Yazdır

ESKİŞEHİR 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık kargir bina

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00636283
Şehir : Eskişehir / Odunpazarı
Semt-Mahalle : ARİFİYE MAH. / ARİFİYE
Yayınlandığı Gazeteler

SAKARYA 15.07.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
İlk İhale Tarihi : 05.09.2017 14:00
İkinci İhale Tarihi : 03.10.2017 14:00
Dosya Numarası : 2015/20678 ESAS
İhale Yeri : 4 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat MERKEZ / ESKİŞEHİR
Muhammen Bedeli : 180000 TL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C. ESKİŞEHİR 4. İCRA DAİRESİ

2015/20678 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
ÖZELLİKLERİ : Eskişehir İl, Odunpazarı İlçe, 12993 Ada No, 3 Parsel No, Arifiye Mah.4 Bağımsız Bölüm Ana bina eski yapım kargir bina olup , yakın çevresinde Atatürk , İki Eylül , Kıbrıs Şehitleri ve Süleyman Çakır caddeleri , Adalet İ.Ö.O., SüleymanÇakır Lisesi, Kızılay Sağlık Binası , Emniyet ve Orman İşletme Müdürlükleri , Valilik Binası , Özel Okullar , E.B.B. binası , Özel Liseler , çeşitliişyerleri , dükkanlaralış verişyerleribulunmaktadır.Betonarmebina III. Sınıf , B grubu yapı sınıfına girmekte olup, Ana bina bodrum + zemin + 3 normal katlıdır. Taşınmaz Belediye , Elektrik ve doğalgaz hizmetlerinden yararlanmaktadır. Binanın dışı dış cephe boyası ile boyalı olup , merdivenleri mozaik kaplıdır. Ulaşım olarak yaklaşık 120 mt. doğusundaki İki Eylül caddesinden geçen tramvayile yapılmaktadır. Daireninbrüt alanıyaklaşık 105,00 m2olup ,salon + 2oda + mutfak ( aydınlığa bakıyor ) + banyo + wc + antre + hol + balkondan ibarettir. Daireye giriş kapısı ahşap ve iç kapılar suntalem vepencereleripvc doğramadır. Duvarları ve tavanı boyalıdır. Salon + odalar ahşap parke , ıslak zeminlerde ise tabanlar seramik , banyo ve wc 'de duvarlar ise 9 sıra beyaz fayans ile kaplıdır. Mutfakta alt-üst kaplamalı ahşap dolap + mermer tezgah evye + tezgah üstü fayans + doğalgaz hattı + kombi + batarya , Banyoda ise ayaklı lavabo + klozet + duş teknesi ve bataryası vardır. Isınma kombi ile yapılmakta olup , peteklerdökümradyatördür.
Adresi : Arifiye mah. İnhisarsokakParsApt.N :10, K: 3, D : 4Odunpazarı/ESKİŞEHİR
Yüzölçümü : 212,88 m2
Arsa Payı : 104 /410
İmar Durumu : 1 / 1000 ölçekliuygulamaİmarPlanınagörebitişiknizam dört ( B - 4 )
kat mesken sahasına isabet etmektedir.Ticaret Bölgesindedir.
Kıymeti : 180.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 05/09/2017 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 03/10/2017 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : 4 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat MERKEZ / ESKİŞEHİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/20678 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.13/07/2017

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR