MANİSA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık ev

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00641850
Şehir : Manisa
Yayınlandığı Gazeteler

DİRİLİŞ POSTASI 28.07.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Bağlı ve İlgili Kuruluş
:
T.C.MANİSA 2. İCRA DAİRESİ
Dosya No
:
2014/2319 ESAS
Muhammen Bedeli
:
180000 TL
Birinci Satış Günü
:
22.09.2017 11:00
İkinci Satış Günü
:
20.10.2017 11:00
Satış Yeri
:
Manisa 2.İcra Dairesi zemin kat 168 nolu satış salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

HATA BİLDİR TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.MANİSA 2. İCRA DAİRESİ
2014/2319 ESAS TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Özellikleri : Manisa İl, Şehzadeler İlçe, 487 Ada No, 17 Parsel No, ŞEHİTLER MAH. Mahalle/Mevkii, 3. KAT 4 NOLU ÇATI ARALI Bağımsız Bölüm Bina giriş kapısı çelikkapıdır. Çatı aralı dairenin alt katında2 oda, salon, Mutfak Banyo wc ve Müştemilattan oluşmaktadır. Öncepheye bakan birbalkonu vardır.Üst katta 4 oda ,salon banyo ile bir balkon vardır. Pencere doğramaları pvcdoğramadır. İç kapılar ahşap doğrama ve boyalıdır. Alt katta Odalar, salon, hol laminat parke ,balkon banyo ilemutfak yer döşemesi karo seramikdöşeme kaplıdır. Üst kat mahalleri yer döşemeleri karo seramiktir.Üst kata çıkış merdiveni betonarme olarak yapılmış ahşap kaplanmıştır. Tavan ve duvarlar sıvalı ve plastik boyalıdır. Banyo ,Wc duvarları tavana kadarfayans kaplıdır. Banyo ile wc yer döşemeleri seramik döşelidir.Mutfak alt ve üst tezgah dolaplı ve tezgahı granittir. Daire sobaile ısıtılmaktadır. Elektrik ve suyu mevcuttur. Dairenet kullanım alanı 160 m2' dir. Bina kullanım süresi 25 yıldır. Manisa Şehzadeler Belediyesinden alınan Rayice göre 2016 yılı arsa birim m2 fiyatı 667,35 TL' dir. daire Çarşı ve alış veriş merkezlerine, semt pazarı ile Akşemsettin ilköğretim okuluna , devlet Hastanesineyürüme mesafesindedir.
Adresi : Manisa Şehzadeler İlçesi Alaybey Mah. 813 Sok No:17 , 3. katd: 4
Arsa Payı : 2/12
İmar Durumu : Şehzadeler Belediyesi İmar ve Şehircilik müdürlüğünden alınan imar durumuna göre parsel (B-5) 5 Katlı bitişik nizam mesken alanında olup bir kısmı yolda kalmaktadır.
Kıymeti : 180.000,00 TLKDV Oranı : %18
1. Satış Günü : 22/09/2017 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 20/10/2017 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Manisa 2.İcra Dairesi zemin kat 168 nolu satış salonu
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2014/2319 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.24/07/2017

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR