BANDIRMA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık içinde bahçeli ev bulunan 1565 m2 arsa

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00369881
Şehir : Balıkesir / Bandırma
Yayınlandığı Gazeteler

SÖZCÜ 23.06.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2014/439 talimat
Muhammen Bedeli
:
150000 TL
Birinci Satış Günü
:
24.08.2016 14:00
İkinci Satış Günü
:
27.09.2016 14:00
Satış Yeri
:
İcra Müdürlükleri Ortak Mezat Salonu - Banıdırma Avukatlar İş Merkezi Zemin Kat

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

HATA BİLDİR TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.BANDIRMA 1. İCRA DAİRESİ

2014/439 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmaz/ların cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Özellikleri : Balıkesir ili Bandırma İlçesi Yeniyenice mah. köyiçin mevkii 1596 Parselde 1565,00m² ana taşınmaz niteliğinde, elektrik, su, yol, çöp toplama vb. altyapısı tam, bahçeli ev. Arsanın etrafı duvar ile çevrilmiş, avluda takriben 24m², tuğla duvarlı bir ahır olup tek katlı ve yığma tarzdadır. Avluda ayrıca tek katlı yığma tarzda, 4 oda, hol mutfaktan oluşan, tipik ve eski yıllarda yapılmış,ic tabanları toprak ve duvarları kireç konut olarak kullanılan bir bina vardır. Ayrıca besi amaçlı kullanılan, tuğla duvarlı, sıvasız, takriben 85 m² alanlı kargir bir yapı bulunmaktadır. Ayrıca avluda tek katlı betonarme tarzda inşa edilmiş konut amaçlı kullanılan, 2 oda, salon, hol, mutfak banyo, wc den oluşan, iç duvarları sıvalı, sobalı, takribi 90m² yapı mevcuttur.
Adresi : Balıkesir ili Bandırma İlçesi, Yeniyenice mah. Köyiçi mevkii No:227 1596 parsel
Yüzölçümü : 1.565,00m²
Kıymeti : 150.000,00 TL
KDV Oranı : %18
1. Satış Günü : 24/08/2016 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 27/09/2016 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : İcra Müdürlükleri Ortak Mezat Salonu - Banıdırma Avukatlar İş Merkezi Zemin Kat
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile tahliye ve teslim masrafları alıcıya aittir. Tellaliye, taşınmazın ihale tarihi itibariyle aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılar, irtifak hakkı sahipleri ve diğer ilgililer, bu taşınmaz üzerindeki haklarını, özellikle faiz ve masrafa dair olan iddialarını, dayanağı belgeler ile ilan tarihinden itibaren 15 gün içinde dairemize bildirmedikleri takdirde, hakları tapu sicili ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaklardır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2014/439 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ayrıca İİK.127 Mad. gereği satış ilanı, tapuda adresi olmadığı için tebliğ yapılamayan alakadarlara ve mernis kaydı olmayan dosya ilgililerine tebligat yerine kaim olmak üzere ilan olunur.(İ.İ.K.m.126) Örnek no:27 21/06/2016

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR