup Milas - Muğla karayoluna yakın bir mesafede olup etrafında yapılaşma bulunmamaktadır. Taşınmaz içerisinde taban alanı 58,00m2 büyüklüğünde, 2 katlı, yığma olarak yapılmış yaklaşık 80-90 yıllık bir yapı mevcuttur. Yapının beden duvarları yıkılmış, çatısı çökmüş, tahliyeleri çürümüş olup, yapı atıl ve kullanılmaz vaziyettedir.Yapının ekonomik bir değeri bulunmamaktadır.Taşınmaz içinde bir adet sondaj kuyusu, muhtelif sayıda meyve ağaçları ve kavak ağaçları bulunmaktadır.
Adresi : Korucuk Mah.-Milas.
Yüzölçümü : 325,09 m2
Arsa Payı : -
İmar Durumu : 1/25000 ölçekli Muğla Nazım imar planında Orman Alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 28.003,60 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : -
1. Satış Günü : 22/11/2017 günü 12:20 - 12:30 arası
2. Satış Günü : 20/12/2017 günü 12:20 - 12:30 arası
Satış Yeri : Milas Adliyesi ek hizmet binası yanı mezat salonu-Milas/Muğla -
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/15 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.05/10/2017

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR